Statybininkas Palubinskas keikiamas, bet nesugaunamas

Nevartok.lt – LRT laidos „Vieša paslaptis“ pasiūlyta tema. Laiško autorius Vytautas pasakoja savo istoriją ir perspėja, kaip netapti nesąžiningų statybininkų auka. Jeigu planuojate pradėti statybas, paskaitykite nukentėjusio žmogaus istoriją.

„Nesu didelis televizijos žiūrovas, jau 10 metų neturiu televizijos, tačiau noriu su žmonėmis pasidalinti savo istorija, į kurią papuoliau tikiu ne vienintelis.

2012 metais pradėjau statytis būstą. Pažįstamas rekomendavo gerus meistrus. Po trumpo „konkurso“ apsisprendžiau pasinaudoti draugo rekomendacija, ir sukirtome rankomis. Buvome sutarę, kad bus padarytas mūras, uždėtas stogas ir sumūrytos vidaus pertvaros. Numatyta darbų kaina 124300Lt, ir buvo pažadėta, kad darbai bus atlikti per 2 mėnesius.

Viskas baigėsi tuo, kad iš numatytų pinigų sumokėjau rangovui daugiau nei 114 tūkstančių litų, o iš numatytų darbų – net nebaigtas laikiių sienų mūrijimo etapas. Visa tai truko daugiau nei pusmetį, o po to rangovas dingo kaip į vandenį, ignoravo mano žinutes ir skambučius. Kviečiau statybų priežiūros ekspertą ir antstolį, kad įvertintų atliktus darbus, ir rezultatas šokiravo: atliktų darbų sąmatinė vertė buvo vos 37114Lt. Tuo tarpu rangovas man atsiuntė raštą, kad sąmata netikėtai 3 kartus išsipūtė, ir pateikė sąrašą darbų ir medžiagų, kurie nebuvo numatyti sutartyje, bet už kuriuos jis neva turėjo susimokėti.

Vieša paslaptis šioje istorijoje yra ta, kad šis nusikaltimas manau liks teisiškai neįvertintas. Kreipiausi į policiją, tačiau pareigūnai man draugiškai patarė net nerašyti pareiškimo, nes jis bus atmestas kaip neturintis pagrindo ir pridūrė, kad tai administracinio pobūdžio konfliktas. Daug konsultavausi su teisininkais ir jie man patarė nesikreipti į teismą ar prokuratūrą.

Prokuratūroje baudžiamoji byla nebus iškelta, kadangi byla keliama tik tais atvejais, kai rangovas paima avansą ir visiškai nevykdo darbų. Šiuo atveju darbai buvo vykdomi, tačiau jų padaryta labai mažai. Į administracinį teismą, kuriame be abejonės laimėčiau, neinu tik todėl, kad rangovas iš anksto pasirūpino, kad jo, bei įmonės vardu nebūtų registruota jokio turto. Tad man gaišti laiką ir po to nieko neatgauti iš rangovo, nėra prasmės.

Nežinodamas ką daryti stengiuosi paviešinti šią istoriją internete: http://www.dainiuspalubinskas.com . Ten labai detaliai aprašyta visa ši istorija, pateikti pasirašyti dokumentai, pokalbių įrašai. Po šios svetainės paskelbimo, man pradėjo skambinti kiti nukentėję nuo šio asmens, ir nuo kitų asmenų ir klausė ką aš darau, ir ką patarčiau daryti jiems. Atsakymas yra paprastas: „Lietuvos teisinė sistema šiuo atveju nukentėjusiųjų negina“. Labai galimas dalykas, kad rangovui tokia veikla yra pragyvenimo šaltinis, ir užkirsti kelią jo nusikalstamai veiklai nėra jokių galimybių.

Sulaukiau skambučių ir iš rangovo. Jis teigė sutinkantis, kad nepadarė tiek kiek buvo sutarta dėl tam tikrų su mano objektu nesusijusių aplinkybių ir žadėjo atidirbti arba gražinti pinigus dalimis abiems priimtinu būdu. Tačiau po šių skambučių vėl tyla, tik interneto platybėse randu pasakojimų, kad rangovas surado naują klientą, ir toliau vykdo darbus Vilniuje, Bajorų X… Jei tai tiesa, tai bijau, kad nedaug trukus sulauksiu skambučio ir iš šio objekto šeimininko…“, – televizijos laidai „Vieša paslaptis“ pasakojo nukentėjęs Vytautas, sukūręs specialią svetainę.

Dėkojame LRT laidai ‘Vieša paslaptis“ už pateiktą temą.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , ,

Komentarai (9)

 1. Driukas:

  Panasus i mano kaimyna , parazitas kaip reta. Bet tas labiau plaukuotas

 2. Tadas N.:

  As tai ji bet kokiu atveju patampyciau po teismus, administracinis ar ne, tegul jam paskiau kabo skolos ir antstoliai ant galvos, tegul iki gyvenimo galo nieko neturi savo vardu, anksciau ar veliau ji tai palies. Kitaip mes jam leidziam ir toliau tokia veikla vesti ir buti nebaudziamam. Pasivaiksciotu po teismus biski nusiramintu, cia tai garantuoju. Jie tokie prisisikeliai labai nemgsta teismu ir kai apie ju „veikla“ viesai kalbama. Jus uztektinai drasus turejot but, kad taip ji paviesint tai as linkiu davesti reikala iki galo ir prisiteisti is jo zala, jam tai visa gyvenima kabes ant peciu. Bet to, niekad nezinau kur jis ir kaip is tikro gali tureti to turto, gal veliau teismo procese ir islys kazkur arba pats suras is kur nors… pabandykit. Sekmes!!!

