„Vilniaus margarino gamyklos“ teritorijoje – vilkikas gabenęs karbamidą

Vilniaus margarino gamykla 2

Anksčiau buvo pranešta apie tai, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba „Vilniaus margarino gamyklos“ teritorijoje sulaikė riebalus gabenusį vilkiką, kuriuo, kaip įtariama, prieš tai buvo vežamas chemikalas karbamidas.

Tarnybos nemokama vartotojų skundų linija 8-800-40403 gautas anoniminis pranešimas, esą iš Švedijos atvykstantis vilkikas gabena maisto produktus pažeidžiant maisto saugos reikalavimus. Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ketvirtadienio vakarą sulaikė į „Vilniaus margarino gamyklos“ teritoriją atvykstantį Šiaulių bendrovės „Sagita“ vilkiką su automobiline cisterna, gabenančią gyvulinės kilmės skystus riebalus.

„Tai labai rimtas pažeidimas. Maisto produktai turi būti vežiojami tik tam skirtose talpose. Kiekvienas vežėjas yra maisto tvarkytojas ir privalo turėti pažymėjimą. Šiuo atveju paslaugas teikusi transportavimo įmonė tokio pažymėjimo neturėjo. Neturėjo ir teisės vežti maisto produktus“, – teigė Vilniaus miesto maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Saulius Surginevičius.

Vilniaus margarino gamykla 1Sulaikyta automobilinė cisterna kol kas lieka „Vilniaus margarino gamyklos“ teritorijoje. Pasak S.Surginevičiaus, pasitvirtinus pažeidimui įmonei „Sagita“ bus taikytos sankcijos už reikalavimų pažeidimą, o riebalų krovinys bus utilizuotas.

Šiaulių maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrino kitus įmonės vilkikus, o Vilniaus miesto maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai atlieko patikrinimą AB „Vilniaus margarino“ gamykloje.

Naujausiomis žiniomis Šiaulių apskrities VMVT perdavė visą medžiagą prokuratūrai, kur yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. UAB „Sagita“ kreipėsi į VMVT su prašymu leisti cisterną su riebalais sunaudoti žvėrelių šėrimui arba panaudoti juos energiniam poreikiui (biokurui).
VMVT sutiko, kad  cisterna su taukais būtų panaudota biokuro gamybai, jeigu UAB „Sagita“ pateiks dokumentus įrodančius, jog taukai bus panaudoti būtent biokuro gamybai. VMVT nesutiko, kad taukai būtų panaudoti žvėrelių šėrimui.
UAB „Sagita“ nėra išduotas maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: ,

Komentarai (5)

 1. kysa:

  koks lochas gali valgyti margarina.Buvo visokie boni ir pan.meslas-surogatas.

  • Vaida:

   Lochas? taip iskart jau lochas? O koks lochas geria snapsa, ruko ir vazineja benzinine masina? Apie lochus galima kalbet ir daug rasyt, klausimas: kas pasakys, ka taip istikro i margarina deda 🙂

 2. vat:

  o ka vazineti benzinine masina,o ne su traktorine nebeprestizas lietuvoje patapo???????as tai manau atvirksciai-jei jau leidi sau pirkti nauja auto-tai turi tureti ir benzinui,kitaip ir buti negali,bet juk pas mus perkasi traktorines ir dar nukriosusias,su kuriomis senoji EU nebevazineja,ir giriasi kad pigiai vazineja-bet tik tol kol koki filtra prireikia keisti-ir verkia ;oi brangus filtras….juokas ima is tu ekonomistu-bet kas tiesa tai tiesa-lochu nevadinciau nei vieno del nuomones-nes cia jau toks pasakymas tik is locho ir skamba…..sekmes ‘traktoriauti’….hehehe

 3. antanas:

  skysti gyvuliniai riebalai „zvereliu serimui“ yra hidrogenuoti transriebalai, kurie naudojami margarino gamybai. didelis cia melas apie tuos zvereliu serimus.

 4. Asss:

  Tai, bet palaukit…o ka veikė Vilniaus margarino direktorius, kodėl leido tai mašinai patekti į gamyklos teritoriją,be valdžios leidimo, juk niekas negali įvažiuoti.gal nėra sargo ar apsauginio???Kas per bardakas..
  kodėl netikrino koks higienistas tos istaigos?gal net tookio eteto nėra?
  Va ka radau pressoj:

  Viena didžiausių maisto pramonės grupių Šiaurės ir Rytų Europoje „Orkla Foods“ plečia veiklą Lietuvoje ir jungia dvi žinomas šalies įmones – UAB „Suslavičius-Felix“ ir UAB „Vilniaus margarino gamykla“.
  „Suslavičius-Felix“ vadovas Darijus Taraila paskirtas susijungusių įmonių generaliniu direktoriumi, o „Vilniaus margarino gamyklos“ generalinis direktorius Vaidotas Variavičius nutarė pasitraukti iš pareigų ir ieškoti naujo darbo.
  Anot D. Tarailos, susijungimas vyksta pačiu laiku. Tai leis efektyviau organizuoti gamybą, paskatins ieškoti naujų verslo idėjų, taip pat sumažinti administracines išlaidas. Per pastaruosius metus į abiejų įmonių gamybos modernizavimą investuota daugiau kaip 8 mln. litų.
  „Suslavičius-Felix“ yra kečupų, o „Vilniaus margarino gamykla“ – margarino rinkų lyderė Lietuvoje.
  „Orkla Foods“ priklauso 70 fabrikų 15-oje šalių. Jos bendra apyvarta pernai siekė 1,8 mlrd. eurų, grupės įmonėse dirba apie 11,2 tūkst. žmonių.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>