Šeškinės poliklinikoje instrukcijos svarbiau už kūdikius

Kaip elgtis jaunai mamytei susilaukusiai mažylio ir kaip reaguoti į medicinos personalo akibrokštus, kurių sulaukiama atvykus pas gydytoją? Kas svarbiau poliklinikoje – žmoniškumas ir pagarba pacientui, ar aklas instrukcijų laikymąsis, apie kurių atsiradimo istoriją niekas nelinkęs kalbėti.

“2011 sausio 10 dieną pasibaisėjome Šeškinės poliklinikos Vaikų skyriaus darbuotojų atliktu darbu. Tą dieną turėjome aplankyti du daktarus: chirurgą Jatkauską 145 kab. Ir savo vaikų daktarę Šerstonienę 349 kab. Pagal pas chirurgą paskirtą 16 val. taloną mes apsilankėme labai greitai, ir 16:05 jau buvome 3 aukšte. Esanti prieš mus moteris su sūnumi-paaugliu,  pati pasiūlė užeiti į kabinetą mums pirmiems, kai kabinetas atsilaisvins. Daugiau tuo metu laukiančių pacientų nebuvo. Kai kabinetas atsilaisvino, mes paskubėjome kabineto durų link.“

Taip savo laišką pradėjo po Šeškinės poliklinikoje patirto šoko Svetlana P.

„Daktarės Šerstonienės seselė Birutė sustabdė mus ir liepė palaukti. Į kabinetą ji liepė užeiti moteriai su paaugliu, kuri norėjo užleisti mus vietoj savęs. Ilgas pusvalandį trukęa laukimas ir mano nervinimasis  persidavė mažyliui, tad mums įėjus į kabinetą kūdikis pravirko. Aišku, kad apžiūra nepavyko sklandžiai: svoris pamatuotas klaidingai, ūgis netiksliai. Pokalbio su daktare iš vis nebuvo,” – paskoja ponia Svetlana P.

Uždelstas laukimas nepraėjo be pasekmių. Grįžus namo vaikas buvo nervingas ir nevalgus.

Tai nuotrauka iš Šeškinės poliklinikos profilio facebook'e

Tai nuotrauka iš Šeškinės poliklinikos profilio facebook'e

“Aptarę situaciją šeimoje rimtai galvojame keisti polikliniką. Nejaugi vos 3 mėnesių kūdikis privalo laukti bendroje ligonių – paauglių eilėje?”- savo nepasitenkinimo neslėpė poliklinikos kūdikio mama Svetlana P.

Iš pradžių į konfliktą audringai reagavęs ir savo asmeninį komentarą pažadėjęs pateikti poliklinikos direktorius Jonas Kairys, po kelių dienų persigalvojo. Savo komentarą buvo įpareigota pateikti Vaikų ligų skyriau vedėja Laima Porvaneckienė.

„Apgailestaujame dėl įvykusio nesusipratimo ir paaiškiname situaciją: siekdami užtikrinti pacientų tolygų ir savalaikį aptarnavimą vadovaujamės 2010 m.  lapkričio 15 d. procedūra „Pacientų registravimo organizavimas“, todėl apylinkės slaugytoja kvietė pacientus jiems priklausančiu laiku. Informuojame, kad paciento D. P. (Svetlanos P. kūdikio) priėmimui buvo paskirtas laikas 16.30 val. ir jis buvo priimtas tuo laiku.” – rašoma Šeškinės poliklinikos administracijos paaiškinime.

„Be to, tos pačios dienos pusės valandos skirtumu, šiam pacientui buvo sudaryta galimybė patekti pas skirtingus specialistus (vaikų chirurgą ir vaikų ligų gydytoją). Taip pat įstaigoje yra motinos ir vaiko kambarys, kuriame mama su kūdikiu gali palaukti priėmimo, pamaitinti kūdikį ir išspręsti kūdikio higieninius poreikius,“ – teigiama poliklinikos pateiktame atsakyme portalui nevartok.lt.

Tad tenka abejoti ar mamos su mažyliais keliaus į polikliniką, kur medicinos klerkų priimtos instrukcijos yra svarbiau už kūdikius, jų sveikatą bei patiriamą stresą? Pagarba ir dėmesys mažajam pacientui kai kam yra nesuprantamas prioritetas.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: ,

Komentarai (34)

 1. Aiskauda:

  Super foto

 2. Vartotojas:

  Tokiems kudikiams turetu buti suteikta pirmumo teise,o nelaukti bendroje eileje su ,,snargluojanciais“ ligoniais,juk aiskiai parasyta,kad buvo 2vizitai pas gydytojus ir pirmasis apziura baige anksciau,apie koki kudikio kambari poliklinikos atstovai sneka,juk kiekviena kudikio motina stengiasi,kuom trumpiau uztrukti tose poliklinikose,kad nepasigautu ,,bacilos“.Reiketu poliklinikose daryti darbuotoju rotacija,o tai susidaro,,daktariuku“ klanai,kurie skirsto pacientus,pagal kysio ,,riebuma“ ir jei zmogelis ,,biednesnis,tai nors ir uzsilenk“.

