Vienoje cisternoje nuotekos ir gliukozė šokolado gamybai

Kauno miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB „Valento Vaičiūno įmonei“ (Uosio g. 10A, Kaunas) uždraudė teikti maisto produktų transportavimo paslaugas.

Pasak Kauno miesto VMVT Maisto skyriaus vedėjo Petro Tarvydo, gauta informacija, jog iš Lenkijos UAB „Valento Vaičiūno įmonė“ atvežė 24,660 kg gliukozės sirupo transporto priemone, kuri galimai galėjo būti užteršta ją panaudojus ne pagal paskirtį (prieš gabenant maisto produktus buvo vežamos lietaus nuotekos). Gliukozės sirupo partija buvo skirta AB „Kraft Foods Lietuva“, į gamybą ji nepateko. Krovinys grąžintas tiekėjui – Lenkijos bendrovei, kuri jau pateikė informaciją, apie sugrąžintą krovinį ir garantiją, kad krovinys bus panaudotas ne maisto produktų gamybai.

Kauno miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai UAB „Valento Vaičiūno įmonė“ patikrinimo metu nustatė, kad įmonė veikė neturėdama Maisto tvarkymo pažymėjimo, taip pat nustatyti krovinių atsekamumo pažeidimai. „Pagal visoje Europos Sąjungoje galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius maisto saugą, maisto tvarkovas privalo pranešti teritorinei maisto kontrolės tarnybai apie ketinimą dalyvauti maisto tvarkymo versle. Tokių atvejų, kad transporto priemonės, skirtos gabenti maisto produktus, būtų panaudotos ne pagal paskirtį iki šiol nebuvo užfiksuota“, – sakė Petras Tarvydas.

Kauno miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB „Valento Vaičiūno įmonei“ uždraudė teikti maisto produktų transportavimo paslaugas. Už nustatytus pažeidimus skirta maksimali piniginė bauda. Šiuo metu tikrinamas visų įmonės transporto priemonėmis gabentų krovinių atsekamumas. AB „Kraft Foods Lietuva“ įmonėje tęsiamos produkcijos gamybos kokybės ir savikontrolės užtikrinimo programos auditas.

Naujausiomis žiniomis Valento Vaičiūno įmonė, informavo raštu Kauno miesto VMVT, jog nevykdys maisto produktų pervežimo veiklos, todėl maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas jiems nėra išduotas. VMVT informavo Lenkijos atsakingą instituciją per skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistemą (RASFF), jog maistui netinkamas gliukozės sirupas grąžintas gamintojui. Lenkijos kompetetinga institucija  informavo VMVT, jog sirupas buvo perdirbtas į ne maistui skirtą produktą (etanolį), kuris panaudotas kaip kuras.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>