Vikingų loto. Naujas masalas norintiems lengvai praturtėti

Vasario mėnesį loterija “Perlas” pasiūlė Lietuvos gyventojams dar vieną naują loteriją “Vikingų loto”, kurią, pasirodo, nuo 1993 metų žaidžia skandinavai, o neseniai prisijungė estai bei latviai. Pabandžiau ir aš nusipirkti bilietą, be abejo – nieko nelaimėjau, o dabar, kažkiek įsigilinęs į taisykles, noriu paanalizuoti, ar didelė yra tikimybė laimėti. Tikiuosi, jums tai bus taip pat įdomu.

Pradžioje – apie pačią loteriją

“Vikingų loto” ypatumas yra toks, kad lošimai vyksta ne Lietuvoje. Vienas ir tas pats lošimas yra bendras visoms loterijoje dalyvaujančioms šalims. O Lietuvoje lošimo transliacija vyksta kartą per savaitę – trečiadieniais 22.00 valandą. Ir kadangi loterija yra tarptautinė, tai ir žaidėjų susirenka tikrai nemažai – aukso puodas kiekvieną savaitę būna toks didelis, kokio Lietuvoje nebuvo per visų loterijų istoriją, įskaitant visus Teleloto superlošimus. Pagrindiniame “Vikingų loto” aukso puode būna nuo 3 milijonų iki net keliasdešimties milijonų litų. Įspūdinga suma. Tačiau, ar lengva laimėti aukso puodą – čia jau kitas klausimas.

Jei norite paskaityti apie tai, kaip ši loterija vyksta kitose minėtose šalyse, galite rasti informacijos Wikipedia puslapyje.

Loterijos taisyklės

– Kiekvienas žaidėjas viename biliete pasirenka 6 skaičius iš 48;
– Vieno lošimo metu iš 48 skaičių išridenami 6 pagrindiniai skaičiai, du papildomi skaičiai ir dar vienas auksinis skaičius;
– Auksinis skaičius ridenamas ne iš tos pačios lošimo mašinos, tad gali sutapti su kokiu nors kitu lošimo skaičiumi;
– Bilietas laimi, jeigu žaidėjas atspėja bent du pagrindinius skaičius ir vieną papildomą skaičių;
– Didžiausias laimėjimas (aukso puodas) laimimas tada, kai žaidėjas atspėja visus 6 pagrindinius skaičius ir auksinis skaičius sutampa su bent vienu iš pagrindinių skaičių;
– Jei auksinis skaičius nesutampa su jokiu iš išriedėjusių skaičių, tada žaidėjai varžosi dėl didžiojo prizo – už šešių pagrindinių skaičių atspėjimą;
– Laimėjimo sumos kinta kiekvieną lošimą ir priklauso nuo laimėjusių žaidėjų skaičiaus bei skelbiamos kartu su lošimo rezultatais.

Trumpai tiek apie taisykles. Iš pradžių gali pasirodyti pakankamai sudėtinga su visais tais papildomais ir auksiniais skaičiais, bet truputį pasukus smegeninę, viskas tampa aišku.

Sugeneruokime lošimus

Kadangi esu programuotojas, tai man niežtėjo rankas pabandyti sugeneruoti lošimus ir pažiūrėti, kiek gi procentų žaidėjų laimi kiekviename lošime, ir kokios yra laimėjimų sumos, jei lošia ne 1 bilietas, o 100, arba 1000, arba 10 000.

Kaip aš apskaičiavau laimėjimų sumas? Suapvalinau jas pagal 937-to lošimo laimėjimų lentelę, pateiktą oficialiajame Olifeja.lt puslapyje:
6 skaičiai: 1 995 083,00 Lt
5+1 skaičius: 7 543,00 Lt
5 skaičiai: 4 526,00 Lt
4 skaičiai: 143,00 Lt
3 skaičiai: 12,00 Lt
2+1 skaičius: 6,00 Lt

Taigi, paprasta PHP kalbos programėlė su atsitiktiniais skaičiais – ir ekrane matome rezultatus. Pradžioje pabandžiau situaciją, kai vienam lošimui perkama 100 bilietų. Išvedžiau rezultatus į ekraną maždaug taip:

Ir, išvardinus visus bilietus, pateikiama ir suminė statistika:

Kaip matome šiame pavyzdyje, išleidę 200 Lt laimėjome tik 78 litus, o laimingas yra kas penktas bilietas. Bet tai yra tik maža imtis – 100 bilietų, reikia sugeneruoti daug daugiau bilietų, kad galima būtų daryti išvadas. Taip aš ir padariau. Patobulinau iki to, kad vienas PHP skriptas sugeneruoja po 10 lošimų, kiekvienam iš tokių lošimų sugeneruojama po 1000 bilietų. Ir tada jau pasirodė gana pastovūs skaičiai.

