Vilniaus lopšelyje-darželyje „Rūta“ per mažos pietų porcijos ir nešvara

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, patikrinusi vaikų tėvelių pretenziją, patvirtino, kad gautas skundas dėl lopšelio-darželio „Rūta“ maitinimo (Žirmūnų g. 50, Vilnius) yra pagrįstas.

Skunde vaikų tėveliai išsakė susirūpinimą vaikų maitinimu minėtame lopšelyje-darželyje. Jų manymu, vaikų maitinimo valgiaraštis neatitiko paros raciono normų, tiekiamos dietinės sriubos  (be grietinės), vaikai retai gauna mėsos patiekalus ir pan.

Kovo 22 d. Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams patikrinus, kaip vyksta maisto tvarkymas minėtame lopšelyje-darželyje, nustatyta, kad vaikų tėvelių skundas – pagrįstas.

Patikrinimo dieną  patiekalai buvo gaminami ne pagal šiuo metu galiojantį perspektyvinį valgiaraštį: pusryčiai buvo sukeisti su vakariene, be to vietoje daržovių troškinio vaikams skirta miežinių kruopų košė, vietoje kompoto – sulčių gėrimas. Valgiaraštyje nenurodytas koldūnų porcijos svoris, neišskirtas koldūnų porcijos svoris atskirai lopšelinio ir darželinio amžiaus vaikams. Paros raciono kaloringumas patikrinimo dieną buvo mažesnis negu reikalaujama (1280 kcal lopšelinio amžiaus ir 1629 kcal darželinio amžiaus vaikams).

Patikrinus II-ajai grupei patiektų koldūnų ir padažo svorius nustatyta, kad padažo kiekis atitiko receptūroje nurodytą, o koldūnų vidutinis svoris buvo beveik per pusę mažesnis nei turėtų (106,7 g vietoje turėjusių būti 200 g). Taip pat nustatyta bendrųjų higienos, produktų ženklinimo reikalavimų pažeidimų.

Pažymėtina, kad atliekant patikrinimus 2010-2011 metais, lopšelyje – darželyje ,,Rūta“ dalis pažeidimų kartojasi. Visų ankstesnių patikrinimų metu taip pat buvo nustatyti technologijos bei bendrųjų higienos reikalavimų  pažeidimai.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  2011 metais jau gavo 7 skundus dėl ikimokyklinių įstaigų veiklos, iš jų 3 skundai buvo pagrįsti. Dažniausiai skundžiamasi dėl bendrų higienos taisyklių nesilaikymo, nekokybiškų maisto produktų ar dėl netinkamo porcijų normavimo.

Nevartok.lt tėvelius ragina domėtis kaip maitinami jų vaikai lopšeliuose-darželiuose. Kilus bent menkiausiems įtarimams ar vaikų nusiskundimams praneškite nevartok.lt arba valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Vaikų sveikata – brangiausias turtas.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: ,

Komentarai (4)

 1. Rimante:

  Gyvenu Zirmunuose ir noreciau paklausti, kur leisti savo vaikucius. Trukumas darzeliu baisus, tai zinodami tokie kaip Ruta ir makliavoja su maistu, nesirupina svara.Nes zino, kad tevai vistiek atves savo mazylius i darzeli.

 2. yay:

  tai neveskit vaiku i darzelius, nieko neprarasit. patys auginkite savo vaikucius, lai tik sveiki buna.

  • Julija:

   o kas dirbs, kad tie vaikuciai galetu gauti viska kas geriausia? lietuva ne ta salis, kur vien tevas galetu islaikyt visa seima.

 3. dominykas:

  ten mano buves daržas

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>