Drąsūs, stiprūs, vikrūs..

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) ir Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai trečiadienio rytą Vilniaus Naujininkų rajone sulaikė grupę asmenų dviem visureigiais vežusių baltarusiškų cigarečių kontrabandą.

Sulaikyti automobilius pavyko tik po gaudynių ir įspėjamojo šūvio, kai vienas iš bėglių visureigių pamėgino užvažiuoti stačia kalva ir įstrigo pakelėje. Abiejose mašinose aptikta 245 tūkst. litų vertės nelegalių rūkalų.

Trečiadienį, liepos 24 d., apie 7 val. ryto sostinės Žirnių gatvėje MKT ir Vilniaus AVPK policijos pareigūnai stabdė du visureigius – „Nissan Patrol“ ir „Opel Monterey“.

Abu automobiliai nestojo, tad vieną jų nusivijo policijos ekipažas, kitą, įjungę garso ir vaizdo signalus, ėmė persekioti muitinės kriminalistai. Policininkams netrukus pavyko sustabdyti „Nissan Patrol“, bet „Opel Monterey“ gaudynės buvo kiek dramatiškesnės.

Pastarojo visureigio vairuotojas, įsukęs į naujai tiesiamą kelią ties būsimu „Ikea“ prekybos centru ir pernelyg pasitikėdamas automobilio galia, mėgino tiesiog pasprukti stačiu kalvos šlaitu. Tačiau „Opel Monterey“ įstrigo ant kelio bortelio, o iš jo iššokę du vyriškiai spruko kas kur. Bet nubėgo netoli – vienas muitinės kriminalistų paleido įspėjamąjį šūvį, o kiti pavijo ir sulaikė bėglius. Vienas pastarųjų griūdamas susižalojo.

Patikrinus abu automobilius paaiškėjo, kodėl juose buvę asmenys taip karštligiškai mėgino išvengti akistatos su pareigūnais – visureigiai buvo prigrūsti kontrabandinių cigarečių dėžių, jų rasta net 70.

Mašinose aptiktos ir radijo stotelės tarpusavio ryšiui palaikyti, specialūs kabliai, skirti cigarečių dėžėms pernešti per žaliąją zoną.

Beveik visi sulaikytieji pareigūnams aiškinosi į visureigius patekę atsitiktinai – esą jie tik stabdę pakeleivingas mašinas ir nenumanę, kad juos sutiks pavėžėti kontrabandą gabenantys vairuotojai.

Penki iš septynių visureigiais važiavusių asmenų buvo sulaikyti dviem paroms. Šiandien Vilniaus apylinkės teisme bus sprendžiamas klausimas dėl jų suėmimo.

Iš viso abiem automobiliais vežta 35 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių „Minsk“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 245 tūkst. Lt.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , , ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>