Gelažniko kolonos nublanksta prieš akibrokštą Vilniaus centre

Ar galima taip nudažyti namą Vilniuje?Galima. Ar gražu?

„Mes nudažėme spalvomis, kurios buvo suderintos 2002 metais. Saulė nublukino sienas ir mes jas atnaujinome. Negaliu pasakyti, ar tai yra gražu“, – nevartok.lt kalbėjo Vilniuje Algirdo gatvėje įsikūrusio restorano „Meksika“ šeimininkas Edmundas Končius.

„Nėra nei vieno praeivio, kuris eidamas Algirdo gatve nesibaisėtu bjauriai nudažytu namu. Teko matyti, kaip šalia esančios ispanų ambasados darbuotojai ilgai kikeno aptarinėdami šalia įsikūrusio restorano fasadą“, – neslėpdamas pasipiktinimo teigė šalia gyvenantis vilnietis Eduardas.

Kas leido taip nudažyti sostinės naujamiestyje esančio namo fasadą? Vilniaus kultūros paveldo apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Morkūnaitė teigia, kad namas Algirdo gatvėje nėra įrašytas į valstybės saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą.

„Šis namas pastatytas 1899 metais. Jį projektavo architektas A.Mikulskis. Jeigu savininkai perdažė namo sienas, jie turėjo gauti tai kontroliuojančių institucijų pritarimą. Nesvarbu, kad namas nėra tarp saugomų objektų“, – nevartok.lt sakė specialistė.

Teritorijos architektė Rita Navalinskienė teigia dar nemačiusi, kaip nudažyta namo fasado dalis Algirdo gatvėje. „Dėl derinimo niekas nesikreipė. Reikėtų surinkti visus dokumentus ir tikrinti, ar namo fasadą perdažę žmonės nieko nepažeidė. Reikia žiūrėti ir dažų kodus, kuriais buvo dažomos sienos“,- nevartok.lt tvirtino architektė.

„Meksika“ restorano savininkas Edmundas Končius teigia lauksiąs, kaip bus įvertintas atnaujintas namo fasadas. „Negi reikės perdažyti…“, – samprotavo institucijų reakcijos laukiantis vyras.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , ,

Komentarai (9)

 1. J.:

  nu bet sugalvok tokia aki reziancia spalva nudazyti,nu kokio durnumo reikia buti??gal ir niekas butu neprikibes,jei neutralia spalva tinkama nudazyta butu

  • xxx:

   patys zmones durni, nezinot prie ko prikibt, na nudaze ir nudaze kas cia tokio? Kaip norejo taip nudaze, lietuviai nebutu lietuviai, jei neprikibtu prie ko nors, jums ka galva skauda del tu sienu? Ar jums tai kainuoja? Nuolat kisates ne i savo reikalus ir Nevartok taip pat, truputi ne i tema varo…

 2. grazu:

  tai fasado viršutinė dalis – kaitri Meksikos saulė! o kokia spalva nudažys apatinę dalį? Čili troškinio? 😀 😀

 3. Darbininkas:

  Dėl skonio nesiginčiajama.

 4. kazkas:

  del tokio skonio galima ir pasigincyt darbininke. baisu

 5. rima:

  poto bus žalia, o apačioje raudona 😀

 6. saunu, butina aplankyti

 7. praeivis:

  “Nėra nei vieno praeivio, kuris eidamas Algirdo gatve nesibaisėtu bjauriai nudažytu namu….”, neslėpdamas pasipiktinimo teigė šalia gyvenantis vilnietis Eduardas.

  matyt apart savo pasipiktinimo p. Eduardas ne tik kitų praeivių, bet iš vis nieko daugiau nemato.
  o man gražu…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>