Susirgus tenka medžioti ne tik vaistų kainas, bet ir vaistininkų kompetenciją

Peršalimo ligų sezonas jau pačiame įkarštyje. Tai pajaučiau savo kailiu, kai kolega keletą dienų varvančia nosimi, čiaudėdamas bei kosėdamas vaikščiojo į darbą ir galiausiai užkrėtė ir mane. Tik atsikėlus ryte pajaučiau deginantį gerklės skausmą bei varvančią nosį. Tikriausiai kaip ir didžioji dalis žmonių, pirmiausiai nusprendžiau kreiptis pagalbos į vaistinę. Nuėjau į vaistinę mano mėgstamame prekybos centre „Akropolis“. Įėjus ir šviesu, ir vaistai patogiai išdėstyti. Palyginimui rinkausi tokius vaistus, kurių dažniausiai prisireikia peršalus ar susirgus gripu. Pavartau pakuotes, pasižiūriu ir išsirenku šiuos vaistus – „Gripex“, „Brontex“ ir „Neocitramon“. Prie kasų nemaža eilė. Tikriausiai veikti tokiu oru mieste nėra ką, tai vyresnio amžiaus žmones bent jau vaistinėje gali pabendrauti. Bet po trečio „draugo“, kuris atėjo „tik patarimo“, supratau, kad greitai iš čia nedingsiu. O dar prieš mane pora bent du su vaistų pasais. Bet kad jau pradėjau, tai ir pakentėjau. Tiesa, laiką pasitikrinau – eilėje stovėjau 20 minučių.. Padėjau ant prekystalio tris dėžutes ir laukiu, nieko nesakau. Vaistininkė mechaniškai jas paėmė, nuskanavo, paprašė vaistinės kortelės, nuskaičiavo nuolaidą, paprašė pinigų. Klausimo kodėl man tokių vaistų prireikė, nei pasiūlymų rinktis ką nors pigesnio nesulaukiau. Kaina, pasirodžiusi monitoriuje (su visom nuolaidom) – 43 litai ir keli centai mane išgąsdino. Suma už tris vaistus pasirodė pernelyg didelė, todėl nusprendžiau kainas pasitikrinti kitose vaistinėse. Nesitikėjau, kad tiek kainuoja „malonumas“ susirgti.

Nuvažiuoju į antrą vaistinę – arčiausiai randu Gintarinę vaistinę. Čia taisyklės jau truputį kitos, lentynose nieko nerandu, visi vaistai tik vaistininkės teritorijoje. Žmonių nedaug – atėjęs radau dar vieną, o išeidamas jau buvau likęs vienas. Tai su vaistininke paplepėti laiko tikrai buvo. Kam smagi moteriškė – privalumas, tikrai turėtų rinktis šitą vaistinę, bet kainos pasirodo čia dar didesnės. Bendroj sumoj suskaičiavo daugiau nei 50 litų. Gal kam 10 litų ir ne pinigas, bet eidamas vaistų visada sau priminsiu, ar tos minutės eilėj iš tiesų jau tokia didelė našta. Maloniai atsiprašau ir sprunku pro duris.

Į trečią vaistinę – Camelia užsuku važiuodamas pakeliui į darbą. Žmonių antplūdžio neradau, bet viena mama su vaiku ir vidutinio amžiaus moteris sukosi. Tikiuosi, kad kaina bus geresnė nei prieš tai lankytoje. Pasirodo, kad lyginimas iš tiesų būtų gavęsis truputį neteisingas – šioje vaistinėje „Brontex“ kaip tik buvo akcija, tai kaina vien dėl to beveik penkiais litais sumažėjus. Bet su šita vaistine pasisekė ir dėl dirbusios vaistininkės – pro akinių viršų moteris pažiūrėjo į mane, į vaistus, ir paklausė, kam aš čia tokią vaistų mišrainę perku. Pradėjo vardinti, kokias ligas visais šiais vaistais gydyčiau ir man beliko tik pradėti fantazuoti, jog perku ne tik sau ir panašiai. Bet ir tai nepadėjo. Kai pasakiau, kad perku slogą pasigavusiai žmonai, vaistininkė iš karto nukirto, kad tada turėčiau imti būtent slogai skirtus vaistus, o ne tuos, kurie tuo pat metu muša temperatūrą ir malšina skausmą.

Pasirodo, kartu gerti „Gripex“ ir „Neocitramoną“ visiškai neverta – jeigu reikia malšinti skausmą, tai antrasis tinka, bet geriant pirmąjį jame jau yra skausmo malšinimui skirtas paracetamolis. Taip jau gavosi, kad iš trečios vaistinės išėjau truputį sugėdintas ir vietoj „Gripex“ gavęs „Vibrocil“ nosies lašų. Visgi, bekalbėdamas spėjau paskaičiuoti, kiek būtų kainavę mano pasirinkti vaistai – bendra suma būtų mažesnė nei Euro vaistinėje, o ir nauda sveikatai nenuginčijama.

Tai visgi, kur ta kaina mažiausia? Mano atveju įspūdžiai aiškūs ir nenuginčijami. Jeigu visiškai nesvarbu kaina – Gintarinė vaistinė galbūt tinka. Eilė ir dėmesio vartotojui nebuvimas gadino reikalą Euro vaistinėje. Toks jausmas, kad jie pasiryžę parduoti be konsultacijų netgi ir stipriausius vaistus. Camelia be mažų kainų dar gauna pagyrimą už dėmesį klientui ir norą pasiūlyti iš tiesų reikalingų vaistų.

