Siuntos detektyvas – vietoj telefonų iš Norvegijos, tuščia dėžutė

siunta_norvegijaSusidūriau su problema. Iš Norvegijos buvo išsiųstas siuntinys mano vardu į Uteną, tačiau atplėšęs pakuotę pašte, radau tik tuščią dėžutę. Pasiskambines siuntėjui pasitikslinau, kas buvo įdėta į siuntinį. Ten tūrėjo būti visai kitokia, kitos spalvos dėžutė, su dviem mobiliais telefonais, pakrovėjais ir banko kortele. Pakuotė nebuvo pažeista, tačiau ją galėjo perklijuot tiek muitinėje, tiek Vilniaus ar Utenos pašto skyriuose.

Muitinės lape prie siuntos aprašymo parašyta, jog nėra deklaruotų duomenų. Ir ties kiekiu, svoriu ir verte sudėti brūkšniai. Nors ant įpakavimo lipduko parašyta vertė bei svoris ir išsiuntimo data. Utenos pašte teko sumokėti muito mokestį – 43 eurus, nes kitame lape parašyta, jog siunta įvertinta 1000 užsienio valiutos vienetų, kas būtų 117 eurų. Nemanau, kad jie galėjo įvertinti tuščią dėžutę tokia suma. Kitas klausimas, kodėl jei jie matė siuntėjo įvertinimą, neužrašė siuntinio svorio? Prašau patarkit kokių veiksmų tūrėčiau imtis. Jau parašiau pareiškimą policijoje. Iš anksto dėkingas“, – nevartok.lt rašė Igoris.

Lietuvos paštas mūsų paprašytas ėmė aiškintis situaciją.
„Pasiaiškinau dėl šios siuntos. Utenos pašto darbuotojai atiduodant siuntą klientui nekilo įtarimų, kad siuntos pakuotė būtų pažeista. Pretenzijų dėl siuntos pakuotės neišreiškė ir ją atsiimantis gavėjas. Kadangi siunta buvo atsiųsta iš užsienio šalies, dėl jos turinio dingimo turėtų kreiptis siuntėjas į savo šalies pašto tarnybą, t.y. Norvegijos paštą. Reikia pripažinti, kad pasitaiko sukčiavimo atvejų, kai siuntėjas atsiunčia ne tą daiktą nei tikėtasi ar jo visai neįdeda. Savo klientams visada rekomenduojame siuntos turinį tikrinti iškart atsiimant siuntą prie pašto darbuotojo. Jei matoma, kad siuntos turinys neatitinka ar yra pasisavintų daiktų, mūsų darbuotojai surašo aktą. Taip pat siuntos turinio dingimo atvejus reikėtų registruoti policijoje, kaip ir šioje situacijoje pasielgė klientas. Lietuvos paštas ne kartą yra bendradarbiavęs su policijos pareigūnais ir padėjęs sulaikyti sukčius, kurie gyventojams siunčia fiktyvius daiktus ar kitaip bando pasisavinti svetimą turtą“, – nevartok.lt sakė Lietuvos pašto atstovė Aurelija Jonušaitė.

 

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Komentarai (4)

  1. Silvija:

    Na taip vertėtų pasitikrinti siuntas prieš atsiimant. Džiaugiuosi bent jau tiek, kad man kol kas nebuvo nieko panašaus siuntų gabenimas į Norvegiją, tiek iš jos visada sklandus.

  2. Vilmantė:

    Tokios pašto siuntos apgailėtinos. Na, bet nei vienas nuo to neapsaugotas. Vieni siuntiniuose randa gyvates kurių neužsisakė, o kiti neranda visai nieko.

  3. vargas su Lietuvos paštu:

    Gaunu siuntinius iš vaikų,gyvenančių užsienyje,bet paštą galiu apibudinti vienu žodžiu – vagių irštva. Čia rašo,kad reikia siuntinį prie pašto darbuotojo akių pasitikrinti,bet tikrovėje taip nėra, siuntinio neleidžia tikrinti ,padedi parašą ir varyk pro duris, o jei dar bandai įrodineti ,kad kas ketvirtas siuntinys yra suderintas pagal svorį,bet vietoj siūstų daiktų riogso purvini kaliošąi, senos knygos, ar senos plytelės ir nori patikrinti,tai šaltai pasako ,kad jei nenorit-neimkit, forminu grąžinimą,bet jokių tikrinimų, parsinešat namo,tada tikrinkit,kiek norit.

  4. aišku, įsivaizduoju, kaip yra pikta, bet.. būtina gerai supakuoti visas siuntas, ypatingai brangesnius daiktus siųsti tikrai ne voke, o dėžutėje, kurią daug sluoksnių apsuksit lipnia juosta.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>