SIEMENS arenoje tikrintojų desantas gaudys sirgalius geriančius alų

Vyrai gėrė, vyrai gers, kol žemelė apsivers. Šio posakio propoguotojai jau pavasarį gali sulaukti naujų ir grėsmingų sankcijų. Visų pirma atsirūgti gali ne tik  sirgaliams geriantiems alų varžybų metu arenų viduje, bet ir tų arenų savininkams. Vieša paslaptis, kad SIEMENS arenoje Vilniuje ir Kauno ŽALGIRIO arenose įstatymo pataisos, draudžiančios vartoti alkoholinius gėrimus arenose,  yra ignoruojamos.

„Tai kas vyksta arenose – baisu. Žmonės nesuvokia, kad įstatymų reikia paisyti. Varžybos vyksta, o kai kurie piliečiai ir toliau geria alų. Manau pavasarį Seimo sesijoje imsimės dar griežtesnių priemonių ir numatysime arenų savininkų atsakomybę. Kol kas jie nesupranta, kad vėzdas gali smogti dar stipriau. Apmaudu, kad žmonės nesupranta, kad į varžybas ateina šeimos su vaikais ir šalia jų geria alų“, – emocijų neslėpė seimo narys Antanas Matulas.

Parlamentaras prisipažino, kad su juo konsultavosi  ir policijos pareigūnai. Tvarkos sergėtojai klausė patarimo, kaip elgtis, ar per varžybas „išgraibyti“ geriančius asmenis. Pareigūnai jau yra sukaupę didžiulę dosje nuotraukų, kuriose užfiksuoti žmonės geriantys alų. Ar jie sulauks bausmės, kol kas tariamasi. Mūsų nuotraukose užfiksuoti alaus gėrėjai per Europos taurės Lietuvos Ryto varžybas su Italijos BENNETON komanda.

„Aš pats lankausi varžybose Pasvalyje. Žinau, kad žmonės į krepšinį eina, kaip į šventę. Policijos pareigūnams patariau jokių specialių priemonių nesiimti ir negadinti žmonėms šventės. Priežastys yra gilesnės ir tai reikia spręsti kitokiu būdu, o ne akcijomis krepšinio varžybų metu“, – nevartok.lt sakė Seimo narys Antanas Matulas.

Tačiau nevartok.lt pavyko sužinoti, kad tam tikrą iniciatyvą ruošiasi parodyti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas. Departamento pareigūnai jau kalbėjosi su policijos pareigūnais, kurie turėtų sugaudyti ir nubausti krepšinio arenoje sirgalius geriančius alų.

Akis atitraukę nuo krepšininkų, pamatėme, kad alų gurkšnoja daugybė žiūrovų. Alkoholinius gėrimus į salę įsinešančių žmonių niekas nedrausmina. NEVARTOK.LT nuotraukos

„Konsultacijos su pareigūnais vyko. Nenorime, kad per varžybas kiltų incidentų, tačiau ir mes jaučiame spaudimą. Akcija gali vykti per artimiausias varžybas Vilniuje. Gerti per varžybas negalima ir tai faktas“, – nevartok.lt sakė savo pavardės nenorintis viešinti vienas iš departamento darbuotojų prisistatęs Povilo vardu.

Artimiausias tarptautines varžybas Vilniuje Lietuvos Ryto komanda žais sausio 31d. su Vokietijos Alba. Tuomet ir tikėtinas specialus tikrintojų desantas SIEMENS arenoje, kontroliuosiantis, kaip laikomasi alkoholio kontrolės įstatymo pataisų.

„Jeigu žmonės patys nesupras, kad gerti nevalia, nieko nebus. Pakaktų Vilniaus merui A.Zuokui pasikviesti SIEMENS arenos valdytojus ir paprašyti, kad būtų užtikrintas įstatymo vykdymas, kitaip sakant neleisti į salę žmonių su bokalais. Pavyzdžiui, Pasvalio meras pasistengė, kad žmonės varžybas stebėtų blaivūs: visi patenkinti, geriančių per krepšinio varžybas nėra“, – Vilniaus merui patarimo negailėjo už blaivybę kovojantis parlamentaras Antanas Matulas.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>