Meniška foto sesija besilaukiant kūdikio virto košmaru

Rūta Buzienė, alfa.lt nuotr.

„Gyvenu džiugiu kūdikėlio laukimu. Kaip ir daugeliui būsimų mamyčių norėjosi šį gražų laikotarpį įamžinti nuotraukose. Apie šį mano norą žinantys artimieji padovanojo man akcijinį kuponą fotosesijai pas fotografę Rūtą Buzienę (pirktas per grupinių nuolaidų sistemą www.zizu.lt). Akcija skelbė, kad sumokėjus 89 litus vietoje 300 manęs laukia nuostabi fotosesija bei 20 – 40 retušuotų nuotraukų, įrašytų į CD.“ – nevartok.lt rašė Raminta.

Taigi paskambinau tartis dėl fotosesijos, pasiteirauti ką atsinešti ir pan. Na, išsamios konsultacijos nesulaukiau, patarė turėti kažkokią skraistę (medžiagos gabalą), geriau tamsesnės spalvos. Dar pasiūlė už 50 Lt padaryti makiažą. Šios paslaugos atsisakiau, nes nemėgstu dažytis, tad nuotraukose taip pat galiu atrodyti natūraliai.

Sutartą birželio 25 dieną 13 valandą jau stoviu prie Rūtos fotostudijos, esančios Labdarių g. 3, Vilniuje. Durys užrakintos, fotografės nematyti. Skambinu. Atsiliepusi sako, kad pietauja kavinėje. Na gerai, maža kas, gal sąskaitos laukia, gal dar kas. Tik apie 13:20 val. pasirodo. Aplink tą fotostudiją jokių suoliukų nėra, taigi teko visą laiką stypsoti brome. Šiaip nebūtų sunku, bet su pilvu truputį pavargau. Nusileidžiame į fotostudiją. Ateina kažkoks žmogus. Dar apie keliolika minučių laukiu. Dabar jau sėdžiu ant kėdės. Vėliau keli skambučiai telefonu, socialinio tiklo puslapio tikrinimas. Norisi sušukti, „Aliooo, čia irgi yra klientų!!!“ Na, pirmą kartą tokioje fotosesijoje, gal toks darbo stilius. Visgi – menininkai. 🙂

Pafotografuoja apie valandą. Apie fotoaparatą, fotografavimo techniką nieko negaliu pakomentuoti, nes kaip ir sakiau, tai mano pirmoji fotosesija. Viskam pasibaigus pažada, kad nuotraukos bus po mėnesio. Laiminga einu namo.

Liepos 24 jau nebeištveriu, skambinu paklausti kada bus nuotraukos. Pasako ateiti ketvirtadienį, jau bus. Liepos 26 ryte skambinu fotografei, kad pasiteiraučiau kurią valandą galiu pas ją užsukti. Ji pasako, kad neberanda mano nuotraukų, gal buvo toj atminties kortelėje, kuri nebeatsidaro, gal dar kur. Vadinasi, iki to antradienio nuotraukos net nebuvo atidarytos, kad jas retušuoti. Tai kam laukti mėnesį, jeigu retušavimas trunka kelias valandas?

Fotografė pasiūlė dar kartą persifotografuoti. Bet paskutinįjį nėštumo mėnesį nei to vaizdo estetinio belikę nei jėgų kartoti tą patį. Nusprendžiau, kad jeigu nelemta, tai nelemta turėti nuotraukų, geriau susigrąžinsiu sumokėtus pinigus. Gaila, kad tik po šio įvykio nusprendžiau internete paieškoti daugiau informacijos apie šią fotografę. Buvau tikrai nustebusi, pamačiusi, kad ji yra tinklapio www.skundai.lt nuolatinė žvaigždė. Todėl pireš imdamasi kitų veiksmų iškart susisiekiau su Vartotojų teisių gynimo tarnyba ir pasiteiravau kaip tokiu atveju elgtis, norint susigrąžinti sumokėtus pinigus. Jie patarė parašyti prašymą el. paštu ir jeigu per 10 dienų jokio atsakymo negausiu, tada rašyti skundą. Parašiau vieną laišką. Nieko. Parašiau Rūtos fotostudijos profilyje bei asmeninę žinutę Rūtai Buzienei socialiniame tinklapyje. Nieko. Parašiau dar porą laiškų su prašymu susitarti gražiuoju. Nulis reakcijos. Kadangi pažįstama taip pat fotografavosi pas ją, žinau, kad su ja bendrauja el. laiškais ir socialiniame tinklapyje. Mane tyčia ignoruoja?