Paleidau skriptą keliasdešimt kartų, ir iš “išleidžiamų” 20 000 Lt už vieną kartą suminis laimėjimas iš visų bilietų svyravo nuo 5209 Lt iki 10398 Lt. Didesnės sumos pasiekti nepavyko. Taip pat nei karto nepavyko atspėti 5+1 skaičių, jau nekalbant apie didįjį prizą ar aukso puodą.

Laimingų bilietų procentas nusistovėjo ties 16.2 procentų rodikliu. Taigi, laimingas yra kas šeštas bilietas, ar tai daug ar mažai – spręsti palieku jums.

Išvados

Iš pirmo žvilgsnio, laimėti “Vikingų loto” yra gana sudėtinga. Tačiau situacija nėra tokia bloga – iš tikrųjų laimi daugiau bilietų negu lietuvių pamėgtame Teleloto žaidime. Jeigu tikitės laimėti didelių pinigų – tai čia galiu palinkėti didelės sėkmės, nes jos tikrai prireiks – radau paskaičiavimą, kad atspėti visus 6 skaičius yra tikimybė 1 iš 12 271 512. Bet jeigu norite tiesiog išleisti du litus ir paturėti penkias minutes adrenalino, besiridenant laimingiems skaičiams – kodėl gi ne.

Dar pabrėšiu, kad ši simuliacija nepretenduoja į jokį matematinį įrodymą ar oficialią statistiką, tai yra tiesiog mėgėjiškas bandymas sugeneruoti “Vikingų loto” lošimus.

www.skaitykit.lt informacija

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: ,

Komentarai (59)

 1. Kentas:

  Dar vienas lochotronas

 2. juokinga:

  tai loterija tokia ir turi būt, aš nesuprantu ko čia eikšt pretenzijas… jei laimingas būtų kas antras bilietas tai didžiausias laimėjimas būtų 20lt. kažkoki vaikiški svaičiojimai, jei nori turėt milijoną savo banko sąskaitoj eik vogt, į valdžią arba dirbk visą gyvenimą nevalgydamas ir negerdamas ir gyvenimo gale turėsi milijoną.

 3. laimetojas:

  na……. aš laimiu kiekvieną sekmadienį……..netikite?????? Bilietu neperku, tai bent jau 2 litai visda lieka 🙂 🙂 🙂

 4. tikejau:

  nusiperku vikingo loto ir vis tikiu kad kazkada nusisypsos laimingas bilietas ,deja nusivyliau.Jau du kartus atspejau po 3 skaicius is kuriu vienas sutampa su isriedejusiu auksiniu – ir sia tau, – pasirodo man net tie vargani 2 litai nepriklauso.Taigi paaiskinkite man kaip cia iseina ar as ko nesuprantu? Skambinau i Olifeja – sako jei sutapo vienas is jusu biliete nurodytu skaiciumi- pries tai isridentas – tai tas mano biliete nurodytas skaicius jau negalioja ir reiskia kad as atspejau tik 2 skaicius ?-o uz juos juk nieko nepriklauso.

 5. tikejau:

  priedas — jei sutampa vienas is mano triju biliete atspetu skaiciu(:pav. – 32) su pries tai isridentu auksiniu skaiciumi kuris irgi yra -32 ,–tai mano irasytas skaicius nebetenka reiksmes ir jis neskaiciuojamas kaip atspetas.

 6. 2 juokinga:

  „jei nori turėt milijoną savo banko sąskaitoj eik vogt, į valdžią arba dirbk visą gyvenimą nevalgydamas ir negerdamas ir gyvenimo gale turėsi milijoną.“

  Tavo variantai runkeliški. Norint turėt milijoną reikia:
  1) dirbti ir susitaupyt pradinio kapitalo;
  2) protingai investuoti į savo arba į svetimą verslą.

