Lenktynėse su TEO greičiais – laimi TEO

Su TEO greičiais lenktyniaujantis Artūras nusprendė visiems papasakoti savo istoriją, kuri daugeliui gali būti gera pamoka..

„Problema atsirado, kai  paleidus torrent programą (kuri gali ir NIEKO NESIŲSTI) krenta bendras interneto greitis iki ~50Mb/s, išjungus programą greitis vėl atsistato iki 300Mb/s. Taigi, paskambinau į TEO, užregistravau maršrutizatoriaus gedimą. Po ~10min. paskambino vaikinukas iš TEO, paaiškino, kad pats Comtrend maršrutizatorius niekaip negali užlūžinėti dėl torrentų ir greičiausiai problema ta, kad man kažkodėl yra priskirtas: „Geimerio IP’ukas, kurio pradžia – 88, o ne 7x ir kurio greičiai ribojami dėl per didelio upstreamo“. Pasakė, kad palaukčiau iki trečiadienio, kada man atstatys „normalų IP“, ir tada „viskas turėtų būti ore“. Ką gi, laukiu trečiadienio…

IP man niekas nepakeitė (kaip žadėjo). Po eilinio skambučio į TEO, buvo pasakyta, kad man uždėti greičio ribojimai (darbo dienomis nuo 20.00 iki 22.00, savaitgaliais berods nuo 18.00 iki 22.00) ir visos problemos dėl jų. Nors kai pasakiau, kad nepriklausomai nuo laiko mano greičiai „šokinėja“ ir pajungus netą tiesiai iš keitiklio viskas tvarkoj, tai jokių paaiškinimų ir nesulaukiau. Pažadėjo tuos „ribojimus“ nuimti. Savaime aišku jokių pasikeitimų nepastebėjau, ir vėl paskambinęs į TEO užregistravau maršrutizatoriaus gedimą. Šiandien atvažiavo meistras (telefonu dar teko su juo truputį pasiginčyti ir vos neišsireikalauti, kad atvažiuotų, bet čia ne esmė..) ir maloniai pabendravus su juo pasidarė viskas aišku… Problema ištikrųjų tame, kad yra uždėtas „Geimerio IP“. Kaip man pasakė: „Jūs įrašytas į „black listą““. Pajungus netą tiesiai iš keitiklio, gaunamas kitas MAC adresas ir dėl to apribojimai (dar) neveikia. Davė naują modemą, su kuriuo kolkas viskas tvarkoj, ir kurio MAC’as dar „švarus“, bet meistras iškart perspėjo, kad čia greičiausiai neilgam ir, kad vėl atsiradus greičio „kritimams“ eičiau tiesiai į TEO ir reikalaučiau normalaus IP…

Viskas, laimė baigėsi, greitis ribojamas toliau.. nepraėjus nei 2 valandoms… Skambutis į TEO.. Po ilgų aiškinimųsi gaunu atsakymą: „pas jus nėra jokių apribojimų, o greitis matuojamas išjungus visus torrentus (nesvarbu, kad jie nieko nesiunčia!!) ir skaipus. Jei viską išjungus gaunate greitį ~300, vadinasi viskas tvarkoj ir greitį gaunate pagal sutartį“. Žodžiu mane labai gražiai pasiuntė.

TEO skelbiasi, kad jų „internetas be apribojimų“. Kaip pavadintį tokius „bajerius“ kai bandydamas kažką atsisiųsti, iš skelbiamų 300Mb/s gauni tik ~50Mb/s, o tie 300Mb/s yra suteikiami tik tada, kai internetu realiai nesinaudoji…“, – nevartok.lt pasakojo Artūras. „Meistras pasakė, kad panašiais atvejais, kai žmonės skundžiasi interneto greičio sutrikimais, darbuotojai net nevažiuoja pas klientą, pamatę, kad jo IP adresas prasideda skaičiais 88“, – tvirtino Artūras.

„TEO savo interneto paslaugų klientams netaiko jokių informacijos atsisiuntimo ribojimų. Informaciją vienodai sparčiai klientai gali atsisiųsti nepriklausomai nuo to, kiek ilgai jie naudojasi internetu ir kiek jos jau yra atsisiuntę.

Interneto spartos sutrikimų šiam klientui kilo dėl itin didelės jo naudojamo modemo apkrovos. Ji susidarė kai iš kliento kompiuterio vienu metu informaciją siuntėsi keli šimtai kitų interneto vartotojų.

Daugelis namų vartotojams skirtų tokio tipo įrenginių (maršrutizatorių) turi galimybę vienu metu informaciją siųsti maždaug 200 kitų interneto vartotojų. Todėl tiek šiam, tiek ir kitiems su panašiais klausimais susiduriantiems klientams, naudojamoje programinėje įrangoje rekomenduojame iki tokios skaičiaus riboti tokių galimų susijungimų skaičių.

Svarbu ir tai, kad matuoti interneto greitaveiką reikia išjungus failų apsikeitimo bei kitas nuolatinį ryšį su internetu turinčias programas.  TEO darbuotojo suteiktas informacija dėl priskirto IP adreso ir dėl to taikomų ribojimų yra netiksli. Šie adresai rotacijos principu gali būtų priskiriami daugeliui klientų, kurie naudojasi paslaugomis su dinaminiu IP adresu ir jie savaime jokių paslaugos ribojimų neįtakoja“, – nevartok.lt sakė į problemą įsigilinęs TEO atstovas spaudai Antanas Bubnelis.

