UAB „Rivona“ gavo antausį. Teismas patvirtino – razinos iš Irano užterštos pesticidais

Panevėžio apygardos administracinis teismas nagrinėjo administracinę bylą pagal UAB „Rivona” skundą dėl sprendimo panaikinimo atsakovei Kėdainių rajono valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai ir trečiajam asmeniui Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. UAB „Rivona” apskundė Kėdainių r. VMVT sprendimą, kuriuo buvo nustatyta, jog UAB „Rivona” importuotos iš Irano razinos „Golden” yra nesaugus produktas, neatitinkantis teisės aktų reikalavimų dėl viršyto nurodyto didžiausio leistino pesticidų karbendazimo ir benomilo (benomilo ir karbendazimo suma, išreikšta kaip karbendazimas) kiekio. Didžiausias leistinas šio pesticido kiekis razinose – 1,2 mg/kg, razinose „Golden“ rasta 4,41 +/- 2,21 mg/kg. Pesticidų tyrimai atlikti Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Laboratorijos departamente.

Pareiškėjas UAB „Rivona“ nesutiko su laboratorinių tyrimų išvadomis, teigdamas, kad atlikus laboratorinę ekspertizę jų pasirinktoje Vokietijos laboratorijoje, gautas rezultatas neviršijo didžiausios leidžiamos pesticidų koncentracijos. Išreikšdamas nepasitikėjimą Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorinių tyrimų rezultatais, pareiškėjas apskundė Kėdainių r. VMVT sprendimą neleisti realizuoti produkcijos.

Tuomet Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas tyrimų rezultatų patvirtinimui tuos pačius mėginius išsiuntė į akredituotas kompetentingas Vokietijos ir Latvijos laboratorijas. Čia atlikus laboratorinius razinų tyrimus paaiškėjo, kad gauti rezultatai analogiški Lietuvos laboratorijos rezultatams. 

Kadangi UAB „Rivona“ ir šie rezultatai neįtikino, Panevėžio apygardos administracinis teismas, nagrinėdamas šią bylą, priėmė nutartį, kuria paskyrė teismo ekspertizę pesticido karbendazimo kiekiui nustatyti ir įpareigojo ją atlikti GALAB Laboratories GmbH laboratorijoje Vokietijoje. Šioje laboratorijoje atlikus razinų „Golden“ tyrimus ir vėl nustačius, kad didžiausias leistinas pesticido karbendazimo kiekis viršytas, UAB „Rivona“ teko pripažinti, kad ji buvo neteisi. Saugant vartotojų sveikatą, UAB „Rivona“ įpareigota visą razinų „Golden“, importuotų iš Irano, siuntą saugiai sunaikinti arba grąžinti tiekėjui.

UAB „Rivona“ oficialiu raštu atsiprašė Kėdainių r. VMVT dėl sukelto nepagrįsto incidento, padėkojo už bendradarbiavimą sprendžiant nesutarimus ir informavo, kad pateiks Panevėžio apygardos administraciniam teismui pareiškimą dėl administracinio skundo atsisakymo. UAB „Rivona” savo rašte džiaugiasi Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto atliekamų tyrimų patikimumu ir padidėjusiu pasitikėjimu šia institucija.

Visapusiškas maisto saugos rizikos vertinimas yra efektyvi priemonė, siekiant apsaugoti žmonių sveikatą, vartotojus nuo apgavystės bei tinkamai informuoti apie produktą. Instituto specialistai atlieka daugiau kaip 800 tūkst. įvairių laboratorinių tyrimų per metus. Remiantis Instituto laboratorinių tyrimų duomenimis ir rizikos vertinimu, į Lietuvos rinką 2010 m. nepateko daugiau kaip 2500 tonų nesaugių maisto produktų ir pašarų.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto informacija

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>