 7. Norint apskaičiuot ar lošimas vertas dėmesio, reikia apsiskaičiuoti spėjimų galimybes kiekvienam variantui (1, 2, 3, 4, 5, 6 skaičiai + auksinis), paskaičiuot Dispersijos reikšmę ir Matematinę Viltį.
  Jei Matematinės Vilties rezultatas didesnis nei bilieto kaina (2Lt) – lošti verta. Jei ne – neverta.

  Viską galima apskaičiuoti matematiškai 🙂

 8. to komentatoriams:

  ko čia parinatės,loterija- kaip religija -svarbiausia tikėti kad išloši.

 9. lukas:

  viena karta zaidziau ir laimejau 35lt o tai sekme mane aplanke dabar kiekviena treciadieni zaidziu

 10. daiva:

  juk cia loterija..juk reiki aduoti juk zmogui ciuciut vilties..juk taip tikisi gal kada ir laimes…

 11. daiva:

  juk loterija yra..suteikia zmogui nors ciuciut vilties..o gal ir as laimeciau..:))nors nors tuo netikiu kad laimeciau..bet del smagumo perku…:)juk kaip sako viltis durniu motina o tevas tele loto:)))

 12. G:

  tipo norit laimeti is karto su kiekvienu bilietu taip niekada nebuna . uz teleloto zymeij geresnis vikingu , nes jai laimesi tai atsipirks bilietas 100% o ant Teleloto gausi 2 lt geriausiu atvejiu

 13. truputi nesiseka viena karta laimejau 12 lt ir viskas :/

 14. Marius:

  As manau kad verta losti tu 2 lt niekur naudingai ir nepanaudosi tik nusipirksi sokolada ar dar ka. Jei perki bilieta gali buti kad tie 2 lt pakeis tavo gyvenima

 15. R:

  Dekui autoriui uz issamu paaiskinima apie loterija, seniai jau galvojau kad tele loto gali nebent tik priza koki laimeti ir pora litu, ir dar kur garantijos kad ta isskaiciuota aukso puoda laimi bilietas istikruju egistuojantis, o gal tik savi zmones.

 16. Taip, tikimybe laimeti nedidele, tuo labiau kad aukso puodas didelis, reiskia pralaimetoju turi buti daug kad ji surinkti.

 17. Tikra tiesa, sunku laimeti ta aukso puoda.

 18. Zigmas:

  Kviečiu visus, norinčius žaisti vikingų loto pagal sistemas. Analizuoju skaičius, parenku optimaliausius variantus. Vienam žaisti per brangu, tačiau žaisti keliese, tikrai nemažai šansų laimėti.Rašykite man zigmas520@gmail.com

 19. Aukso puoda visur sunku laimet, bet po keleta litu tikrai imanoma.

 20. Gintas:

  idomiai cia tu Zigmai

 21. Gintas:

  Prasyciau smulkiau paaiskinti

 22. lukas:

  as galvoju, kad tikimybe atspeti 6 skaicius yra dar mazesne negu nurodyta sitame straipsnyje, nes skirtingu skaiciu kombinaciju yra 48*47*46*45*44*43=8′ 835′ 488′ 640

  • Brigita:

   Nemanau,kad bus mažesnė. Juk skaičių vieta nesvarbi, tai gaunamą skaičių dar reikia padalyti iš 6-ių faktorialo( 720 ) ir tuomet gauname tą skaičių 🙂 Ar klystu ?

 23. loterija kaip ir visos – aisku, kad tikimybes paskaiciuota taip, kad nebankrutuotu, o milijonus uzdirbtu loteriju kurejai.

 24. Etyfjh:

  pritariu Vikingui

 25. apukas:

  ZINOKIT ZIGMAS YRA LALAI TEISUS!
  TIK BEDA TAME,KAD VIENAME ZAIDIME TURI ZAISTI UZ 100000 LITU BILETU,O KUR SURINKSI TOKI BURI ENTUZIJASTU-BETO TUOS VARIJANTUS TURI KARTOTI MAZIAUSEI TRIS ZAIDIMUS ISEILES!