Kostas

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , ,

Komentarai (4)

 1. hm...:

  taip taip, tai atėjus ir reikėjo klausti vaistų nuo peršalimo…o ne pačiam rinktis mišrainę. Tas pats, kad prisipirktum dešrų, ir po to kaltintum kasininkę, kad ji nepasiūlės kitokios.

 2. Tads:

  Istikro tai visiem siulau investuoti nors kiek laiko ir issianalizuot visus preparatus pries vardtodami BET KA. Tada nereikia klasinet vaistininku tiek daug. As jau kiek kartu nudeges lietuvoj su tais visais preparatais, kad jau juokinga, nes net vitamuose jie visokiu aspertamu privaro. Toks amzius, kad farmakologija valdo taip kad belieka tik mums patiems daugiau isslavinusiems buti ir apskritai neskubet su tais vaistais o ismokti daugiau apie naturalius budus jei imanoma. Sekmes.

 3. pats:

  pritariu Tads.
  o šiaip pigiausia(jei kalbėti tik apie $) pirkti internetinėse vaistinėse.

 4. Alvydas:

  Vaistininkais nebegalima pasitikėti, nes mane yra apgavę ne kartą ! Jie tapo prekeivomis. Frazės: „pasitarkite su vaistininku, arba gydytoju“, greitai taps anekdotu…
  Kaip ir pas prekybininkus, galioja ta pati taisyklė: „Stenkis iškišti brangesnę prekę ir padėk ją akių lygyje, o pigesnę slėpk apatinėse lentynose, arba sandėlyje“. Daugelyje „Euro“ vaistinių (ir „Kamelijos“), turinčių didelius prekybinius plotus, yra savitarnos prekystaliai. Per, kažkokį laiko tarpą, visos prekės salėje išmaišomos, pernešamos į kitus stelažus, lentynas. Taip daroma, norint, kad pirkėjas ilgiau užtruktų ir ieškodamas reikalingų prekių, nusipirktų nesuplanuotų- nereikalingų. Jeigu reikalingą prekę (vaistus, papildus) prieš savaitę pirkai įsidėmėtoje vietoje, jos jau neberasi. Jeigu, tai buvo 20 skirtingų prekių, sugaiši daug laiko, kad ir vėl jas rastum. Dažnai, net salės darbuotojai nepadės, kaip kad buvo man, kai kreipiausi į 2-i praktikantes ir dar 1-ą seną darbuotoją,- veltui, susinervinau ir išėjau („Euro“ vaistinė, Šiaulių Akropolyje).
  Maža to, šioje vaistinėje dirba visa krūva dykaduonių (minimum 12 moterų), kurios nežinia ką veikia ? Iš penkių veikiančių kasų, 1-a kasa apskaito tik higienos, kosmetikos, bei maisto papildus. Jei prie krūvos nevaistinių prekių, savitarnoje pasiėmei lašų į nosį, tai jau bus vaistas ir turėsi stovėti ilgoje eilėje prie „vaistų“ kasos.
  Atsimenu, dar prieš kalėdas, kol žmonės, dėl didžiulių eilių (prie 2-ų kasų) nepakėlė skandalo, tol sekančią dieną Euro vaistinėje, nepradėjo dirbti dar viena kasa… (iš 5-ių).
  Taip paprasta, sureguliuoti kasos aparatus, kad apskaitytų visas prekes ir paskirstytų pagal paskirtį, tai ne, pastato dvi, pensijinio amžiaus bobas prie kasų (kurios bijo ir prasižioti), o dešimt, jaunų plerzų sukiojasi be darbo….
  Kaip minėjau, vaistininkės ėmė apgaudinėti ligonius. Jeigu nesi pensininkas ir ateini neapiplyšęs, būtinai stengsis tau iškišti brangius, „neinamus“ vaistus., net panaudojant apgaulę.
  Reikėjo diuretiko (šlapimą skatinantis). Valandą studijavau farmacijos knygą, susirašiau aibę „firminių“, „cheminių“ , „generinių“ preparatų, kurie tausoja Kalį, o Natrį šalina. Parodau sąrašą, vienai iš „pensininkių“, o ta man sako, turime tik vienus „Trifas- lorasemidum“. Kiek imsite? 10-imt sakau, arba duokit 20 tablečių…. Maža to, prie vaistų, anotacijos negavau, nes pakuotė buvo didelė, tai net neperspėjo, kad mažulytės, 10mg tabletės, kainuos 48 litus ! Aš bedarbis, vos suduriu galus ir lupikautojams turiu krauti turtus ?
  Dalinau tas tabletes į 4-as dalis, per pusę, tačiau po raumenis ėmė „vaikščioti“ mėšlungiai…. Nuėjau pas šeimos gydytoją, pasakiau, ką vartoju, o ji sako, kad tie vaistai netausoja Kalio ir jį šalina, kartu su Natriu. Toks pat efektas yra nuo „Furosemid“ diuretiko, tačiau jis kainuoja 10 kartų mažiau ! Gerai, kad ne vasara, nesimaudau atviruose vandens telkiniuose. Galėčiau nuskęsti, sutraukus kojų, rankų mėšlungiui ir kas bus kaltas ? Kaltų nėra !
  Esu gerai sulamdęs savo automobilį, kai dėl šalčio ėmė traukti blauzdos raumenis ir koja nebepataikė ant stabdžių pedalo !

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>