LFF stadionas alsuoja nelaime. Siauri varteliai tūkstančiams ir kirtis Zuokui

Povilas

Po varžybų Lietuva – Graikija iki šiol galvoju, kad LFF sukurpė tokį baisų stadioną, kuriame pats nesaugausias yra žiūrovas. Mano argumentas paprastas – po nacionalinės rinktinės varžybų su graikais, paskutiniai žiūrovai iš stadiono išėjo po valandos (!!!). Išėjo ne savo valia, o dėl to, kad nėra pakankamai išėjimų.

Sirgaliai kalbėjo paprastai – trečias kėlinys, tai išėjimas iš stadiono, trunka apie 45 min. Išėjimas per vienus siaurus vartelius.

Ar LFF prezidentas J.Kvedaras į visus Europos stadionus patenka tik į VIP ložę, todėl nieko nemato? Įdomu, ką darytų federacijos vadovas, jeigu įvyktų kokia nelaimė: riaušės, gaisras, grūstis? Jeigu po varžybų žmonės išeina per 45 min., tai kas vyktų atsitikus nelaimei, kai išėjimų nėra? Stadione tėra tik trys išėjimai (jeigu neklystu ir  nėra kokių slaptų išėjimų skirtų federacijos vadovams). O ko laukti varžybose su Lenkijos „Lechu“?

„Taip, stadionas yra toks, koks yra, nes Vilniaus savivaldybė neleidžia nieko daryti, kai kalbama apie infrastruktūrą. Reikia tų išėjimų, kuriuos planuojame padaryti į gatvę. Bet jų nėra ne dėl federacijos kaltės. Išėjo koks biurokratas atostogų, tai visi reikalai sustoja. Mes norime padaryti tuos išėjimus, bet pasirodo tai dujų vamzdį reikia iškelti, tai kitus dalykus tvarkyti. Be miesto valdžios sprendimų mes negalim niekur judėti.

Žadėjo savivaldybė sutvarkyti gatvę, kur futbolo komandos atvyksta ir patenka į stadioną. Tai vis laukiame, kada tai bus padaryta. Gal padarys kažką“, – priekaištų Vilniaus valdžiai negailėjo LFF prezidentas Julius Kvedaras.

Pavyzdžiui iš stadiono Briuselyje, kur žaidžia garsiausia Belgijos komanda „Anderlecht“(galite matyti nuotraukoje), po varžybų su aršiausiu konkurentu „Brugge“ (varžybas stebėjo pilnutėlis stadionas talpinantis 28 tūkstančius žiūrovų), pavyko išeiti iš stadiono per 5 minutes. Ir tai tiesa. Daug plačių išėjimų ir jokių problemų. Iš stadiono Gente, kur žaidžia kita aukščiausios lygos Belgijos komanda iš stadiono pavyko išeiti dar greičiau – per 3 min. Stadionas buvo sausakimšas, kaip ir Briuselyje, varžybas stebėjo 20 tūkstančių žiūrovų. Ne veltui lyginame Lietuvą su Belgija. Juk panašaus dydžio valstybės. Negi lyginsies čia su Anglija…Tad jei vieną dieną atsitiks nelaimė, žinokite kas sukūrė plastmase dengtą su keliais siauriais išėjimais niekam tikusį stadioną. Viskas gerai, kol neįvyko bėda.

Nevartok.lt paklausė garsaus Vilniaus „Žalgirios“ futbolininko Rimo Turskio apie stadionų saugumą.

„Saugumas stadione yra prioritetas. Visi turbūt atsimename tas grotas, kurios kažkada atsirado po vienų nelaimių, o dingo po kitų. Visame pasaulyje akcentuojamas saugumo principas, tai yra į savo vietas patenki be jokių kamščių ir išeini be jokių sustojimų. Tai yra saugu. Tokie dalykai užtikrinti visuose Europos stadionuose – pvz. Vokietijoje, Prancūzijoje, o per paskutį Europos čempionatą tai sutvarkyta Lenkijoje ir Ukrainoje. Nesaugus stadionas, tai uždelsto veikimo bomba. Įsivaizduokite, situaciją, kai iš stadiono greitai reikia išeiti tėvams su mažais vaikais ar nėščiai moteriai, neįgaliam žmogui? Kol nieko neatsitiko, viskas gerai, o jeigu bus nelaimė, tai visi badys, kaip įprasta, vienas į kitą. Bus ieškoma kaltų“, – nevartok.lt savo nuomonę išsakė Rimas Turskis.

O Žalgiris, neabejojame,  ketvirtadienį nugalės lenkus.Po jų visi žiūrovai keliaus namo. Įdomu, kiek tai užtruks? Išėjimas iš stadiono…

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , , ,

Komentarai (1)

  1. PoP:

    daug greičiau šįkart praėjau!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>