IKI pasityčiojimas: dėl 15 centų vertės maišelio vėžiu sergantį žmogų pasiuntė į teismą

Rimas Kančys, lrytas.lt nuotr.

Vyras, kuris dėl savo išsiblaškymo ar klaidos nesumokėjo už pirkinių maišelį 15 centų, yra priverstas aiškintis teisme. Taip nutiko 63 metų vilniečiui Rimui Kančiui, nusprendusiam apsipirkti sostinės S. Stanevičiaus gatvėje esančiame „Iki“ prekybos centre, rašo lrytas.lt.

Ketvirtadienį Vilniaus miesto 1-osios apylinkės teisme turėjo būti nagrinėjama R. Kančiui iškelta administracinė byla dėl smulkaus svetimo turto pagrobimo. Tačiau jos nagrinėjimas buvo atidėtas iki rugsėjo 12 dienos.

Nenagrinėti bylos paprašė vagyste apkaltintas vyras. Kadangi už šį nusikaltimą jam gresia bauda nuo 300 iki 700 litų, R. Kančys paprašė pertraukos valstybės skiriamam advokatui susirasti.

Į parduotuvę apsipirkti atėjęs vyras net įtarti negalėjo, kad netrukus iš jos bus išvestas, kaip nusikaltėlis – nutemptas į kitoje gatvės pusėje esančią policijos nuovadą, kurioje jam teks praleisti dvi valandas.

Pasak R. Kančio, jis, kaip įprastai, apėjo visą parduotuvę, pasiėmė sau reikalingas prekes, nuėjo prie kasos susimokėti. Kadangi jokio krepšio neturėjo, prie kasos paėmė parduotuvės maišelį.

„Prie kasos paėmiau maišelį, tikrai prisiminiau, kad laikiau jį rankose, tačiau negaliu pasakyti, ar kasininkė jį priskaičiavo prie kitų prekių, ar ne, nes čekis iš manęs buvo atimtas, o apsaugos darbuotojas mane apkaltinęs 15 centų kainuojančio maišelio vagyste, nutempė į policijos nuovadą“, – portalui lrytas.lt po neįvykusio teismo posėdžio pasakojo R. Kančys.

Policijos komisariate peržiūrėjus parduotuvės vaizdo kamerų užfiksuotus vaizdus vilnietis nustebo dar labiau – pasirodo, apsaugos darbuotojai stebėjo kiekvieną jo žingsnį parduotuvėje. „Nežinau, kuo aš jiems nepatikau, tačiau tai pats tikriausias žmogaus teisių pažeidimas“, – lrytas.lt kalbėjo R. Kančys.

Vyrui buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas. Byla perduota teismui nagrinėti.

„Tai visiškas pasityčiojimas iš žmogaus. Juk aš to maišelio neslėpiau kišenėje, laikiau jį rankose, netgi, jei sakysime, ir būčiau jį pavogęs, negi nebuvo galima tokio incidento išsiaiškinti vietoje. Jie mane sužlugdė ir žlugdo psichologiškai“, – piktinasi vyras.

R. Kančys neabejoja, kad pasibaigus šios administracinės bylos nagrinėjimui, jis pats kreipsis į teismą ir iš „Iki“ parduotuvių tinklą valdančios bendrovės „Palink“ reikalaus moralinės žalos atlyginimo. „Sergu vėžiu, ne vienerius metus – depresija, vartoju stiprius vaistus. Ir taip gyvenimas nelengvas, o čia dar toks pasityčiojimas“, – sakė R. Kančys.

Kaip lrytas.lt sakė „Iki“ viešųjų ryšių departamento vadovas Valdas Lopeta, jų turimais duomenimis, pirkėjo nupasakota situacija šiek tiek skiriasi nuo realios.

„Apsaugos darbuotojas paprašė pirkėjo, kad sumokėtų už maišelį, į kurį jau pradėjo krauti prekes. Galbūt situaciją būtų pavykę išspręsti gražiuoju, tačiau pirkėjas nesutiko sumokėti ir galiausiai pats iškvietė policiją“, – sakė „Iki“ atstovas.

Anot V. Lopetos, atvykus policijos pareigūnams buvo surašytas administracinių teisės pažeidimų protokolas ir prasidėjo administracinės bylos procesas, kurio sustabdyti „Iki“ negali.  „Atsižvelgdami į situaciją, mes pasiruošę patvirtinti teismui, kad šiam asmeniui neturime pretenzijų dėl šio įvykio“, – sakė V. Lopeta.

