UAB BITĖ LIETUVA klaidino vartotojus, reklamuodama tris kartus greitesnį internetą

Konkurencijos taryba pripažino UAB „Bitė Lietuva“ 2010 m. rugsėjo – lapkričio mėn. įvairiomis priemonėmis (TV ir radijo kanalais, internetu, lauko reklamos pagalba, skrajutėmis ir kt.) skleistą reklamą, kurioje teigiama „Greičiausias mobilusis internetas tapo 3 kartus greitesnis“, klaidinančia reklama. Už šios klaidinančios reklamos naudojimą UAB „Bitė Lietuva“ skirta 20 000 litų bauda.

Tyrimas buvo pradėtas gavus vartotojos skundą.

Įvertinusi UAB „Bitė Lietuva“ pateiktus duomenis bei mobiliojo interneto spartos matavimus, kuriais bendrovė grindė reklamos teiginių teisingumą, Konkurencijos taryba padarė išvadą, kad pateikti įrodymai nepagrindė, jog mobilusis internetas „Vodafone Mobile Connect“ reklamos skleidimo metu buvo tris kartus greitesnis. Konkurencijos tarybos nuomone, teorinis spartos padidėjimas neužtikrina, kad visi vartotojai faktiškai gali naudotis tris kartus paspartėjusiu internetu. Kaip paaiškėjo tyrimo metu, realus vartotojų gaunamas paslaugos greitis priklauso nuo įvairių kriterijų, tokių kaip oro sąlygos, vartotojų buvimo vieta ir atstumas ir pan. Be to, reklamoje nenurodyta, kad vartotojas gali naudotis 3 kartus greitesniu internetu tik 3,5 G tinklo zonoje, o ne visoje UAB „Bitė Lietuva“ tinklo padengiamoje teritorijoje.

Konkurencijos taryba taip pat konstatavo, kad reklamos teiginys „Greičiausias mobilusis internetas tapo 3 kartus greitesnis“ dėl savo klaidinančio pobūdžio galėjo paveikti vartotojų ekonominį elgesį. Nors UAB „Bitė Lietuva“ aiškino, kad ši reklama buvo skirta informuoti visuomenę apie objektyviai įvykusį faktą – apie UAB „Bitė Lietuva“ atliktus tinklo technologinius pagerinimus, reklamoje svarbiausia vartotojui skirta žinia buvo ta, jog internetas gerokai paspartėjo. Be to, nagrinėtoje reklamoje pateikiama informacija yra specifinė ir reikalaujanti atitinkamų specialių žinių, kad reklamos vartotojas galėtų patikrinti UAB „Bitė Lietuva“ skleidžiamą informaciją ar bent ja suabejoti. Vidutiniam vartotojui reklamos teiginiai leidžia susidaryti nuomonę, kad bendrovės teikiama mobiliojo interneto paslauga pagreitėjo tris kartus, taip skatinant vartotojus pradėti naudotis mobiliuoju internetu „Vodafone Mobile Connect“.

Skirdama baudą UAB „Bitė Lietuva“ už Reklamos įstatymo 5 straipsnio pažeidimą Konkurencijos taryba įvertino labai ilgą pažeidimo trukmę, taip pat atsakomybę sunkinančią aplinkybę – pažeidimas padarytas pakartotinai per metus nuo Reklamos įstatyme numatytos administracinės nuobaudos paskyrimo.

Čia išsamus Konkurencijos tarybos nutarimo tekstas.

Konkurencijos tarybos informacija

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>