Skundas skundą gena – darželiuose vaikai nesaugūs, maitinami nežinia kuo

Vaikų tėvai nevartok.lt rašė jau ne kartą, kad darželiuose tvyro betvarkė, o vaikai maitinami nežinia kuo.Tačiau nenutvertas už rankos – ne vagis.

„Skaičiau tarnybos pranešimą. Širdį skauda, kai žinau, kad tai tik pasakėčia žmonėms, kurie neturi savo vaikų arba neveda jų į darželį. Gal veterinarijos tarnyba kažką padarys, kai pamatys šliaužiojančias gyvates ar būrius tarakonų? Jau nekalbu apie vištienos „skūreles“ sumaltas į „mamos“ kotletukus“, – nevartok.lt skundėsi Dalia.

Pastaraisiais metais Vilniuje gan sparčiai plečiasi privačių ikimokyklinių vaikų ugdymo įstaigų tinklas. Per 2011–2012 metus Vilniuje veiklą pradėjo 34 nauji privatūs vaikų darželiai. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai įvertino, kaip vaikai juose maitinami.

„Patikrinome visas privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas, veikiančias Vilniuje. Reikia pasakyti, kad 11–oje maistas gaminamas vietoje, kitose įstaigose vaikams skirtas maistas atvežamas jau pagamintas, iš viešojo maitinimo įmonių“, – sakė Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Vaida Barkovskienė. Jos teigimu, daugelis šių įstaigų dirba pirmus metus, todėl patikrinimais buvo siekiama įvertinti, kaip pradedantys verslininkai supranta ir sugeba įgyvendinti teisės aktų reikalavimus, teiktos konsultacijos, rekomendacijos ar įspėjimai pataisyti neatitikimus.

Pasak V. Barkovskienės, patikrinimų duomenų analizė parodė, kad pradedantiems verslininkams sunkiausiai sekasi tinkamai diegti efektyvias ir veiksmingas savikontrolės sistemas. Nors Lietuvoje yra parengtos supaprastintos Geros higienos praktikos taisyklės viešojo maitinimo įmonėms, vis dėlto šios grupės neatitikimų nustatoma daugiausiai. Pavyzdžiui, dažnai darbuotojai neveda būtinų registracijos žurnalų, kuriuose būtų registruojami maisto saugą užtikrinantys veiksniai. Pasitaiko atvejų, kai maistas skirtas vakarienei atvežamas pietų metu ir yra laikomas netinkamomis sąlygomis, nustatyta ir kitų maisto produktų laikymo reikalavimų neatitikimų. Pasitaikė atvejų, kai vaikų maitinimui buvo naudojami maisto produktai su vaikų maitinimui neleistinais maisto priedais, patiekalai gaminami neprisilaikant receptūrų ir perspektyvinio valgiaraščio, todėl vaikų maitinimas nesubalansuotas. Patikrinimų metu nustatyta, kad kai kur personalas dirbo be specialios darbo aprangos, nepasitikrinę sveikatos. Ne visos privačios vaikų ikimokyklinio ugdymo įstaigos turėjo rankų bei inventoriaus dezinfekcijai skirtų profesionalių dezinfekavimo medžiagų ir pan.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos duomenimis per 2011 – 2012 m. dėl vienos iš privačių ikimokyklinių įstaigų veiklos gautas vienas skundas, kuris pasitvirtino. 2011 m. viename privačiame vaikų darželyje kilo ūmios žarnyno infekcijos – salmoneliozės protrūkis.

Išanalizavus sukauptą patikrinimų metu informaciją, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nutarė privačių ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojus pakviesti į nemokamus, specializuotus praktinius mokymus.

„Kažkas mokosi, kažkas kelia savo kvalifikaciją vaikų sąskaita. Labai makabriška. Negi reikia, kad koks vaikutis mirtinai apsinuodytų“, – nevartok.lt apmaudo neslėpė Dalia.

Dėkojame Daliai už pastebėjimus.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>