IKI prekybos centras žiba manipuliuodamas akcijomis ir nuolaidomis. Demaskavo pirkėja (papildyta IKI komentaru)

Prekybos centras IKI 2013 m. kovo 6 d. leidinyje „IKI savaitėlė visiems“ paskelbė akcijas – plaukų priežiūros priemonėms „Rowena“ ir sodo įrankiams „Bosch“ – 60 proc. akcija be lipdukų ir papildomų sąlygų. Leidinyje pateiktos užbrauktos neva tai realios siūlomų gaminių kainos, ir pateiktos naujos, su 60 proc. nuolaida. Pavyzdžiui, „Bosch“ žoliapjovė su 60 proc. nuolaida IKI kainuoja  99 litus, prieš tai buvusi kaina – 249 litai. Tačiau prieš kelias dienas su vyru apsilankę „Senukuose“ lygiai tokią pačią žoliapjovę matėme parduodant už 140 litų. Jei šiai sumai pritaikytume 60 proc. nuolaidą, prekę galėtume įsigyti už 56 litus, bet ne 99 litus!

Pastebėjusi tokią išpūstą kainą ir taikomą „didelę“ nuolaidą žoliapjovei, panorau palyginti ir kitų IKI siūlomų įsigyti „Bosch“ prekių su didžiule nuolaida kainas su kitų prekybos vietų kainomis.

Buitinis plovimo įrenginys el. parduotuvėje www.rankis.lt kainuoja 629 litus. IKI ši kaina užkelta iki 999 litų, su 60 proc. nuolaidai prekę siūloma įsigyti už 399 litus!

Peržvelgiau ir kitame „IKI savaitėlės“ puslapyje siūlomų su 60 proc. nuolaida įsigyti „Rowenta“ gaminių kainas. Ir vėl „malonus“ atradimas, ką IKI siūlo savo mylimiems klientams.

Plaukų formavimo šukos „Rowenta“ su trimis priedais e. parduotuvėje www.aivashop.lt kainuoja 92,30 litų. IKI kainą „paaugino“ iki 139 litų, kad jas galėtų parduoti su neva tai 60 proc. nuolaida – už 87 litus.

Man kyla klausimas, galbūt įsigydama ir bet kurį kitą produktą IKI, esu taip apgaudinėjama? Galbūt, net ir pirkdama sūrelį su keliolikos proc. nuolaida, realiai jos negaunu, nes kitame prekybos centre sūrelis ir be nuolaidos kainuoja mažiau? Ką kalbėti apie brangesnius daiktus…

Keista, kad prekybos tinklo atstovai nesupranta, kad klientai nėra kvaili. Siūlant fiktyvias nuolaidas, tikrai nepasigausinsi pirkėjų rato. Atvirkščiai – jų neteksi.

„Savo akcijų pasiūlymuose visuomet nurodome tikrąsias pradines prekių kainas, nuo kurių skaičiuojama nuolaida. Šios taisyklės laikomės visuomet ir be jokių išlygų. Pradinės kainos yra nustatomos atsižvelgiant tiek į sąnaudas, susijusias su siūlomų prekių nupirkimu, paskirstymu bei pardavimu, tiek į situaciją rinkoje. Taip pat turime atkreipti dėmesį, kad šiame pirkėjos laiške lyginamos skirtingų modelių prekės. Pavyzdžiui, pirkėjos nurodytų plaukų formavimo šukų „Rowenta“ modelis yra CF8052, tuo tarpu mūsų parduotuvėje prekiaujama CF8212 modelio šukomis. Ta pati situacija ir dėl vejapjovės BOSCH: mūsų siūlomos prekės modelis yra ART 2600, o pirkėjos lyginamos prekės modelis yra ART 26. Natūralu, kad skirtingų modelių prekes, taip pat ir jų kainas, lyginti yra netikslinga“, – nevartok.lt aiškino IKI komunikacijos departamento vadovas Valdas Lopeta.

Dėkojame Jolitai už informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , , ,

Komentarai (8)

 1. Saliamonas:

  O kur Berhoff fix akcija?

 2. Justas:

  Kiekvienas kainas nustatineja pagal saivo kainodaros sistema ir pritaiko tam nuolaida. Kur beda? Gauna nuolaida pigiau negu bet kur kitur ir vistiek blogai. Lietuviai varguoliai tik verkt ir skustis temokat…

 3. Jolitai:

  Saunuole Jolita!

 4. AS:

  Cia elementari prekybos sistema..ir net pasakyciau jokios apgavystes..o priklauso viskas nuo to is kur gauna prekes iki ir is kur gauna prekes kita parduotuve jie abu galejo pirkti skirtingomis savikainomis..skirtingais kiekiais (nuo ko kaina automatiskai didene to kuris maziau uzpirko) Ypac internetines parduotuves megejos pirkti prekes su smulkiais defektais (aisku pigiau) kuriuos paskui gali nurasyti kaip transportavimo kalte..kekvienas prekybos tinklas,parduotuve uzsideda skirtinga procenta pardavimui (maziau zinoma uzsideda maziau,populeresne gali sau leist uzsidet daugiau) na ir t.t. galima vardinti ir vardinti todel is dalies ir jus teisi kitur gali surelis be akcijos kainuot pigiau vien del anksciau isvardintu priezasciu..Tad kadangi gyvenam tokiam amziui ir turim visagali interneta viska pabreziu VISKA reikia tikrinti pries perkant.

 5. Personažai rašantys komentarus, kad „čia viskas normalu yra gerai“ yra arba Palink /IKI darbuotojai arba neišmanėliai. Jeigu perki prekes brangiau negu jau kiti rinkoje parduoda – pasieškok gal kito užsiėmimo gyvenime. Įdomu generalinis bulgaras suvokia savo kontoros dramatizmą ar laukia kontrakto pabaigos?
  Bet kuriuo atveju IKI eina į dugną, o tokios desperatiškos akcijos patvirtina, kad laivas skęsta.

  • Justas:

   Metu eksperto ir prognozuotojo titula jau galima sakyti pelnei.
   Kiekvieno zmogaus teise rinktis kur pirkti – ar kur pigiau ar kur brangiau. Ar Jums kisa i rankas kas prekes ir liepia jas pirkti?

 6. Vel as:

  Lietuviai turi tokia igimta liga PARANOJA kad mus visi ir visada apgaudineja o komentatoriai kurie mano kitaip tai butinai statytiniai…

 7. juodas:

  akum. suktuvas greztuvas:
  http://www.bosch-irankiai.lt/beilt/Product.aspx?prodid=6499&catid=2864
  259 lt (psr12v) – iki akcija nuo 359..(psr1200..??????)
  tokio modelio bosch atstovu tinklapiuose isvis nera..
  googlas tik lt ir rusijoj mato 🙂
  klonas?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>