Lenkas nustebino Lietuvą – parodė ko lietuviai nebuvo matę

Muitinės pareigūnai Raigardo kelio poste sulaikė įmantriai paslėptą cigarečių kontrabandą. Nelegalūs rūkalai buvo slepiami itin sunkiai pasiekiamose automobilio krovininės dalies stogo konstrukcijose. Ten aptiktos beveik 27 dėžės cigarečių, kurių vertė siekia daugiau kaip 100 tūkst. Lt.

Paryčiais į Raigardo kelio postą iš Baltarusijos tuščiu krovininiu automobiliu „Renault Mascott“ atvažiavęs Lenkijos pilietis J. V. G. tvirtino, kad jokių deklaruotinų prekių negabena.

Automobilį tikrinančiam muitinės pareigūnui įtarimų sukėlė tai, kad jis neseniai buvo perregistruotas. Be to, jo stogo danga vizualiai atrodė kiek per stora tokio tipo transporto priemonėms. Kilus įtarimų, kad Lietuvos sieną kertantis automobilis nėra toks tuščias, kaip sako jo vairuotojas, mašina buvo nukreipta patikrinti detaliai.

Specialus atstumų matuoklis pareigūnams parodė, kad šaldytuvo stogo konstrukcijos nėra tokios, kokios turėtų būti pagal gamintojo technines specifikacijas. Todėl buvo priimtas sprendimas pragręžti krovininės dalies stogo dangą. Visą laiką vairuotojas užsispyręs tvirtino jokio nelegalaus krovinio negabenantis. Atplėšus stogo kampą, pasimatė ten sukimšti cigarečių „NZ“ pakeliai. Pareigūnai suprato, kad susidūrė su tikru „inžineriniu stebuklu“ ir slėptuvei atidaryti turi būti paprastesnis būdas nei metalinis laužtuvas.

Akivaizdžių įrodymų prispirtas vairuotojas atsinešė akumuliatorių, kurį prijungė prie vieno iš galinio žibinto laidų, ir stoge sumontuota elektrinė sistema pradėjo kelti automobilio krovininės dalies stogą, taip atverdama tvarkingai eilėmis surikiuotų cigarečių pakelių slėptuvę.

Kontrabandinis krovinys ir transporto priemonė sulaikyti. Muitinės kriminalinės tarnybos Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos gabenimo. Lenkijos pilietis buvo sulaikytas ir apklaustas, jam pritaikyta kardomoji priemonė – užstatas.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>