 3. Vilnietis:

  Siūlau tokius gydytojus pasiūsti pasitobulinti į darbo biržą, kaip mat išmoktų būti mandagūs.

 4. I:

  Kad ir kaip absurdiškai atrodytų tokios situacijos, bet tokia yra tvarka. Mes su savo vaiku (kuriame irgi 3 mėn.) visada laukiame eilėje poliklinikoje savo paskirto laiko, o pastaruosius 2 mėnesius tai ir dar ilgiau numatyto laiko dėl žmonių srauto… O kokia kita išeitis? Reikia ir su tais sloguojančiais, ir su kosinčiais, ir su temperatūros turinčiais asmenim pasėdėti; svarbiausia nesinervinti dėl to ir niekur neskubėti, nes kai patenkini į situaciją, kurioje ne pats esi šeimininkas ir nieko negali padaryti, belieka pasisemti kantrybės ir laukti.
  Gerai būtų, kad eilės su kūdikiais būta atskiros kiekvienoje poliklinikoje. Mūsų poliklinikoje (VRCP) net mamos ir kūdikio kambario nėra, tai nutikus bėdai sauskelnėse visą turinį kaupi ir veži namo 🙂 Taip kad kantrybės ir optimizmo!

 5. Ric:

  Niekas ten neima i galva del tokiu skundu. Butu ta klausima spresti labai paprastai. Baikotovai ta poliklinika ar gyditoja ir viskas. Prisirasei pas kita.
  Ko maziau jam pacientu, tuo arciau durys lauk. Jei pradeda aiskinti kad pas kita negali, pareikalauti tai patrvirtinanciu norminiu aktu ir tada kalba greita baigiasi. Visada jei ka siulo jie, ar nori keisti be jusu sutikimo, jie nusizengia. O jei parodai kad esi principingas, o dar pasakai kad darai pakalbio irasa (tai yra leidziama), viskas sprendziasi momentum. Niekada nebukite teliukais, nes jie gyvena is musu pinigu ir tai oriai reikia jiems priminti. O jei nepatinka jiems mus aptarnauti valstybineje imoneje, tegu dirba privacioje, tada ten greit suzinos kam tarnauja: pacientui ar savo ambicijoms. Bukime principingi ir po truputi pradesime kelti galva, o nevaiksciosite kaip versiai. Tik bendromis jegomis iveiksime si dideli LT UAB, su jos vadu K… Pirmyn i kova … uz dyka nieko niekas neduos.

 6. pricipas:

  Tvarka yra tvarka. Motina savo ,o nevaiko interesus gina
  tikriausiai ir gyvenime lipa per galvas.

  • Mama:

   Idomu, ar tamsta vaiku turi?
   Ir kokie gi tie vaiko individualus interesai taip zenkliai skyriantys nuo motinos?

   FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFf

  • as:

   pricipai:O sakai tvarka ira tvarka zinai tada nesiseka tau gyvenime.. zmogeliukus maziuliuku sVISADA REIK UZLESIT PIRMUS SU MAMAYTEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. mama:

  Kiekvienai mamai savo vaikas brangiausias.O seseliu yra visokiu.Pataike ant bjaurybes, matyt.

 8. laura:

  Na as manau cia nieko labai blogo nera ir nereikia skustis. Yra tvarka, tas pats yra ir uzsienyje. Laikas tarp gydytoju buvo paskirtas apgalvotai, tik 30 min tarpas. Cia tiesiog zmogiskumo klausimas, gydytoja gal irgi baiminosi, kad kiti zmones, kuriem vizitas paskirtas anksciau gali pasipiktinti, juk buna visokiu, tada gal but jie cia dabar rasytu nusiskundima. O jeigu butu daugiau mamu su kudikiais? Negi visus uzleisti reiktu? Gal jeigu tokia situacija ir yra pusvalandis laiko galima nueiti i salia kokia kavinuke, isgerti arbatos?

 9. gina:

  Man tai juokinga ta situacija. Toks jausmas , kad atvyko valstybes princese su savo vaiku. Nematau kodel turetu buti teikiamos privilegijos siam kudikiui. Niekas nenori sedeti eilese ir laukti ilgai tarp serganciuju. Nereikia anksciau atkeliauti, negu nurodytas laikas vizito lapelyje.
  Net ir privacioje istaigoje pacientai priimami nurodytu laiku. Kartais tenka ir ilgiau palaukt.

