Pastabus vartotojas „ELEKTROMARKT“ „įstatė“ klizmą

elektromarkt nuotr.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą dėl UAB ,,Mediashop“ veiksmų ir už Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimą bendrovei skyrė 4600 litų baudą.

Tarnybos nutarimas pradėti nagrinėjimo procedūrą dėl UAB „Mediashop“ galimo Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimo buvo priimtas gavus vartotojo J. B. prašymą dėl UAB „Mediashop“ skelbiamos akcijos buitinės technikos ir elektronikos parduotuvių tinklo „Elektro Markt“ reklaminiame leidinyje.

Vartotojas prašyme nurodė, jog 2012 m. rugsėjo 23 d. parduotuvėje „Elektro Markt“ už 1699 litus įsigijo LG televizorių 42 LM3400. Po kelių savaičių vartotojas parduotuvės interneto tinklalapyje pateiktame reklaminiame leidinyje pastebėjo, kad tokios pat markės televizoriui 2012 m. spalio 5 – lapkričio 8 d. yra taikoma nuolaida ir nurodyta, kad vietoj anksčiau buvusios 2199 litų kainos televizorių galima įsigyti 500 litų pigiau, t. y. už 1699 litus. Vartotojas teigė, kad bendrovė klaidina vartotojus dėl tikros prekės kainos, kadangi minėtą prekę be nuolaidos už 1699 litus vartotojai „Elektro Markt“ parduotuvėje galėjo įsigyti prieš kelias savaites iki skelbiamos akcijos pradžios.

Apie tai, kad vartotojo įsigytos prekės laikotarpiu jokiuose reklaminiuose leidiniuose, stenduose ar kitokiomis informavimo priemonėmis nebuvo skelbiama, jog televizoriai LG 42 LM3400 pardavinėjami su nuolaida, Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai patvirtino ir pati bendrovė.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, jog tokie UAB „Mediashop“ veiksmai, kai vartotojams pateikiama klaidinga informacija apie tikrąją prekės kainą, galėjo iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį siūlomo produkto atžvilgiu, kadangi vartotojas, pamatęs reklaminiame leidinyje skelbiamą akciją LG televizoriui 42 LM3400 pagrįstai tikėjosi, jog akcijos metu galės sutaupyti 500 litų ir priėmė sprendimą dėl sandorio, kurio kitomis aplinkybėmis nebūtų priėmęs. Tokiais veiksmais UAB „Mediashop“ pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 4 punktą.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Komentarai (7)

 1. Julija:

  Daugeli kartu esu maciusi tokias apgaules prekybos centruose. Ne naujiena, kad jie taip daro.

 2. Darius:

  Daugiau tokiu vartotoju butu.

 3. A.:

  Elegant Line batų parduotuvėje visada taip – nusiperki batus viena kaina, ateini per išpardavimą žiūri, kad tie patys batai pardavinėjami kaip ankščiau kainavę 100Lt brangiau.

 4. ee:

  papuole naglesnis pirkejas ir tiek. o kiek maxima gudrauja abnt tokiu dalyku? istisai. ten ant pramoniniu prekiu kainos kai kur is lempos lauztos…. dirbau, zinau…. bet daugiau nepasakosiu, tik mulkina jus ir tiek. tik daugelis del smulkiu prekiu niekur nesikreipia.

 5. ee:

  daugelis tycia issirinkite kokias prekes bet kokioje parduotuveje ir pastebekite kaip jus mulkina.

  ieskojome vejai pjauti traktoriuko, todel kainas stebejome visus metus. na nebuvome apsisprende pirkti ar ne, nes kainos tai geros. ir ka, atejo akciju laikas. visur ale vos ne 2000 lt nupiginti traktoriukai. ale kainavo tiek, dabar tiek. ir ka? nuvaziuojam. ne velnio jie nenupige, tik kainos uzkeltos kad ale tiek kainavo, nors jie visda kainavo tiek kiek dabar akcija. tas pats ir su automobiliu auksto spaudimo plovimo aparatais… ta pati apgaule.

  arba raso Akcija – 30 proc. visoms prekems isskyrus prekems su super kaina. ir ka, nueini i parduotuve, o ten visos prekes su super kaina… iir jokiu nuolaidu ne su ziburiu, tokia be super kainos dar sugebeti atrasti reikia.

  • I’m shekocd that I found this info so easily.

  • Laurie H. – Amanda this is great! I graduated from UAB and also met my huanbsd there, so it holds a special place in my heart. I just love your blog it is so fun and your images are the best!July 28, 2010 1:14 pm

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>