 26. sigitas:

  o as esu sugalvojes savo metodika dabar skaiciuoju derinu ziuresiu kiek reikia litu bet perverciau statistika manau kas desimta karta galeciau atspet 5+1 skaiciu ir kas koki 20 karta 6 skaicius tik dar matematikui tokiam daviau uzduoti kad paskaiciuotu tam tikra mano metodika tad linkiu sau sekmes

  • Mikis:

   Įdomu pasidarė, kad manai jog gali atspėti 5+1 skaičių derinį, tačiau kyla klausimas: Kiek bilietų skirtingų derinių reikia pirkti pagal tavo teoriją?

   Spėju kokį 50… …gal net 100? 😀

  • Marius:

   Nu, tai per 4 metus tikrai jau turėjai laimėt milijoną..ir ne kartą 😀 O jei atvirai, tai tu konkrečiai esi susipykęs su matematika. Tikimybė atspėt 6 skaičius yra lygi 1 iš 12,271,512. T.y. 0.0000000815%, o ne 1 iš 20. Kosmonaute tu.

 27. Mikis:

  Sakot sunku laimėti? Aš manau nesunku, juk tereikia tik skaičius atspėti ir laimi 🙂

  Manau svarbiausia susidaryti savo planą arba žaisti keliese ir pora metų taip…
  O jei tai pirksit 2 bilietus tai 1 tai nepirksit nieko nebus. Tikimybė aišku yra, bet čia sakyčiau ne šiaip loterija, o tokia strageninė loterija, kurioje gali pasireikšti visokie matematikai net ir beprotiški matematikai, kurie tik 6 skaičius ir temato 😀

  SĖKMĖS!!!

 28. aha:

  kainavo 2lt o dabar jau 3lt kodel?

 29. arturas:

  Infliacija pries eura

 30. vvdd:

  as islosiu daznai tik po nedaug ,turiu savo metodika tik ja nevisada paviksta pritaikyti .svarbiausia braukan skaicius reikia visiskai atjungti mintis, negalvoti apie priza apie skaicius, reikia leisti kad pasamone tai padarytu, ir bilietus perku tik paskutinia diena .didziausi islosimai buna kai labiausiai sugebu atsipalaiduoti ir perku tik viena bilieta. maziausiai islosiu kai susikoncentruoju i priza ir matematinius skaiciavimus tiksliau pasakius tada isvis neislosiu 🙂

 31. Cesarius:

  afera , 3 lt. laimėjimas .!!!!!!!!

 32. tai kaip cia iseina ,kad laimi -skandinavai ,bet kaip jiems tai pavyksta
  o gal nebezaist tu Vikingu -manau kad laimet pasirupino skandinavai del saves ir kitu is skandinavu ,

  • tomas:

   Didžiausi pinigai ir surenkami skandinavų šalyse. pats buvau danijoj, Švedijoje. Pirki bilietą 4x brangiau ten ir gauni 4x kombinacijas iš kart..ne taip kaip Lietuvoje po vieną bilietą. Antras dalykas Lietuvoje ne tiek daug žmonių ne taip kaip skandinavų šalyse. Ju ne vien daugiau bet jie perka daug daugiau ir išleidžia daug daugiau negu Lietuva.

 33. milda:

  Jau daug metu teleloto zaidziu, isskyrus keleta kartu pu du tris litus nelaimiu. Bet vistiek i savaite po viena nusiperku. Nesuprantu tu zmoniu kurie is karto po du simtus bilietu perka ir visi tusti. Tikrai jau geriau labdarai paaukotu

 34. Judit:

  Vaikams -žaislai, o durniui-loterija 🙂 ;-)))

 35. VELIKANAS:

  Nepirkite zmones tu bilireu, nes cia yra korupciju korupcija, pinigai plaunami leagaliai. Stebejau daug losimu, ir visi grynai beveik visi laimejimai Norvegijoj. Netgi sios dienos losima ziurejau ir pasakiau, jog laimejimas bus Norvegijoj, ir taip ir buvo, visus laimejimus pasiima tik Norvegijos zaidejai, tie kurie ir turetu „tipo“ laimeti…

 36. VELIKANAS:

  Norvegai gaidziai, negana to, kad musu vaikus atimineja, dar pyderai ir pasipelnyt sugalvojo is kitu…

 37. coltas:

  Jega ira Š o Vikingu lohotronas dar didesnis š 1.5 metu nepraleidau nei vieno lošimo sukisau nemazai pinigu ir gaunasi š.