„TEO darbuotojas susisiekė su manim, pakonsultavo. Trumpai tariant, paaiškino, kad problema maršrutizatoriuje, kuris nesugeba apdoroti didelio prisijungimų skaičiaus (kas vyksta naudojantis torentais). Nors prieš tai TEO darbuotojai, mane tikino, kad maršrutizatorius čia jokios įtakos nedaro..Paklausus dėl IP adreso paaiškino, kad adresai prasidedantys 88. yra nauji adresai, ir jie be apribojimų, o meistrai, kurie iki tol su manimi bendravo, apie tai „dar gal nežino“.  Žodžiu iki galo taip ir likau nesupratęs dėl ko visi tie greičio „kritimai“. Ar dėl „geimerio IP“, ar dėl per silpno maršrutizatoriaus (kurį, beje, nuomojuosi iš TEO), nes vieni TEO darbuotuojai sako vienaip, kiti kitaip… Bet kokiu atveju, negaliu pasinaudoti tuo greičiu, koks turėtų būti, arba dėl TEO apribojimų, arba dėl jų „silpnos“ įrangos. Nusprendžiau pasirinkti pigesnį planą. Galbūt tada gausiu greičius, atitinkančius kainą. Dar kartą ačiū už pagalbą“, –  sakė TEO greičius bandęs įveikti Artūras.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Komentarai (11)

 1. joo:

  Tai idiotas autorius tai sako tau kad per didelis kiekis prisijungusiu skaicius naudojantis torrent programa… tai susimazini ir viskas ta prisijungusiu skaiciu per torrent programa, kaltas ne tiekejas o idiotas klientas…

 2. joo:

  ir turesi ta savo ~300…

 3. as:

  senei aisku kad teo internetas paskutinis šudas aš ir buvau susidures su ju problemom ilgai teko kovot tai viena išeitis bekt iš tos šaraškino kontoros ir patariu visiem nes ten gerai mausto

 4. Autorius (Artūras):

  to joo (ne „idiotui“).
  Net sumažinus prisijungimų skaičių iki TEO rekomenduojamų 200, o vėliau ir iki 100 – problema nedingo. Ir visos tos „operacijos“ buvo atliekamos stebint TEO meistrui, kuris galiausiai pats patarė: „įsigyti savo gigabitinę įrangą, ką nors iš cisco (bet ir tada jis negali garantuoti, kad viskas bus gerai), arba pasikeisti planą (beje, kažkodėl siūlė imti išvis lėčiausią – 40Mb/s)“
  Ir įdomu, kodėl „idiotui“ klientui, vieni TEO darbuotojai aiškina apie ribojamą greitį ir IP, o kiti aiškina, kad viskas tvarkoje, ir tik vienas iš 6-8 darbuotojų (su kuriais bendravau) kaltę suverčia ant „prisijungimų skaičiaus“ (kuriuos sumažinus, problema taip ir neišsisprendė)
  Tad kitą kartą neskubėk įžeidinėti klientų ir aklai „ginti“ kompanijų, kurių darbuotojai klaidina klientus.

 5. joo:

  Neaisku ka tu ten mazini apskritai… jei mazini mazink iki kokiu 20

 6. Valdas:

  Teo internetas čia niekuo dėtas, kalta per silpna įranga. Norint gauti 300Mbps greitį reikalingas tikrai neblogas maršrutizatorius su galingu procesorium. Tokie maršrutizatoriai gali kainuoti 300-400lt ar net daugiau, nelygu koks gamintojas. Na o Teo apgaudinėja klientus tiekdami pigius ir silpnus maršrutizatorius. Pvz. populiarusis Pirelli modemas per laidą veikia iki max 60Mbps o bevieliu ryšiu nelabai ir 15Mbps pasiekia, tad iki 300Mbps tikrai toli. Teo patys teigia, kad norint gauti plano spartą, kompiuterį reikia jungti tiesiai prie laido (arba įsigyti gerą įrangą). Pats naudoju D-Link DRG-825, jis sugeba apdoroti srautą iki 250Mbps, tad turimam 100Mbps planui jo per akis. Na ir rezultate greitis atitinka planą, torrentai stabiliai ant 9MB/sek eina.

  • tarta:

   o šitos „žvaigždutės“ TEO sutarty yra? tai paaiškinta teigiant, kad duoda greitį ir duoda be apribojimų? :-/

 7. kilbukas:

  Sutartyje yra punktas, kad TEO pasilieka teisė riboti greitį…

 8. TEO fanboy.:

  Tiek daug prirašyta dėl niekų. Įssigyk galingesnį maršrutizatorių ir turėsi tuos 300Mbps.

 9. Ausra:

  Jau tu cia nusikliedejai, nes realiai teo internetas afigienas. aisku, yra problrmu kaip ir visiems tiekejams, bet kai sakot, kad teo skundziasi daug vartotoju, tai nepamirskit, kad koki puse lietuvos naudojas ju paslaugom ir gai naturalu, kad retai kada isgirsi, kad kas skustusi kokios kavos ar meganeto intiku. nes ji nauodoja palyginus vienetai. tai procentaliai teo visiskai laimi pries konkurentus. O siaip tai cia ir vaikui aisku, kad torrentai nauodoja ta tavo interneta, durneli tu.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>