Klijuokite lipdukus ant pašto dėžučių ir šlamšto negausite?

„Gyvenu eiliniame miesto daugiabutyje ir turiu eilinę pašto dėžutę laiptinės pirmame aukšte. Bet užtenka man vos porą dienų nepatikrinti jos turinio (o tikrų laiškų juk laukiame tikrai ne kasdien), ir žiūrėk ji jau perpildyta! Kuo? Ogi šūsnimis reklaminių laikraštukų, žurnaliukų, kuponų, skelbimų ir kitokio elementaraus šlamšto! Grįžusi po dviejų savaičių atostogų pajūryje radau apskritai kraupų vaizdelį – spalvotų bukletų ir reklaminių laikraščių buvo prigrūsta tiek, kad jų draiskanos tiesiog styrojo per plyšį ir nebuvo labai lengva visą tą „makulatūrą“ iškrapštyti. Pažįstamas vaizdelis?“, – nevartok.lt rašė Diana.

„Visus tokius parduotuvių, draudikų, nekilnojamojo turto agentų ar kitokių kompanijų platinamus, tiksliau, įkyriai brukamus leidinukus aš laikau paprasčiausiomis šiukšlėmis ir labai norėčiau sužinoti, kaip galėčiau užblokuoti jų srautą į mano pašto dėžutę? Nejaugi tai iš tiesų neįmanoma ir juos platinančios kompanijos gali savavališkai užversti mane tokia, sakyčiau, nepageidaujama reklama?“, – nevartok.lt klausė Diana.

Kaip nuo nepageidaujamų laiškų gintis elektroninėje erdvėje – mokame, o kaip apsiginti nuo popierinių teršėjų?“

Į pašto dėžutes brukamą neadresuotą reklamą bandys pažaboti nuo šių metų įsigaliojęs naujos redakcijos Pašto įstatymas.

Jame numatyta, kad jeigu gavėjas nenori gauti tokios reklamos, siekdamas aiškiai išreikšti šį nesutikimą, ant savo laiškų dėžutės turėtų nurodyti, kad reklamos gauti nepageidauja. O asmenys, pažeidę tokį gavėjo nesutikimą bus baudžiami.

Vartotojai, gavę nepageidaujamą reklamą, priklausomai nuo jos turinio, turėtų kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą ar į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją.

Tačiau pažeidimus pagal surašytus protokolus nagrinės bei sankcijas taikys Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Klijuoti specialius lipdukus ant pašto dėžučių daugelyje Europos šalių  yra įprastas dalykas.

Praėjusiais metais VVTAT nagrinėjo penkias bylas dėl Reklamos įstatymo pažeidimo – nepageidaujamos reklamos siuntimo vartotojui. Trimis atvejais pažeidėjams skirta bauda, dviem atvejais pažeidėjams taikytas įspėjimas.

Vieša paslaptis, kad skundų dėl įkyrios reklamos pastaruoju metu sparčiai daugėja.

Tačiau nevartok.lt atkreipia dėmesį, kad vartotojams nėra pateikiama aiški ir išsami informacija, kur gauti informaciniuose pranešimuose minėtus lipdukus, nei kaip juos klijuoti ant savo pašto dėžučių. Kokie apskritai tie lipdukai gali būti. Taip pat nedetalizuojama, ar teikiant skundą, būtina pridėti ir „įrodymus“ – pašto dėžutėje rastus reklaminius leidinius, ar  pakanka raštu informuoti apie tokio leidinio gavimo faktą. Neaišku,  ar nuo nesąžiningų skundų nekentės verslininkai, jei iš skundėjų nebus prašoma pateikti konkrečią nepageidaujamos reklamos brukimą pagrindžiančią informaciją. Pvz. Jonas atsinešė reklaminius leidinius iš draugo Petro ir pateikė skundą tarnyboms. Kaip bus tokiu atveju?

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , ,

Komentarai (8)

 1. Boruzhe:

  Seniau buvau kreipusis i VVTAT del sio reikalo. Uztenka ant pasto dezutes uzklijuoti pranesima, kad nesutinkate gauti reklamos ir Jusu valia jau isreiksta. Zemiau pateikiu VVTAT atsakyma:

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 13 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad „draudžiama tiesiogiai teikti reklamą konkrečiam asmeniui, jeigu yra aiškiai išreikštas šio asmens nesutikimas“. Tokiu būdu, Jūs galėtumėte ant pašto dėžutės uždėti užrašą, jog reklamos gauti nepageidaujate.

  Jeigu reklama ir toliau bus teikiama Jums, tokiu atveju, informuojame, kad vadovaujantis 2008 m. kovo 12 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 209 „Dėl įgaliojimų suteikimo įgyvendinant Lietuvos Respublikos reklamos įstatymą“, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba bei Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos kontroliuoja Reklamos įstatymo 4, 7, 8, 9, 13, 15, 16 straipsniuose nustatytų reklamos naudojimo draudimų ir reikalavimų įgyvendinimą.

  • Eilinis pilietis:

   Po kelių dienų lipdukas buvo nuplėštas ,o dėžutė buvo perpildyta reklamos …

  • Viaceslav:

   Cia ne i tema, bet as nukentejau nuo internetiniu spameriu – UAB „Daikciukas“ siuntineja savo portalo erotinesprekes.lt reklamas, nors nei klientas, nei pirkejas ar kas jiems nesu, nezinau kaip gavo mano pasto adresa. Asmeniskai skambinau, tai direktorius isdurnino, ir kai pasakiau, kad skunda rasysiu is karto pinigus eme siulyt. Nekenciu tokiu pienburniu chamu irgi padaviau i valstybine Vartotoju teisiu apsaugos tarnyba, ir siulau kitiems, kurie ju sh gavo ta pati padaryti. Jei netoleruosim tu shmikiu anksciau ar veliau baigs dergti kur papuole.

   Viaceslav. G.

 2. Eilinė pilietė:

  Nu ką, pabandžiau ir aš. Pažiūrėsime po kiek dienų man jį nuklijuos 🙂

 3. Dima:

  galim pagaminti tokius lipdukus:) kaina sutartine:) priklausomai nuo kiekio:)

 4. Pingback: Noriu gauti reklaminį šlamštą, nes taip sutaupau… | Nevartok

 5. Galime nemokamai atsiųsti lipdukų. Užsiregistruokite:

  http://zalos24.lt/ne-reklamai-lipdukas-nemokamai/

 6. Šiauliuose nuo dėžutės lipdukas nebuvo nuplėštas, reklamos apmažėjo gerokai, bet liko kelios firmelės, kurias reikėtų išmokyti lietuviškai skaityti. Būčiau dėkingas už bet kokią veiksmingą ir naudingą informaciją. Facebooke: Marius Ballsas, kurybingas /etta/ yahoo . com

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>