 10. Vaida:

  Ir kambarys yra palaukti, ir laikas tarp gydytoju buvo priderintas ir vis vien skundziasi skundziasi skundziasi. Kas per zmones. Princese ant zirniu tiesiog. Taip, gydytoja negraziai pasielge, galetu buti supratingesne, bet tai ne pagrindas tokiems skundams, i save reik pradziai paziureti.

  • Mama:

   Laikas buvo parinkas ne gydytojos, o pacios pacientes.
   Gydytojai visai neduoda planiam apsilankymui jokiu isankstiniu talonu. Turi pats papildomai registruotis internetu ar skambinti i registratura:((
   Atleisk, bet apie maziliu apsilankymus pas gydytojus neturi ir zalio supratimo

   FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

 11. mamutė:

  Dauguma komentatorių tokie protingi, kad sugebėtų 3 mėnesių kūdikiui paaiškinti, kad reikia palaukti.
  Išvis nesuprantu, kodėl su sveiku kūdikiu turi laukti koridoriuje pilname sergančių vaikų?Savo vaikų, kai buvo kūdikiai, nevesdavau į polikliniką jokiems pasvėrimas, pamatavimams, man tai joks rodiklis.Kai paskambindavo iš poliklinikos ir paklausdavo, kodėl neateinam, trumpai atsakydavau: šiuo metu neserga, kai sirgs, atvesiu.Oi kokios nepatenkintos būdavo, juk poliklinika negaudavo pinigų, o šie už kūdikių priežiūrą visai nemaži mokami

 12. mama:

  ir kas jau tam vaikeliui atsitiktų jei palauktų, tuo labiau, kaip pati rašo kad eilėje daugiau nieko nebuvo….matyt taip ir lipa visiems per galvas ir rašinėja čia tipo “kruta“

 13. mama:

  užauginau vaiką niekam nelipdama ant galvos, tai ir užaugo padorus žmogus, o čia koks užaugs, tuomet galės džiaugtis auklėjimo vaisiais, matomai čia tokia kategorija žmonių ar jam 3 mėn. ar jam bus 30 metų vis tiek reikalaus kad be eilės priimtų, rasdama tam pateisinimą.

  • Mama:

   Sprendziant is to, kad Jusu vaikui jau 30 metu-auginot vaika dar tarybu sajungos laikais:)))
   Tada galima buvo savo daktara ir i namus iskviesti ligos atveju 🙂 O dabar geriausiu atveju jei spesi uzsiregistruoti ta diena tai is poliklinikos ateina budinti daktare, kuri pamato tavo vaika pirma kart gyvenime:) arba galima is kart greitaja kviesti ir i santariskes….

   Tad, gerbiama ponia, Jums viskas dar pries aky:)
   Juk greit turesit anuku:)))))
   Sekmeeeeeees 🙁

 14. pacientė:

  O man buvo dar geriau. Pavėlavom su mažamete dukryte 5 min. į priėmimą pas gyd. R.Raubienę. Tai mums buvo pasakyta, kad dabar už tai mus pamokis, liepė laukti prie kabineto savo pietų pertrauką (nors iki tos pertraukos dar buvo laiko ir galejo mus priimti). Aš neištvėriau ir nulėkiau pas vedėją ir mums pakeitė gydytoją. Dabar esu labai dėkinga Raubienei, kad viskas taip įvyko, nauja gydytoja nepaliginamai malonesnė, kultūringesnė ir tokių eilių nėra. Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą! Ir gyd. L.Kunej pakeičiau. Ten tai išvis cirkas. Paprašiau siuntimo, tai ji man pasakė: Jus dar tokia jauna ir graži, jums ne pas daktarus reikia kreiptis, o susirasti gerą meilužį! Aš buvau pritrenkta tokiu pasakymu, gaila kad neįrašiau to pokalbio.

  • paciente:

   Gal galite parasyti gero vaiku pediatro pavarde is Seskines poliklinikos, bet tik ne Raubiene.

   • pacientė:

    Labai gera, maloni, suprantanti vaikų pediatrė S.Milkevičienė. Pas ją tikrai malonu eiti.

    • pacientei:

     tik siuntimų pas kitus daktarus nesitikėkit. Tikrai maloni, kol nėra didesnių problemų.