  • Vytautas:

   Ačiū už patarimą. Visdėlto ruošiame pareiškimą prokuratūrai. Jei byla nebus keliama, bent jau turėsime oficialų atsakymą kodėl. Nes dabar iš mūsų pusės galbūt irgi nelabai gražu neigiamai įvertinti teisinę sistemą neturint oficialaus rašto.
   O dėl administracinio tai ne tik kainuoja laiko, tačiau ir būtų gana brangu. Netekus tokio kiekio pinigų, tapo labai sunku užbaigti tą nelemtą statybą. O tai visgi yra šiuo metu prioritetas.. Tačiau bandysime.
   Ačiū.

 3. romas:

  VYTAUTAI………………O KAIP ZEME NUSIPIRKAI NE APGAULES BUDU…..MOCIUTE APGAVAI NEGEDA

 4. dariukas:

  sveiki, as kaimyna vitauta zinau tikrai nedorai apgavo mociute.

 5. rokas:

  Kaip vytautas pile srutas ant palubinsko as vietoi jo uzpilciau sieros ant jo veido kad prisimintu visa givenima., manau reiktu jam padeti ………………………………

 6. dainius:

  Sveiki, vytautai tu esi melagis ……………mes darbus pradejom be sutarties ir nebaikto projakto TAI KAIP GALEJOME SUDERINTI IKI GALO KAINA.. kada pasirasem sutarti su visais mokesceis tu pradejei visaip mane vadinti ir nemoketi , aisku gerai buvai pasiruoses nes viska irasinejei nuo pirmos minutes ir visada santazavai kad paviesinsi taip ir padarei na ka tu kompiuteristas pagal specelibe Tu laimi bet ateis laikas’, apgavai kaimine su sklipu aisku tau dzin netu afiora ta darei ……….TIPO. AS JUK TAU SAKIAU KAD UZTOKIUS PINIGUS 120000LIT NEGALIMA PASTATYTI NAMO.GAVAI PILNAI MURA DVIEJU AUKSTU, PERDANGA,SARAMAS,KAMINUS,METALINE SIJA,KRANAI ,TRANSPORTAS, (STATYBINES ISLAIDOS ) IRTU MELUOJI KAI TESIOGINES ISLAIDOS SUDARO 78400LITU, OKUR DAR PAILDOMOS ISLAIDOS,KURIOS NEBUVO NUMATYTOS…………TAIP TAVO ATSAKIMAS KOMENTARAI ISIGALVOJO DAINIUS , BET JUK ARKITEKTAI PAKELE NAMA IR PADARE PAKEITIMUS TAI IR PABRANGTI TURI NORMALUS ZMOGUS TAI SUPRANTA. TIEKTOS DAUGIAU NESITEISINSIU TEBUNIE AS KALTAS LOK VADINK KAIP NORI ,DAUGIAU NERASYSIU JOKIU KOMENTARU NES AS ESU TEISUS TI KALTAS BUVAU TAIP KAD NEMOKEJAU ISKART SURUOSTI SUTARTIES O LEIDAU TAU TAI PADARYTI O TU PASISTENGEI JA PARUOSTI BE MOKESCIU IR VEL TU BUVAI PROTINGESNIS . , TAIP BUVO KURIEM AS SKOLINGAS NESPEJAU PADARYTI DARBU BET JUK YRA GAMTA ,DARBINIKU KAITA NEVISKA SPEJI.BET LAIKUI BEGANT TAI SUSITVARKEM VIENAIP AR KITAIP IR VEL DIRBAME. AISKU DAUGIAU NEBELEIDZIU RUOSTI SUTARTIES UZSAKOVUI…………………………….SUTARTIS I VIENUS VARTUS KAS PASKAITO.GERAI KAD RANKA PRIRASIAU KAD MOKESCEI TURI BUTI.BET TU NESUTIKAI IMANO SIUSTUS TAU LAISKUS TAI PRIPAZINTI……….KAIP TUMANAI KAS MOKA SODRAS,PVM,ATLIGINIMUS.AR ZMONES GALI DIRBTI NE OFICELEI. TIEKTOS SEKMES TAU JUODINTI MANE LAZDA TURI 2 GALUS PRISIMINK

 7. D.:

  Vytautai,

  Būtinai reikia kreiptis. Gal jau ir kreipėtės?
  Mes susidūrėme su panašia situacija. Baigtis dar neaiški. Bet mes dedame visas pastangas, kreipėmės į policiją, nors advokatai patarė to nedaryti, nes nieko nelaimėsime. Sumos, pagal tai kad darbai buvo vykdomi bute, labai didelės.
  Mums sunku šiandien, o „sukčiams“ bus sunku iki gyvenimo pabaigos. Vienintelis kelias sustabdyti tokias nusikalstamas veikas yra viešinimas, kreipimasis į atitinkamas institucijas. Tegul tokie niekadėjai pavaikšto į apklausas, prokuratūras ir pan., gal šiek tiek tegul pasinervuoja, taip kaip mums tai kainavo ne vieną nemigo naktį, sugriautą gyvenimą ir pan.
  Gaila, man susidarė toks įspūdis, kad nemaža dalis nukentėjusių asmenų tiesiog niekur nesikreipia. Ačiū Vytautui. Kada mums kilo įtarimas dėl pas mus vykdomų darbų, ieškojau informacijos internete ir iškart užkliuvo http://www.dainiuspalubinskas.lt. Tada supratau, kad šiandien privalau pradėti kovą, kuri dar tęsiasi…

 8. siaip:

  Pirma pagalvokite kad tokiu vardu ne vienas asmuo Lietuvoj gyvena, o Jus kenkiate ir tiems kitiems. Naudokite gal geriau imoniu pavadinimus.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>