  • Cool:

   Reikia išlošus pasidalinti su labiausiai stokojančiais ar į kokią bėdą patekusiems žmonėmis, paremti vargingas šeimas, vienišus pagyvenusius, senyvo amžiaus žmonės.

 38. Tadas:

  Atspejau 4+1 skaicius. Spekit kiek pinigu ismokejo? 20 euru. Nuinahui tokia loterija, kai tikimybe atspet 4+1 ziauriai maza.

 39. Nejaugi Jūs tikit,kad lošimas sąžiningas-pažiūrėkit-kiek leidžiama išlošti-vidutiniškai iki 300,gal1000 Euro-vienas,kitas žmogus Lietuvoje. Lošimų nėra -prie šiuolaikinės lošimų (apgavikiškų) technologijos nieko nereiškia įvesti visos Lietuvos,o gal ir visų skndinavijos šalių lošiančius bilietus į galingą kompiuterį-kompiuteris momentaliai paskaičiuoja užprogramuotą optimalų variant-su minimaliais išlošimais ir maksimaliu pelnu . Taigi-kompiuteris išspjauna atsakymą-optimalūs skaičiai-o paskui juk nesunku per televiziją imituoti kažkokį lošimą ir parodyti-būk-tai išriedėjo tie skaičiai-juk cirke ne to dar būna. Taigi -žmonės gauna ubagiškas liekanas,o lošimų bendrovės susižęria milžiniškus pelnus. Nejaugi Jūs dar skaičiuojat kažkokias tikimybes-laikydami save labia protingais? Juk čia nėra jokių tikimybių,o yra tik cirko numeriai. Ir taip yra visose loterijose. Pačioje pradžioje buvo kažkas tikro-numerius traukė vaikai-bet ir jiems galima pakišti reikiamus numerius, nors…atrodė kažkaip sąžiningai. Tarp kitko -sporto lažybų bendrovės-irgi užsiima visokiom apgavystėm-dešimtys būdų,kuriuos išstudijavau.

  • Aušra:

   Jeigu neperki bilietų,tai jau ir išloši. Aš jau 100% įsitikinau.

  • Aušra:

   Jeigu neperki bilietų,tai jau ir išloši. Aš jau 100% įsitikinau. Aš anksčiau pirkdavau Tele loto kas savaitę po 5;6 bilietus ir nieko,neišlošdavau nei cento. Įsitikinau,kad neverta.

 40. Darius:

  Viltis durniu motina, reikia tiketis 🙂
  ka ir darau

 41. 6:

  Tikekit ar ne tikekit as jau apsirupinaau visam gyvenimui aciu eurojackpotui

 42. Norėčiau gauti dažniausiai krendamus skaicius

 43. Hm:

  Blemba blemba kiti laimi paziurekit vienas is jonavos raj. isoru kaimo laimejo jau 5 automobilius is tele loto ir is vikingu girdejau kad nemaza suma paime,zinau kad daug bilietu perka

 44. valkonen kuolema:

  tam ir loterija. aik dyrpt

 45. Turbūt nebelošiu, per maža tikimybė laimėti. Nors žaizdamas keno loto – visus metus, beveik kasdien, išlošiau 2 kart daugiau, nei išleidau bilietams…. Vien dėl to ir tikiuosiu dar išlošti, bet ,kad viltis durniu motina – sutinku. Reikia geriau tuos pinigus mesti į taupyklę…

 46. Zita:

  Mieli 6 skaičius tai velniškai velniškas tai apie jo matematinius paskaičiavimus tik ir ateina toji sekme …KAM JIS NEAKTUALUS GALITE LOŠTI VISA GYVENIMA …BISKI IR DAR DAUG DAUG KARTU .KAIP RASO KAD ATSPEJES 6SKAICIUS TAI TIESIOG NEIMANOMA VISU 6 ATSPETI.ATSPEJATIK TIE KURIE PUIKIAI ZINO SIO 6 SKAICIU UNIKALUMA IR MATEMATIKA KOKIA JAU PASUKITE GALVAS

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>