 15. paskutiniam komentarui:

  Nelabai supratau paskutinio komentaro esmes, kokiais argumentais vadovaujates, teigdama koks autores vaikas bus uzauges ? Kaip cia jus prognozuojate, lygindama su savo vaiku….. ? Gal pazystate autore ir jos atzala asmeniskai, zinote kaip auklejamas vaikas 3 menesiu :)))))))))))))))))))))))))))))))))))
  Kvaila Jus iki ausu…..

 16. dabar jau priespaskutiniam komentarui " mama":

  mama:
  2011-01-21 23:27

 17. Arunas:

  O musu gydytoja visada priima kada mums patpogu ir kada mes norime. Dar nebuvo taip kad reiketu nors kiek laukti. Reikia tinkama gydytoja pasirinkti ir problemu nebus.

 18. Vaida:

  O ko jum Seskines poliklinikoj? Eikit i VRCP, ten kazkaip zmoniskiau elgias daktarai ir seseles 🙂

 19. Daina:

  Šeškinės poliklinikoje iš tiesų yra labai daug aptarnavimo problemų. Š. m. vasario 3 d .man prieš savaitę buvo paskirtas rentgenas 136 kab. Už durų pralaukiau 1, 5 val., įeinu ir man paaiškina, kad nėra kortelės, nueina ieškoti ir po kurio laiko grįžta, bet netarusi nei žodžio neina į savo kab., vėl laukiu ( tarp kitko esu serganti ir turiu nedarbingumo lapelį). Neapsikentusi įeinu ir klausiu, ar dar ilgai reiks laukti, o ji man pareiškia, kad nerado mano kortelės, o be jos nedarys man rentgeno nuotraukos. Tad aš paklausiau ką man daryti, o ji man atšauna, kad čia ne jos problema ir kad aš turiu eiti ir susirasti kortelę. Kaip ne jų problema, juk kortelė tai vidaus dokumentas. Netekusi kantrybės nueinu ieškoti ir be abejo aš ją randu registratūroje, buvau jau nusprendusi nedaryti jokios nuotraukos, tačiau dar kartą pasiryžau nueiti. Taip, peršvietė,išėjo ir sako. kad gal nespės aprašyti nuotraukos, nes baigiasi jų pamaina, aš atsakiau, kad manęs tas nedomina. Tiesa pagaliau gavau aprašymą, išvada plaučių uždegimas. Ir apskritai kaip galima suaugusius, kurie serga, kartu su mažyliais toje pačioje poliklinikoje gydyti. ŠEŠKINĖS poliklinikoje tokia betvarkė, kad mano manymu reikėtu ten gero patikrinimo. Užtektų paprasčiausios anketinės apklausos ir ne gyd. kab., o šalia registratūros, mano manymu, nors tai matoma ir plika akimi, iškart išaiškėtų kokia prasta jų darbo kokybė.

  • Anonimas:

   Tai kad tokia betvarke dedasi visose beveik poliklinikose.Mes ir pralaukiame valandu valandas,ir niekas nesiteikia uzleisti veitu.o kas blogiausia,kad vaiku gydytoja jau pasidare seimos gydytoja ir priima suaugusius.

 20. LLL:

  kol kas bedu neturejau. uzregistruoju vaika is anksto ir ateiname mums paskirtu laiku. del apziuros poliklinikoje musu gydytoja patare rinktis laika, kai ji dirba po pietu, kada ligoniu srautas mazesnis ir ne pirmadieni.

 21. Tas pats:

  Net juokinga skaityt, bet tiesiog labai panasia situacija as vakar patyriau, kai vyras mus irgi norejo su vaiku uzleisti (nes jis buvo su papildomu taloneliu), o mums buvo paskirtas laikas 12val., bet sesele ji vos ne per prievarta 12.30 istume i kabineta. Mes papuoleme 12.50, nors atejome 11.50. Planuoju keist gydytoja. Gal kas galit pasiulyt gera Seskines poliklinikoj?

 22. PACIENTE:

  Vaiku kambariukas pirmame aukste. Kol nueisi kol grisi, tai ir tavo eile praeis. Mano nuomone, sesute turejo jau laukti ir pamacius ja is karto pakvesti su vaiku, nes iki vieneriu metuku be eiles. vaikui ir mamai privilegija. BET KOKIU ATVEJIU. POLIKLINIKOS INSTRUKCIJA. Dirbau vaiku ligoninei ir zinau kaip elgesi su pacientais ir ka paskui sniaka. Mes lankomes pas Daunoraviciene, tai kai mus pamato tai is karto mus kviecia. Na ir taip labai gerai gydo ir sesute super! Mes labai patenkinti:)
  JUMS GERBIAMOJI SEKMES!

 23. Gaila kad taip išeina… bet ką daryti?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>