Žuvies diena – kas MAXIMOJE sužalojo karpius?

Tokio baisaus vaizdo MAXIMA, Mindaugo g. Vilniuje pirkėjams dar senokai neteko matyti. Žuvies akvariume blaškėsi stipriai sužaloti karpiai, o darbuotojas į tai nekreipdamas jokio dėmesio iš talpos rankomis sėmė ir į akvariumą toliau leido sužalotas žuvis.

Prie akvariumo susirinkę žmonės stebėjosi, kas atsitiko žuvims? Karpiai kruvinais šonais ir sužalotomis nugaromis ir toliau blaškėsi iš kampo į kampą. Kas taip smarkiai sužalojo žuvis? Ar apskritai tokią žuvį galima parduoti vartotojui?

MAXIMA įvaizdžio ir komunikacijos departamento vadovė Lina Muižienė nevartok.lt teigė, kad transportuojant gyvas žuvis į parduotuves, žuvys gali būti mechaniškai pažeidžiamos dėl įvairių priežasčių:  „priėmimo metu, suleidžiant gyvas žuvis į akvariumus parduotuvėje, sužalotos žuvys turi būti išrenkamos, išdarinėjamos ir pateikiamos pardavimui skrostos. Taip pat būtina periodiškai tikrinti parduotuvės akvariume esančių žuvų būklę. Atkreipsime dėmesį į jūsų pastabą ir papildomai priminsime parduotuvių darbuotojams apie prekybos gyvomis žuvimis reikalavimus“.

Deją tą dieną, kai buvo užfiksuotas šis atvejis, darbuotojai nevykdė būtinų reikalavimų.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus specialistas Giedrius Blekaitis nevartok.lt informavo, kad maistui skirtų žuvų laikymo, svaiginimo ir skerdimo, paskerstų žuvų išdarinėjimo mažmeninės prekybos subjekte reikalavimus nustato Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2007 m. birželio 28 d. įsakymas:

„Talpyklose leidžiama laikyti tik sveikas ir gyvas žuvis, sužeistos, sumažėjusio aktyvumo žuvys turi būti nedelsiant išimamos iš talpyklų. Jose esanti įranga bei žuvų gaudymo įranga turi būti įrengta taip, kad netraumuotų žuvų. Siekiant nustatyti žuvų sužeidimo, sužalojimo priežastis reikalinga atlikti tikrinimą prekybos žuvimi vietoje“.

Pasak Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus specialisto, reikalavimus pažeidusiems asmenims gali būti taikomos administracinio poveikio priemonės.

Siekiant išaiškinti gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimo faktus apie pastebėtus gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus praneškite Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančia telefono linija 8 800 40403 arba užpildant pranešimo apie gyvūnų sveikatingumo ir gerovės pažeidimus formą VMVT interneto svetainėje arba nevartok.lt.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

 1. ZORO:

  Nelabai estetiškai žuvytė atrodo 🙂

  • Andy:

   Kam visai reikalingi site akvariumai? Niekur nemaciau – tik Lietuvoj. Reikia dar vistos ir kiaules laikyti Maximoj.

 2. J.:

  tai juk pacios zuvys viena kita gali susizaloti,ne karta esu pastebejus,kaip kandziojasi..o del ko taip yra,tai neaisku..matyt is nevilties zuveles taip daro

 3. Di:

  Nors ir pati valgau žuvi,,bet kai matau jas tai tikrai gaila. Geriau nelaikytytu jas prekybos centruose. 🙁

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>