Nors „Iki“ ir yra pasiryžusi pretenzijų nebuvimą patvirtinti teisme, kol kas nei „Palink“, nei „Iki“ atstovų dalyvavimas Vilniaus 1-ajame apylinkės teisme, kur nagrinėjama ši administracinė byla, nenumatytas. Ketvirtadienį R. Kančys teismo prašė iškviesti šio prekybos centrų atstovus, tačiau bylą nagrinėjantis teisėjas Mindaugas Striauka tokį prašymą atmetė.

Vienintelis į bylą, be paties R. Kančio, kviečiamas asmuo yra „Iki“ apsaugos darbuotojas Adas Kraniauskas. Jis bus apklaustas kaip liudininkas.

„Aš net nežinojau, kad jis apsaugos darbuotojas, jis buvo be jokios uniformos, be prisegtos kortelės, kuri patvirtintų jo pareigas, neparodė ir savo pažymėjimo“, – tvirtina į nemalonumus dėl 15 centų patekęs vyras.

Lrytas.lt informacija

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , ,

Komentarai (27)

 1. pastovi pirkeja:

  Na ir gerai, praktiškai kiekvieną dieną apsiperku iki parduotuvėje ir tikrai dažnai matau kaip visokie senukai dedasi prekes į maišelį jo nenuskanave ir kai reikia nurodyti kiek maišelių nupirkai, įveda kiekį 0, tai pamoka bus visiems.. Manau iki parduotuvę teisi, nes būna tokių, kurie galvoja, va aš čia perku prekes tai man maišelis priklauso kaip už veltui.. Ir koks skirtumas ar 15centu ar ne, nereikia išvis nieko imt svetimo ar nesusimokejus, juolab pagarbaus amžiaus žmonėms..

  • Paulius:

   Gerb „pastovi pirkeja“,
   O ar Jums zinoma, kad praktiskai visame pasaulyje, visuose prekybos tinkluose, maiseliai duodami nemokamai! Netgi musu mieloji Maxima ir IKI Latvijoje maiselius duoda nemokamai, bet vat ubagu salyje juos galima pardavineti po 0.15 lt. Ar bent suvokiat, kad tai daugiamilijoninis versliukas….. Turbut nezinojote, kad maiselio savikaina yra PUSE cento!

   • netiesa:

    labai jau klystate del tu nemokamu maiseliu,dar nesu mates ne vienos parduotuves vakaru europoje kur MAISELIS duodamas nemokamai, nei lidl, nei aldi, nei tesco, nei 7eleven , NE VIENOJE nebuvo nemokamu maiseliu. Esu tik lidle ir aldi mates dezes kartonines,kurias jie ismestu,bet sudeda pirkejams, kurie nori i jas susidet prekes vietoje maiselio… taigi klystate. o vagyste kokia bebutu, lieka – vagyste.

    • Maišeliai nemokami:

     Barselonoje ir visuose prekybcentriuose.
     Graikijoje – visose parduotuvėse, nesvarbu kokio jos dydžio.
     Latvijoje, Rygoje – rimiake tikrai nemokami, kitur nepamenu.

     • Vilma:

      Lenkijoje taip pat daugumoje parduotuvių maišelis prekėms duoda nemokamai.

     • Anonimas:

      meksikoje irgi nemokami. walmarte, sorianoje, megoje ir pan. tik sams ir costco mokami, bet ten didziuliai maisai

    • Anonimas:

     tescoj ir asdoj tikrai visi maisiukai nemokami. tiesiog lietuviai lieka lietuviais kad tik is ko pasityciotu ir tikrai daugelyje vakaru saliu maisiukai yra nemokami

    • njfoxy:

     Daugumoje prekybos centru nemokami, aisku jie vieno dydzio-mazesni, nera tokie tvirti, bet gali imti kiek nori. O jeigu nori, didelius, kokybiskus, daugkartinio naudojimo(tiek celofaninius,tiek medziaginius) gali nusipirkti. O tada, kai jau neturi kur ju kisti, centruose stovi dezes i kurias juos visus gali ismesti ir juos perdirbs.
     UK: sainsburys’, tesco, waitrose, iceland – tikrai yra nemokamu maisiuku prie kasy.
     Lenkijoje: Carrefour ir kt.
     Latvijoje: priklausomai nuo parduotuves
     Taip pat Rytai, Hong Kongas,Pekinas,Japonija- nemokami :)))

     Na bet jei tenka moketi,tai tenka… Bet bent jau galetumet po kelis ct nuo tu „milijonus“ nesanciu maisiuku galetu skirti kokiam aplinkosaugos projektui… bent apsimeskit, kad taip darot ir nepyks cia ant jusu visi :))))))))

    • Anonimas:

     is kur toks piktumas gal per daug GMO pavalget?

