Godumas žudo – VIASAT nubausta už apgaudinėjimą

Konkurencijos taryba už klaidinamą reklamą bendrovei „AS Viasat“ skyrė 174,6 tūkst. litų baudą. Konkurencijos taryba konstatavo, kad „Viasat“, skleisdama klaidinamas „Auksinio paketo“ akcijų reklamas, atliko ūkinės veiklos sąžiningai praktikai ir geriems papročiams prieštaraujančius veiksmus, kurie pažeidė daugelio ūkio subjektų ir vartotojų interesus.

Konkurencijos tarybos tyrimas dėl „Viasat“ veiksmų, skleidžiant skaitmeninės televizijos paslaugų reklamą, buvo pradėtas įvertinus Vartotojų teisių apsaugos tarnybos persiųstų daug vartotojų skundų dėl to, kad „Viasat“ padidino paslaugų kainas, nors vartotojai tikėjosi, kad „Auksinio paketo“ akcijos metu reklamose nurodytos „Viasat“ paslaugų kainos jiems bus taikomos visą sudarytų sutarčių laikotarpį.

Tačiau „Viasat“ nuo 2008 m. rugsėjo 1 d. visiems savo klientams vienašališkai padidino kortelės nuomos mokestį, o nuo 2009 m. vasario 1 d. visiems „Auksinio paketo“ vartotojams, kurie paslaugų teikimo sutartis su „Viasat“ pasirašė iki 2008 m. lapkričio 1 d., padidino abonentinį paslaugų mokestį 6 litais per mėnesį.

Nustatyta, kad šie mokesčiai buvo padidinti iš viso apie 60 000 „Viasat“ paslaugų vartotojų, įskaitant ir iki 50 000 „Auksinio paketo“ akcijų metu sutartis sudariusių vartotojų.

kurjeris.lt nuotr.

„Viasat“ nesilaikė reklamose skelbtų akcijos sąlygų ir dėl to suklaidino vartotojus, kurie, atsižvelgę į minėtus reklaminius teiginius, tikėjosi, jog jiems visą sutarčių galiojimo laikotarpį „Viasat“ paslaugos bus teikiamos būtent tokiomis kainomis, kokios buvo nurodytos skleistose reklamose.

„Viasat“ klaidinama reklama paskatino vartotojus pasirinkti „Viasat“ teikiamas paslaugas ir sudaryti su „Viasat“ terminuotas 36 mėnesių ar 24 mėnesių trukmės sutartis, o vėliau vienašališkai padidino mokesčius už paslaugas.

Šie „Viasat“ veiksmai, skleidžiant klaidinamą reklamą, ne tik lėmė padidėjusias, nei buvo galima pagrįstai tikėtis iš reklamose naudotų teiginių, vartotojų išlaidas nurodytoms paslaugoms, akivaizdžiai padarant žalą daugelio vartotojų interesams, tačiau „Viasat“ taip pat pažeidė ir daugelio ūkio subjektų, kurie teikia analogiškas paslaugas kaip ir „Viasat“ skaitmeninės televizijos paslaugos, interesus.

Klaidinama reklama „Viasat“, priviliojusi daug vartotojų, iš savo konkurentų atėmė dalį potencialių klientų, kurie, tikėtina, būtų pasirinkę „Viasat“ konkurentų teikiamas televizijos paslaugas, jei būtų žinoję, kad „Viasat“ skleistos „Auksinio paketo“ akcijų reklamos yra neteisingos ir klaidinamos.

Konkurencijos taryba taip pat įpareigojo „Viasat“ per nustatytą laikotarpį užtikrinti, kad vartotojams, sudariusiems klaidinamų reklamų skleidimo laikotarpiu sutartis dėl reklamuotų paslaugų teikimo, bus taikomos šiose reklamose skelbtos paslaugų kainos. Alternatyva – sudaryti sąlygas šiems vartotojams nutraukti pasirašytas sutartis su „Viasat“ dėl reklamuotų paslaugų teikimo, vartotojams nepatiriant papildomų išlaidų.

Kategorija: Gėdos stulpas | Žymės: , ,

Komentarai (5)

 1. Algis:

  Labai džiaugiuosi, kad Viasat paslaugų atsikračiau.

 2. joo:

  is zmogenu gritai konpesuosis patirtus nuostolius 🙂

  • Merga:

   🙂 Cia yra visur taip 🙂 pvz.kodel vaistas ima ir pabrangsta,o todel kad, atlikus jo patikra yra pazeidimu,todel firma gauna bauda.
   Tokiu atveju, norint ismoketi bauda be nuostoliu, vaisto kaina padidinama ir paleidziama toliau i rinka.
   Taigi, taip vartotojas sumoka jiems uz paskirta bauda 🙂

 3. Gibbons:

  Man Viasato reklamuotojai pareiškė, kad reikia užsisakyti jų paslaugas nes šiemet atjungs ir nemokamą skaitmeninę…galima tik įsivaizduoti kiek jie taip apgavo žmonių…telefoniniai sukčiai…

 4. Bronius:

  Mane viasat tiesiog apgavo pasirašant sutartį už antrą imtuvą.Imant antrą imtuvą jie sutartį pratesė iš naujo ir pirmoji sutartis bus nebe 36mėn,o 72mėn.Šitokio įžūlumo Lietuvoje dar nesu matęs kai žmonės yra tiesiog apvaginėjami vidury baltos dienos ir jiems yra grasinama,jog perduos neteisėtai sudarytos sutarties skolą anstoliams.Žmonės,bėkite tolyn nuo šitos firmos.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>