Vilniuje dėl daugybės grubių pažeidimų sustabdyta didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės veikla

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių veterinarinių sanitarinių pažeidimų sustabdyta didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonės UAB „Limeksas“ (Graičiūno 22, Vilnius) veikla, o įmonės atstovas nubaustas 1000 Lt bauda.

Patikrinimą atliekantiems pareigūnams jau prekybos salėje krito į akis, kad išpjaustyta, bet nesupakuota šviežia kiauliena, vištiena, įvairias subproduktais prekiaujama „savitarnos“ principu – pirkėjai į maišelius įsideda tiek mėsos produktų, kiek kuriam reikia, jokių apsaugos nuo išorinės taršos priemonių ar juo labiau šaldymo vitrinų prekybos salėje nebuvo. Pirkėjui nepateikta jokia informacija apie mėsos produktų kilmės šalį ar tinkamumo vartoti terminus.  Prekyboje patikrinimo metu buvo rasta iš viso 6 rūšių (18 kg) įvairių mėsos gaminių, kurių tinkamumo vartoti terminas, atsižvelgiant į prekybinius dokumentus, buvo pasibaigęs.

Patikrinus kitas įmonės patalpas, nustatyta, kad ten nelegaliai, neturint Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos leidimo, antisanitarinėmis sąlygomis išpjaustomos kiaulių ir vištų skerdienos. Kiauliena išpjaustoma iš neaiškios kilmės paršavedžių skerdenų, blogai nukraujavusių, nepilnai nusvilintais šeriais, suženklintų neįskaitomais lenkiškais sveikumo ženklais. Įmonės savininkai negalėjo šiai mėsai pateikti galiojančių įsigijimo dokumentų. Iš viso rasta apie 400 kg kiaulienos – skerdenomis ar dalimis  ir apie 200 kg išpjaustytos vištienos. Išpjaustyta mėsa apdėta „neaiškios kilmės“ sniegu, nes įmonėje nėra įrangos ledo gamybai. Ten pat, vietoje buvo pjaustomi ir perpakuojami ir paruošti mėsos gaminiai, sandėliuojami kiaušiniai.

Jokių dokumentų įmonės atstovai negalėjo pateikti ir  dėl 10 kg sūdytos silkės kibiruose, 40 kg šaldytų ančių ir ančių korpusų, 100 kg šaldytų liežuvių;, 35 kg kiaulių kepenų, 15 kg vištų skrandelių ir 15 kg šaldytų rajų sparnų įsigijimo. Visa neaiškios kilmės produkcija – iš viso daugiau kaip 800 kg mėsos ir mėsos produktų, sulaikyta ir nukreipta sunaikinti į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizavimo įmonę.

Už grubius pažeidimus įmonės UAB „Limeksas“ veikla sustabdyta, o įmonės atstovas nubaustas 1000 Lt. bauda.  Patikrinimo medžiaga perduota Vilniaus miesto vyriausiajam policijos komisariatui.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>