Uždrausta tiekti į rinką ir sunaikinta daugiau kaip 4,5 tonos sugedusių atvėsintų viščiukų broilerių

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad uždrausta tiekti į rinką ir nurodyta sunaikinti daugiau kaip 4,5 t. lenkiškų sugedusių atvėsintų viščiukų broilerių.

Vasario 12 d. Kaišiadorių rajono valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, remdamasi informacinės sistemos, kaupiančios informaciją apie kiekvieną į Lietuvą iš kitų ES šalių įvežamos produkcijos siuntą duomenimis, patikrino šviežių viščiukų broilerių skerdenėlių, į Lietuvą įvežtų iš Lenkijos įmonės ZAKLAD PRZETWORSTWA ROLNEGO DUNAJ SP ZO.O DUNAJ, siuntą. Patikrinimo metu nustatyta, kad minėti viščiukai broileriai buvo nebūdingo šviežiai paukštienai kvapo ir išvaizdos. Juslinis paukštienos mėginių tyrimas Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute patvirtino, kad produktai yra sugedę.

Viščiukų broilerių skerdenėlių siunta – iš viso 4677 kg, tol kol vyko tyrimas buvo sulaikyta, o gavus galutinius tyrimų rezultatus, išvežta sunaikinti į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ utilizavimo įmonę.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>