Kuomet nusiunčiau skundą Vartotojų teisių apsaugos tarnybai, po kelių valandų sulaukiau fotografės skambučio. Ir pasirodo, atsirado tos mano nuotraukos, kurias ji su mielu noru man atsiųs per Skype programą. Sutikau ir su tuo, bala nematė tų nuotraukų, įrašytų į CD. Taigi gavau apie 10 nuotraukų (viena spalvota, kita juodai balta, tad traktuojamos kaip dvi skirtingos foto, taigi iš viso gavau 20 failų). Apie kokybę nėra ko plėstis, nieko ten gero nebuvo. Paprašius dar atsiuntė keletą neretušuotų nuotraukų, kurias susitvarkysiu pati.

Taip sutapo, kad toji pažįstama nėščioji taip pat kovojo dėl nuotraukų atgavimo. Praėjus mėnesiui po fotosesijos, mergina turėjo dvi savaites vos ne kiekvieną dieną rašyti laiškus, skambinti ir pan., kad atgautų savo nuotraukas (kurios vėlgi buvo atsiųstos per Skype programą). Kokybė – kaip čia pasakius, panašiai kaip ir mano gautųjų nuotraukų. Pagal nuotraukas – turint studiją ir geresnį fotoparatą vos ne kiekvienas galėtų būti fotografu. Retušavimas – na, pašalintos nėštumo linijos, bet kad ir bambą reikėtų ištrinti, dar taip nebuvau mačiusi. 🙂

Dar vienas pastebėjimas. Fotografė savo puslapyje nurodžiusi, kad dirba su įvairiais žurnalais ir dienraščais, savo sričių grandais. Spėkite ar žurnalai „Tavo vaikas“, „Psichologija tau“, „Namas ir aš“ bei dienraštis „Verslo žinios“ yra ką nors apie ją girdėję? Iš visų gavau atsakymus, kad jie nei yra dirbę, nei šiuo metu dirba su Rūta Buziene. „Naujienų leidyba“ jau yra bankrutavusi, o į „Mergaitė“ net nerašiau. Taip pat internete galima rasti informacijos, kad Rūta Buzienė turi problemų su teisėsauga, t.y. ji yra paduota į teismą pakankamai žinomo Lietuvos asmens dėl nekokybiškų paslaugų teikimo.

Išvados:

 • Prieš bet ką perkant akcijų metu, pasidomėkite apie tai internete, paieškokite atsiliepimų.
 • Sudarykite sutartis, ypač perkant paslaugas, kur būtų nurodyta paslaugų teikėjo atsakomybė ir paslaugos gavimo sąlygos.
 • Iškilus bėdoms, negaiškite savo brangių nervų ir laiko. Vartotojų teisių gynimo tarnyba labai geranoriškai padės išspręsti tokius ir panašius ginčus (Ačiū jiems!).

Nevartok.lt dėkoja Ramintai už išsamią informaciją.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , ,

Komentarai (6)

 1. Ru:

  Labai profesionalus, išsamus skundas. Nuoširdžiai dėkui, kad informuojate visuomenę.

 2. Mili:

  Tikra teisybe issakyta!

 3. Agne:

  nu jooo, fotografe pagerinta.. gerai, kad yra tokie straipsniai, pades bent daliai zmoniu neuzkibti ant sios „fotografes“ kabliuko… neprofesionalumo virsune…

 4. jojo:

  As irgi kovoju su zymiuoju vienu fotografu. Neivardinsiu nes nuotrauku dar vis neturiu. Bet irgi gautas dovanu kuponas man tapo jau nemiela dovana. Isitikinau, kad ksi pinigai is anksto sumoketi, darbas nemielas tampa ir klientas nepageidaujamas. mano situacija buvo tokia kad fotosesija buvo nukelinejsma beveik puse met, o kai jau ta sutarta diena atvykau, fotografo neradau. sekanti karta sutarem laika, nors nuotaika fotosesijai tikrai buvo nekokia. Tad dabar laukiu rezulto, nuotrauku kokybes. Nors man jau ir nesinori matyti saves blogos nuotaikos iamzintos….

 5. rrrr:

  mes pakliuvome i tos fotografes pinkles,taip pat labai ryskiai velavo i fotosesija,elgesi nepagarbiai,labai daug laiko prakalbejo apie sumustinius telefonu,tad apie zadeta fotosesijos valanda buvo apie 25 min.dar nuotrauku neturiu ted neaisku kaip bus…

 6. hrrr...:

  nu fotografė kaip matau nepasikeitė..tragedija..bėkit kuo toliau..

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>