NORFOS parduotuvėse nuolat randama pavojingų prekių

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba bylų nagrinėjimo posėdyje išnagrinėjo bylą pagal Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos pateiktą Produktų saugos įstatymo pažeidimo protokolą dėl UAB „Rivona“ pavojingų žaislų pateikimo į rinką ir skyrė bendrovei 5000 litų baudą.

Pagal gautą vartotojo pranešimą Inspekcijos specialistai UAB „Norfos mažmena“ parduotuvėje (Savanorių pr. 176, Vilnius) paėmė ir perdavė Žaislų ir chemijos gaminių bandymų laboratorijai saugos bandymams ir įvertinimui UAB „Rivona“ įvežtą ir į Lietuvos rinką pateiktą Kinijoje pagamintą žaislą – plastikinį ančiuką dėžutėje – kiaušinyje.

Pagal nustatytą metodiką vykdant tempimo ir smūgių bandymus žaislo detalės atsiskirdavo, vaikams ypač pavojingas gali būti žaislo aštrus metalinis smaigalys. Tyrimo metu nustatyta, kad išbandytas žaislas neatitinka Žaislų saugos techninio reglamento reikalavimų, kuriuose be kita ko nurodoma, kad „vaikams iki 36 mėnesių naudoti skirti žaislai, jų sudedamosios dalys ir nuo žaislų nuimamos dalys turi būti tokių matmenų, kad jų nebūtų įmanoma praryti arba jos negalėtų patekti į kvėpavimo takus“.

Valstybinė ne maisto produktų inspekcija pavojingam produktui – žaislui plastikinis ančiukas dėžutėje – kiaušinyje pritaikė rinkos ribojimo priemones. Pavojingas žaislas uždraustas teikti į rinką, UAB „Rivona“ įpareigota nedelsiant pašalinti jį iš rinkos ir įspėti vartotojus apie susijusią su pavojingu gaminiu riziką bei susigrąžinti pavojingus gaminius iš vartotojų. Pranešimas apie pavojingą gaminį – žaislą – plastikinis ančiukas dėžutėje – kiaušinyje buvo pateiktas Europos Komisijos Skubaus keitimosi informacija apie pavojingus vartotojų sveikatai ir saugai gaminius sistemai (RAPEX).

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba pažymi, kad per vienerius metus tai jau penktoji UAB „Rivona“ Produktų saugos įstatymo pažeidimo nagrinėjimo byla, kuriose priimti nutarimai skirti bendrovei pinigines baudas. Visais atvejais pavojingi gaminiai buvo aptikti UAB „Norfos mažmena“ parduotuvėse.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , ,

Komentarai (4)

  1. Nieko nuostabaus Norfa viena slyksciausiu parduotuviu Lietuvoje. Dirbau ten net siurpas krecia kai
    prisimenu ta imone.

  2. Lina:

    as ta pati galeciau pasakyti apie maxsima, kadangi joje dirbau… manau visos jos tokios, nesvarbu norfa,. maxsima, rimi ar kita kokia

  3. NoName:

    As dirbau Iki parduotuveje Visagine. Buvo mano pirmas darbas, gal pries 15 metu. Negaliu pasakyti nei vieno blogo zodzio apie tai, kaip vadovybe rupinosi kokybe. Tikrai reikalavo tvarkos, svaros, kontroles. Ir jeigu direktore butu pamacius preke su praleistu galiojimu vitrinoje….oooo, butu laaaabai blogai. Apie bendra darbo atmosfera as cia nesneku, kalbu apie tvarka, produkcijos kokybe. Ir dabar (gyvenu Vilniuje) man Iki – megstamiausia parduotuve, nors, kiek zinau, pasikeitus seimininkams, IKI politika smuko zemyn. Megstu ir Rimi, bet ten labai brangu.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>