NORFA pozicijų neužleidžia – čia blogiausia

„Visi teisės aktų reikalavimų pažeidimai tiesiogiai daro įtaką parduodamų maisto produktų saugai ir kokybei. Bet išnagrinėjus pastarųjų metų (2009 – 2011) valstybinės maisto kontrolės rezultatus, pastebima pažeidimų mažėjimo tendencija. Tam įtakos turi didėjanti prekybininkų atsakomybė bei augantis vartotojų aktyvumas, jų domėjimasis maisto produktų saugos, kokybės bei ženklinimo reikalavimais. Vasaros laikotarpiu vartojai dažniausiai skundžiasi sugedusiais maisto produktais, tą lemia temperatūrinių režimų neužtikrinimas. Tai patvirtina labai išaugęs vartotojų skundų skaičius. Šiais metais Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo 1 694 vartotojų skundus, 558 pasitvirtino“, – teigė Maisto skyriaus vedėja A.Išarienė.

Per pirmąjį šių metų pusmetį didžiuosiuose prekybos centruose buvo atlikti 1008 patikrinimai, iš jų – 425 pagal vartotojų skundus (42 %). Patikrinimai su pažeidimais sudarė 31 %. UAB „Maxima Lt“ buvo atlikti 395 patikrinimai, iš jų su pažeidimais sudarė 25 % (nuo visų atliktų patikrinimų). UAB „Palink“ – 279 patikrinimai, iš jų su pažeidimais – 27 %, UAB „Norfos Mažmena“ – 217 ir 45 % bei UAB „Rimi Lietuva“ – 117 ir 32 %. Daugiausiai maisto produktų kokybės pažeidimų nustatyta UAB „Norfos Mažmena“, mažiausiai – UAB „Maxima Lt“. Visuose prekybos centruose, kaip ir praėjusiais metais, vyravo bendri higienos ir maisto produktų ženklinimo, kokybės ir kiti teisės aktų reikalavimų nesilaikymo pažeidimai. Lyginant su 2010 metų pirmuoju pusmečiu, patikrinimų su pažeidimais sumažėjo 10 %.

Už nustatytus teisės aktų reikalavimų pažeidimus per pirmąjį 2011 m. pusmetį prekybos centrų atsakingiems darbuotojams skirta 6 555 Lt baudų ir 4 įspėjimai.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: ,

Komentarai (2)

  1. Anonimas:

    apie norfa gryna tiesa kursenu norfoje siandien isitikinau sviezios kiaulienos desreles net juodos isto sviezumo neaisku kokio gimimo cia kursenu norfa

  2. mama:

    As NIEKADA neperku norfoje mėsos, ten perku daugiau tik buitines priemones ir pan. Labiausiai pasitikiu Iki, retai pasitaikė produktas nepateisinęs lūkesčių..

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>