Norfoje parduodamos Rivonos konservuotos daržovės ir vaisiai galėjo būti užteršti graužikų ekskrementais

Šie produktai pagaminti Rivonos Alytaus gamybos ceche.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl pasikartojančių grubių higienos pažeidimų ir savikontrolės reikalavimų nevykdymo Alytuje sustabdyta UAB „Rivona“ priklausančio vaisių, uogų ir daržovių konservų gamybos cecho veikla.

Sprendimas priimtas Alytaus apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnams pakartotinio patikrinimo metu minėtame konservų gamybos ceche nustačius grubius higienos reikalavimų pažeidimus ir konstatavus, kad netinkamai įgyvendinami būtinieji savikontrolės reikalavimai.

UAB „Rivona“ vaisių, uogų ir daržovių konservų gamybos cecho veikla šias metais tikrinama jau ne pirmą kartą. Ankstesnio patikrinimo metu pareigūnai nustatė, kad švari, gamyboje naudojama stiklinė tara neapsaugota nuo aplinkos taršos ir laikoma tiesiog lauke. Taip pat netinkamai vykdomi pačios įmonės numatyti savikontrolės sistemų aprašai: nevykdoma žaliavų priėmimo kontrolė ir neužtikrinamas tinkamas jų saugojimas, nekontroliuojamas maisto priedų naudojimas.

Už patikrinimo metu nustatytus pažeidimus įmonei pagal Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatas paskirta nuobauda – įspėjimas ir nurodyta trūkumus pašalinti.

Š.m. balandžio 27 d. atliktas pakartotinis įmonės patikrinimas, siekiant įsitikinti ar įmonė tinkamai pašalino visus ankstesniojo patikrinimo metu nustatytus trūkumus. „Dalį anksčiau nustatytų trūkumų įmonė buvo pašalinusi, tačiau nustatyti nauji grubūs higienos reikalavimų pažeidimai. Nevykdoma kenkėjų (graužikų) kontrolė, inspektoriai patikrinimo metu akivaizdžiai nustatė graužikų veiklos pėdsakus taros ir žaliavų saugojimo patalpose. Tai reiškia, kad tiek gamyboje naudojama tara, tiek ir žaliavos galėjo būti užterštos ir mikrobiškai, ir fiziškai – graužikų ekskrementais. Tokios būklės negalėjome toleruoti, nes tai gali tiesiogiai įtakoti gaminamų produktų saugą ir kokybę“, sakė Alytaus apskr. valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos  veterinarijos sanitarijos ir maisto skyriaus vedėja Raimunda Krunglevičienė.

Įvertinus susidariusią situaciją ir tai, kad pažeidimai kartojasi, priimtas sprendimas sustabdyti UAB „Rivona“ vaisių, uogų ir daržovių konservų gamybos cecho veiklą.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , , ,

Komentarai (6)

 1. Jolanta:

  Jeigu viename ceche toks košmaras, tai ir kituose turbūt tas pats.Reikėtų patikrinti viską kruopščiai ir informuoti žmones.

 2. Justė:

  Išvis Norfoje galima kažką normalaus nusipirkti? čia paskaičius iškilo toks klausimas…

 3. Rola:

  mano žmona tokius troškinius gamina namie, ir nebūtina pirkti Norfoje, kur gali būti kažkas apkrėsta. Jei uždarė jų kioskelį, reiškia vertėjo.

 4. to Justė:

  Galima, tik reikia ne klausyti aplinkinių, o pačiai pavaikščioti po Norfos parduotuves.

  • yay:

   pats po norfos parduotuves pavaiksciojes dar ne tiek pamatysi ir suzinosi… kur darbuotojai aiskina, jog tai ne galiojimo terminas, o pagaminimo data, nors parasyta BEST BEFORE…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>