Rumšiškėse siaubą kelia elektrinis piemuo

„Savaitgalis Rumšiškėse galėjo apkarsti ,jeigu nebūčiau žinojusi, kas yra elektrinis piemuo. Pasivaikščiojimas su šeima galėjo baigtis liūdnai. Jokių normalių ženklų, kad teritorija, kurioje ganosi žirgai yra aptverta elektriniu piemeniu, nebuvo. Tik vėliau vaikas rado ant žolės numestą lapelį“, – nevartok.lt skaitytojus įspėjo Kristina apie Rumšiškėse tykančius pavojus.

Pasak moters ant bilietų į Rumšiškių liaudies buities muziejų užrašyta, kad už vaikų saugumą atsako patys tėvai.

„Tėvai visada atsako už savo vaikų saugumą, nesvarbu kur jie būtų. Muziejaus administracija galėtų pasirūpinti, kad vaikai atvykę į Rumšiškes jaustųsi saugūs. Pakaktų įrengti matomus ir tvarkingus įspėjamuosius ženklus“, – sakė Kristina.

Lietuvos liaudies buities muziejaus direktorė Violeta Reipaitė teigė, kad žirgai Rumšiškėse ganosi įvairiose vietose. „Jie nebūna vienoje pievoje. Mes juos kilnojame ir aptveriame elektriniu piemeniu. Kartais pasitaiko, kad ir suaugę žmonės lenda po elektriniu piemeniu“, – nevartok.lt teigė muziejaus direktorė. Tačiau pasak Violetos Reipaitės bus imtasi papildomų saugumo priemonių.

„Tai yra rimtas signalas. Pažadu, kad į tai atkreipsime dėmesį  ir įrengsime naujus gerai matomus ženklus. Niekas nenori, kad žmonėms būtų sugadintą nuotaika ar atsitiktų kokia nelaimė“, – tikino Rumšiškių liaudies buities muziejaus vadovė Violeta Reipaitė.

Dėkojame Kristinai už informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Komentarai (7)

 1. Justė:

  Anokia naujovė tie elektriniai piemenys. Beje, net jį palietus, nieko labai dramatiško nenutiktų, nemalonus kiek jausmas, bet ne elektros smūgis gi:)
  Nors aišku normalius užrašus tai galėtų padaryt, įspėjančius neliesti nei nesiartinti prie arklių…

 2. veluojanti:

  o tai saugu vaikus vedžioti, kur svetimi arkliai ganosi? lysti prie gyvūno, kuris sveria 400 kg ir daugiau, kai nežinai, kaip jis sureguos į svetimą žmogų? šauni mama, kad taip atsakingai žiūri į savo vaiko sveikatą.

 3. IV:

  čia tų gyvūnų niekur nesimato, problema ne lindimas prie jų, o tas el.piemuo. Jei po visas pievas vaikams galima palakstyti, tai iš kur jiems žinoti, kad žengus pora žingsnių link šios, trinktels per ranką ar į šoną? gal būtų galima tą piemenį kiek toliau nuo tako įrengti? juk asfaltuotais takeliais ir dviratininkai pravažiuoja, ir kinkyti arkliai, o pasitraukdami į kelkraštį taip „pasikratyti“ gali ne tik vaikai, t.y. praktiškai bet kas!

 4. k:

  Čia nuotraukoje vaikas šlapinasi ant „elektrinio piemens“??????

 5. ra:

  tevai fotografuoja savo myzanti sunu ir fotkesd deda i interneta 😀

 6. jonis:

  Tai kur mama neverks, vaikas per savo pimpeliuka tikriausiai gavo elektros smugi 😀 😀 😀 Gerai mama priziuri 😀

 7. tomas:

  nu duoda zmones kad ant piemens galvijams reiktu deti ispejamus zenklus ha jug ne trifaze eina ir jug jau senai yra zinoma kad negali liest o vaikas kuris nezino kad negali liest tai netikiu kad ir ispejama zenkla perskaitytu betu siek tiek sroves niekam nepakenke ir sirdziai sveika

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>