   • vartotoja:

    Taip, normaliame pasaulyje beveik visose parduotuvese sie maiseliai yra nemokami, tik ubagu salyje viskas apmokestinta desimteriopai.

  • kukumalu:

   savaime suprantama kad maišelis turi būti duodamas už dyką, ir jei parduotuvė drįsta prašyti už jį pinigų – maišelius reikia vogti.

 2. antanas Pauliui:

  Gerb Pauliui, o ar žinote, kad reikia tik džiaugtis, kad pas mus maišeliai yra mokami? Nes Vakarų Europos šalyse pamažu pradedama eiti link mokamų maišelių vien dėl ekologijos. Juk kas nemokama – tai galima imti krūvomis. O kai paprašoma susimokėti, žmogus susimąsto ar tikrai jam reikalingas atskiras maišelis kiekvienai bulvei sudėti.

 3. Cesarius ( Vilnietis ):

  Tikrai parduotuvė galėjo susitarti , kad pirkėjas sumokėtų tuos 15 centų . O aš jei būčiau koks verslininkas tai geriau gaučiau mažesnį pelną bet nutraukčiau visius ryšius su IKI nes ji negerbia klientų .!

  • :D:

   na tikrai nenutrauktum ryšių 😀 tik džiaugtumeisi, kad gali išlystį į dienos šviesą su savo verslu 😀

  • Deivydas:

   IKI parduotuvė Lietuvoje yra viena iš brangesnių. Jei gerai pamenu dabar brangiausia skaitoma RIMI.

   Iki parduotuvė nėra skirta varguoliams, jei galima taip išsireikšti.

 4. mindaugas:

  apsaugininkas be uniformos paprase sumoketi uz maiseli,beje net zenklelio neturejo,as pagalvociau kad tai plesikas ar koks narkomanas prikibo. O del dieduku vagenciu is parduotuviu tai atsibuskim is sapno! Jie valgyt neturi ko su tokiom pencijom!

  • Ligita:

   neatrodo, kad šis diedukas neturėtų ko valgyti.. 😀 nors ką ten gali žinot, visgi prieš pavogiant maišelį jis vaikščiojo po parduotuvę ir valgė riešutus 😀

 5. Rolanas:

  Koks čia berazumis normaliai Europos nematė sakydamas, kad visur maišeliai mokami?Galeciau isvardinti daug prekybos centru kur maisai nemokami ir niekas ju neskaiciuoja, Turkijoje, Graikijoje, Ispanijoje. Net Rimi musu saleleje perkant už 50 lt maiseli duoda uz viena centa, perki uz simta lt gauni du maiselius po viena centa. Iki centro izulumas prasilenkia ir su sveiku protu ir su poziuriu i pirkeja.Slykstus centras.

 6. Valdas Lopeta:

  Kodėl pavadinime jūs teigiate, kad tai – pasityčiojimas?

 7. Kodėl žmonės iš viso perka tuos celafaninius maišelius? Gi turėti 1 medžiaginį-daukartinį yra šimtą kartų pigiau… 🙂

 8. Zina:

  Iki centra reiketu paduoti i teisma

 9. satnig:

  Su tais mokamais pirkinių maišeliais yra visiška nesamonė. Išeina taip,kad aš nusipirkęs jį prekybos centre reklamuoju prekybos centrą už savo pinigus!!!

 10. Darenas:

  Galiu parodyt Londono priemestyje kur maiseliai nemokami

 11. Anonimas:

  satnig: visiskai pritariu. Prekybcentriai kazkodel tyli kiek milijonu pavogia kiekviena diena, o cia del maiselio ir dar is pagyvenusio zmogaus!!. SIaubas koki nuostoli patyre. Dabar kai paviesinta, suka savo uodega. Kodel LT „verslininkai“ niekaip negali suvokt, kad sugadinti reputacija daug paprasciau nei ja igyti.. Bendriau LT zmones neturi pasirinkimo…

 12. vagis-nevagis:

  manau nugvelbe ta maisiuka minimuka

 13. vartotoja:

  Normaliame pasaulyje sie maiseliai yra nemokami vos ne visose parduotuvese, tik ubagu salyje viskas apmokestinta desimteriopai, nes verslininkai kraunasi milziniska pelna ubagu saskaita.

 14. as:

  Siaip cia jau teises pazeidimas yra, nes tai laikoma mazareiksmiu ivykiu ir pagal istatymus teismo procesas net neturetu vykti, kadangi valstybes islaidos teismo procesui (pvz teiseju ir kt algos) akivaizdziai kainuoja brangiau, nei padaryta zala. sakau kaip teisininke.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>