RYANAIR visada teisus?

Įžūlus apgaudinėjimas, prisidengiant (arba nebe) visokiomis taisyklėmis ir įstatymais mums seniai tapo kasdienybe. Taip elgiasi daugybė aukštų mūsų valstybės žmonių, beveik nesislėpdami.

Panašiai elgiasi „pigių“ skrydžių oro linija Ryanair, gana populiari Lietuvoje. Apie šitą įžūlaus airio Tim O‘Leary invenciją prirašyti tomai. Nuo vietų stovintiems keleiviams, kad galėtų sugrūsti  jau kaip silkes į klaikų mėlynai-geltoną lėktuvo saloną, iki mokamų tualetų. Beje, šie „pilotiniai“ projektai dar tik svarstymo būklėje. Kiti efektingai dirba jau seniai.

Po 10 dienų kelionės automobiliu po Maroką neseniai keturies grįžome į Vilnių. Iš Marakešo lėktuvas išskristi vėlavo 45 minutes. Londono Lutono oro uoste turėjome valandą, kad spėti į skrydį į Vilnių. Palydovė užtikrino, kad atskrisime laiku – tokie vėlavimai numatyti, sustatant tvarkaraštį. Žinoma, neatskridome. Ir į jungiamąjį reisą nespėjome.

Kas toliau? Mergina su stulbinančiai šiuolaikiška šukuosena (lyg ant galvos būtų uždėtas puodas su dviemis juodomis uodegomis), atstovaujanti Ryanair paaiškino, kad jungiamųjų skrydžių ši oro linija neturi. Jei dėl jų kaltės lėktuvas pavėlavo, tai jau mūsų kaltė. Tiesiog nepasisekė. Bilietas į Vilnių prapuola, reikia pirkti naują (daug brangesnį – 500 litų) kitai dienai. Nakvoti Londone ir t.t.

ES taisyklės dėl oro transporto, lyg ir ginančios piliečių teises prieš panašius ryklius, nurodo sekančiai. Bet kokia kompensacija galima, lėktuvui vėlavus mažiausiai dvi valandas.  O mums kas? Ar dvi, ar penkios, Vilniaus skrydis jau toli.  Net jei būtų vėlavę dvi valandas, galėtume kalbėti apie 50 litų atlygio. Dabar gi vien naujas bilietas – 500. Tai kokia čia kompensacija? Bet kuri save gerbianti oro linija dažniausiai parodo rūpestį keleiviams, ypač jei nespėjate į skrydį dėl jos kaltės. O šitie ne tik nepripažįsta jau įsigyto bilieto, o liepia pirkti naują. Ir toli gražu nepigų.

Biurokratų Briuselyje pražioplinta eilinė skylė, kurios pagalba Ryanair ir jai panašūs vertelgos tiesiog vagia pinigus iš žmonių. Būtina peržiūrėti taisykles ir įvesti naują punktą dėl kompensacijos už vėlavimą, kai keleivis nespėja į jungiamąjį skrydį. Jus pasekmės visiškai kitos. Jei aš pavėlavau namo į Vilnių valandą, anokia čia problema. O jeigu į jungiamąjį reisą – didelės išlaidos. Suprantama, jei vis tik nauja taisyklė įsigalios, tai negreitai.

Tad siūlau skraidančiąjai bendrijai su Ryanair rinktis tik tiesioginius reisus. Arba kada jungiamasis reisas į debesis pakils tik kitą dieną.

Algirdas Knystautas

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , ,

Komentarai (3)

 1. Koks briedas surašytas 🙂
  Nepatinka neskrisk. Nori garantijų pirk per kelionių agentūrą, kuri garantuotu ir už tai atsakytu. Permokėsi smarkiai, bet bent busi tikras. Už ką moki tą ir gauni. Pigūs bilietai yra gerai, o kad sutinki pirkdamas su Ryanair sąlygomis, tai čia jau tavo kaip vartotojo teisių pažeidimas ? Tokiems atvejams yra numatytas draudimas, bet kur tau tūlas lietuvis jį pirks, taigi papildomai kainuoja, geriau piktinsiuos viskuo aplinkui kas vyksta ir visviena pirksiu pigius bilietus ir visviena viskuo skusiuosi kaip viskas blogai ir kaip mane visi vargšą apvaginėja.
  Aiškiai parašyta – suduriamųjų skrydžių Ryanair NETURI, reiškia komplektuojiesi keliones pats prisiimdamas sau riziką. Nenori pralošti – draudiesi ir moki už tai pinigus. Nori savo problemas perkelt kitiems – perki per kelionių agentūrą ir moki žvėriškus komisinius bet nebesuki sau galvos.
  Algirdas Knystautas, gal baikit verkšlenti ir grįžkit keliauti prie televizoriaus ! Tik nepamirškit susimokėti už kabelinę, nes vėl kaltinsit visą pasaulį jei Jums atjungs už skolas.

 2. osvis:

  sita tema jau buvo rasyta

  autorius pats kaltas yra, ne RYANAIR.

 3. warhead:

  Knystautas mėgsta knistis 😀 koks keistuolis. nori mokėti pigiai, bet, kad servisas būtų kaip Qatar Airlines 😀

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>