Kaunas neįgaliems vaikams teikia pirmenybę, Vilnius – jų nemato

„Įdomu, kodėl Kaune neįgalus vaikas  turi prioritetą, o Vilniuje-ne. Kuo jie ypatingi ar geresni?

Kadangi Vilniuje didžiulės problemos dėl patekimo į darželį, būtų gerai turėti prioritetą (auginame vaiką su negalią). Įkeliu ištrauką iš Vilniaus savivaldybės puslapio:

pirmumo teisė bus suteikiama vaikams iš šeimų, kuriose auga 3 ir daugiau vaikų, taip pat vaikams, kuriuos augina vienas iš tėvų, ar kurių vienas iš tėvų turi ne daugiau kaip 40 proc. darbingumo lygio. Pirmumo teisę turės vaikai, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią įstaigą bei įstaigos darbuotojų vaikai. Iki šiol socialiai remtinų šeimų vaikams buvusi pirmumo teisė nebus suteikiama.

http://www.vilnius.lt/index.php?1119739539

O čia Kauno savivaldybės puslapis apie pirmenybę:

priimant vaikus į grupes: laikomasi eilės pagal tėvų (globėjų) prašymo registravimo datą, pirmenybę teikiant:

Vaikams, kurių brolis ar sesuo lanko tą pačią švietimo įstaigą; Įvaikintiems 1,5-6 metų vaikams; Vaikams, pasiūlytiems Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisų apsaugos skyriaus;

Vaikams, kuriems nustatytas neįgalumas ar žymus vystymosi sutrikimai (sutrikęs intelektas, autizmas, aklumas ar silpnaregystė iki 0,3, kurtumas ar neprigirdimumas 41 dB, cerebrinis paralyžius ar kitas labai žymus judesio ir padėties sutrikimas).

Pateikiama Pedagoginės psichologinės tarnybos rekomendacija ar gydytojų konsultacinės komisijos išvada); Vaikams iš socialiai remtinų šeimų; Vaikams iš šeimų, auginančių tris ir daugiau vaikų;

http://ep.kaunas.lt/index.php/5/?itemID=163

Šiaip buvome patekę į darželį, bet jo direktorė, sužinojusi, kad vaikas turi sveikatos (ne protinių) sutrikimų, įtikino mane, kad mes neturime teisės į vietą jos darželyje. Todėl parašiau atsisakymą nuo darželio. O vaikų gydytoją paaiškino, kad mes turime teisę į paprastą darželį. Na, apmulkino tai apmulkino, nieko nepakeisime“, – apgailestavo vilnietė auginanti neigalų vaiką.

Vilniaus miesto savivaldybė niekaip neišsprendžia darželių trūkumo problemos. Nesimato ir žingsnių, kurie leistų tikėtis, kad situaciją pasikeis į gerąją pusę. Vis dažniau kalbama ir apie korupciją priimant vaikus į darželius. O tai, kad nepastebimi ir ignoruojami negalią turintys vaikai yra didžiulė gėda Vilniaus merui ir jo valdininkams.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>