TV laida „Vieša paslaptis“ – senų automobilių rida klastojama

Atlikę tyrimą išsiaiškinome, kad Lietuvoje iki šiol klesti vienas nenaujų automobilių pirkėjų mulkinimo būdas.

Ne vienas, ko gero, esate girdėję apie penkiolikos metų automobilius, nuvažiavusius po šimtą ar pusantro šimto tūkstančių kilometrų. Kitaip tariant, po 10 000 kasmet arba maždaug po 800 per mėnesį arba apie 27 kilometrus per dieną. Ar tai įmanoma Berlyne? Paryžiuje? Briuselyje? Ko gera, nelabai.

Automobilio hodometro – nuvažiuotus kilometrus rodančio prietaiso duomenų klastojimas, atrodo, ne toks jau ir retas reiškinys.

Skambiname pagal skelbimą viename populiariausių portalų dėl 2000 metų laidos E klasės Mercedes automobilio. Skelbime rašoma, kad jis nuvažiavęs 240 tūkstančių kilometrų.

Telefonu atsiliepęs vyras patikslina, kad automobilis nuvažiavęs 280 tūkstančių ir kalbą nukreipia šiek tiek kita linkme. “Na aš nežinau iš Švedijos ta mašina,” – patvirtina balsas telefono ragelyje.

Skelbime esančio automobilio nuotraukoje matyti valstybinis numeris. Jį suvedėme į užsienio automobilių duomenų bazę ir patikrinome. Čia rašoma, kad šis automobilis turėtų būti nuvažiavęs ne 280, o ne mažiau kaip 609 tūkstančius.

Paminėjus, kad automobilio ridą patikrinome pagal valstybinius numerius pašnekovas pamini, kad yra du automobiliai ir esą jis turi pasiteirauti kito žmogaus dėl jų ridos.

“Aš jo tiksliai paklausiu, kiek jinai nuvažiavus, nes dar viena mašina yra,“ – žada balsas telefonu.

Šiuos duomenis apie automobilius radome viešame ir bet kuriam interneto vartotojui pasiekiamame Švedijos automobilių registre.

Tokias duomenų bazes turi ir kitos Europos Sąjungos šalys. Šįkart geresnei pažinčiai su automobiliu užteko jo švediško valstybinio numerio.

Lietuvoje registruotų automobilių ridą galima patikrinti pagal tehcninės apžiūros pažymą asociacijos „Transeksta“ duomenų bazėje.

TV laidos „Vieša paslaptis“ informacija

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , , , , ,

Komentarai (9)

 1. Vardas:

  Kitakart pasleps numeriu ir viskas.

 2. Asta:

  Gal kas žinot internetinius puslapius kitų šalių kur galima patikrinti automobilio ridą?

 3. asss:

  „Skelbime rašoma, kad jis nuvažiavęs 240 tūkstančių kilometrų.“

  „Telefonu atsiliepęs vyras nepavirtina, kad automobilis nuvažiavęs 280 tūkstančių ir kalbą nukreipia šiek tiek kita linkme“

  Tai 240 ar 280 🙂

 4. Remigijus:

  Gal kas žinote, kur panašią duomenų bazę rasti Ispanijoje registruotiems automobiliams?

 5. DK:

  Google 🙂

 6. aurimas:

  Automobilio tikra rida skaiciuojama mazdaug 100 km i diena (cia mazdaug, visaip buna, buna kad auto stovi kita diena jis nuvaziuoja 200 km nu toke teorija 😀 ) tai vat paskaicioukim. 100 km/diena. metuose 365 dienos tai per metus jo rida apytiksli bus 36000 km. tai vat paimkim 10metu senumo masina jau turim mazdaug apie 350000 km taip kad pirkdami auto rida skaiciuokit pagal metus ,bet cia tik apytiksliai. dar patikekit manim pvz vokietys nusipirkes nauja auto jos nepastato i garaza penkiem metam stoveti, anaiptol jis ja eksplotuoja ir vaziuoja su ja labai daug…

  • :)))):

   tai tik apytikslė 🙂 taip kaip ir gali būti tik 10000, ir 100000 km per metus. Tad gali būti ir per 10-15 metų nuvažiavusių visai nebūtinai tuos 500000-1000000 km.

 7. Vidas:

  Du metai iš salono pirkta o rida tik 33000, senstu ir važiuoju mažiau. Niekas nepatikės? Ir nereikia, kol 200000 bus jai bus 20 metų

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>