Didelį kiekį bilietų į Europos krepšinio čempionatą perpardavinėjo krepšininko Jono Mačiulio draugas

Sulaikytas dėl prekybos dideliu kiekiu bilietų yra krepšininkas

Europos čempionatas artėja, tačiau kasdien aiškėja vis nemalonesnių šio renginio detalių. Kilęs skandalas dėl bilietų gali iš kėdžių išversti ne tik krepšinio federacijos vadovus bei atsakingus asmenis, bet ir pakenkti kai kurių krepšininkų reputacijai.

Kauno policija sulaikė Valdą Barauską, kuris perpardavinėjo didžiulį kiekį bilietų į Europos krepšinio čempionatą. Tai įvyko tuo metu, kai sirgaliai iš visos Lietuvos skundėsi, kad neįmanoma nusipirkti bilietų nei internetu „Tiketoje“, nei šios bendrovės kasose.

Tuo metu vienas apsukrus kaunietis  į „susitikimą“ su policijos pareigūnais atsinešė net 18 bilietų į įvairias  krepšinio varžybas.

„Bilietai nebuvo padirbti, tai buvo matyti plika akimi. Pardavėjas garantavo, kad jie tikri ir gauti iš patikimų žmonių susijusių su krepšiniu“, – nevartok.lt teigė vienas iš Kauno policijos pareigūnų.

Pareigūnams neliko nieko kito, kaip bilietus grąžinti, o surinktą medžiagą perduoti į teismą dėl nelegalios komercinės veiklos.

Tuo metu į tyrimą įsijungė ir nevartok.lt. Paaiškėjo, kad bilietus norėjęs perparduoti Valdas Barauskas yra krepšininkas rungtyniavęs Kauno krepšinio lygoje ir bendraujantis  su kai kuriais garsiais krepšininkais (Jonu Mačiuliu, Vyteniu Jasikevičiumi). Byla dėl nelegalios komercinės veiklos nukeliavo į Kauno apylinkės teismą. Birželio 21 dieną paskirtas posėdis neįvyko, nes krepšininkas Valdas Barauskas į posėdį neatvyko.

„Mes jį įspėjome telefonu, kad kitas posėdis įvyks liepos mėnesį. Jeigu Valdas Barauskas neatvyks, byla bus nagrinėjama jam nedalyvaujant. Byla iš ties įdomi.“,  – nevartok.lt sakė Kauno apylinkės teismo teisėjos Dalios Kursevičienės padėjėja Indrė Veličkutė.

„Nenorėčiau, kad dėl tokių dalykų būtų metamas šešėlis ant Kauno krepšinio lygos. Mes kaip federacijos nariai gavome tik po penkis bilietus į vienas varžybas“, – nevartok.lt sakė Švyturio – Kauno krepšinio lygos lygos prezidentas  Esmiraldas Sliezauskas.

Visi kiti kalbinti krepšinio federacijos nariai stebėjosi, kaip niekam nežinomas Kauno krepšininkas galėjo gauti tokį didelį bilietų kiekį.

„Oficialiai tai neįmanoma. Tai ką skelbia federacija visiems žinoma. Reikia klausti krepšininkų iš rinktinės, kur padėjo savo bilietus. Bilietai deficitas“, – nevartok.lt sakė vienos krepšinio lygos atstovų.

Nepaslaptis, kad Lietuvos rinktinės žaidėjai užsisakė ir gavo milžiniškus bilietų kiekius – tarp tų krepšininkų turėjo būti ir Jonas Mačiulis. Būtent jis yra artimas Valdo Barausko draugas. Abu krepšininkai gimę tais pačiais 1985 metais, žaidę krepšinį Kaune, artimai bendraujantys. Tai įrodo ir įrašai Facebook.com, kur Valdas Barauskas ir Jonas Mačiulis yra draugai.
„Į paskirtą teismo posėdį birželio mėnesį Valdas Barauskas neatvyko, tad kol kas nieko nekomentuosime“, – nevartok.lt sakė Kauno apylinkės teismo teisėjos padėjėja Indrė Veličkutė.

Valdas Barauskas perpardavinėjęs bilietus į Europos krepšinio čempionatą dingo lyg į vandenį. Apie tai paklaustas Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas neslėpė sarkazmo: „man neteko girdėti. Galiu pasakyti policijos numerį, tai jiems ir praneškite“.

Tačiau išgirdęs, kad didžiulį kiekį bilietų turėjęs krepšininkas Valdas Barauskas yra Jono Mačiulio draugas, o byla nukeliavo į teismą, sekretorius pakeitė toną: „kiek žinote tokių atvejų? Reikia išsiaiškinti iš kur jis gavo tuos bilietus ir bausti. Tai, kad perpardavinėjo yra labai blogai“.

Labiausiai Lietuvos krepšinio federacijos sekretorių Mindaugą Balčiūną papiktino klausimas, kaip niekam nežinomas krepšininkas Valdas Barauskas gavo 18 bilietų, o eilėse prastovėję ir kompiuterius užgulę krepšinio sirgaliai jų negavo.

„Po pirmojo nokdauno nustojau domėtis krepšinio bilietais į Europos krepšinio čempionatą. Kai užlūžo visos sistemos, tapo aišku, kad tai nėra normalu. Pvz. Vygaudo Ušacko sūnus daug laiko praleido prie kasų, bet bilietų taip ir negavo. Normaliu keliu jų negavo daug žmonių. Sukurtas nenormalus ažiotažas“, – nevartok.lt sakė legendinis Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis.

„Jei Š.Marčiulioniui reikia bilietų, duokite jam mano telefono numerį. Mes suteikiame teisę krepšinio legendoms stebėti varžybas“, – ironizavo krepšinio federacijos sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Teismo posėdis, kuriame bus baudžiamas 18 bilietų perpardavinėjęs Jono Mačiulio draugas Valdas Barauskas įvyks liepos  14 dieną. Pastaruoju metu Jonas Mačiulis pasikeitė savo mobilaus telefono numerį ir su žurnalistais stengiasi bendrauti kuo rečiau.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: ,

Komentarai (12)

 1. Edas:

  reiketu paviesinti teismo duomenis is kur jis gavo tuos bilietus. Toks kiekis bilietu nera normalu.O Balciunas chamas kokiu reta, jis dar s..da valge, kai Marciulionis Lietuva garsino.

 2. Mykolas:

  Radot kur tikrinti, kas draugai, o kas ne. Tokių veikėjų tarp Facebook sistemos J. Mačiulo „draugų“ galima rasti ne vieną… Tai aišku vien pažiūrėjus į Jono „draugų“ skaičių – 3083…

 3. Zheglov:

  Vor dolzhen sidet i vsio

 4. J.:

  totali nesamone…pagal feisbuka spresti kas kieno draugai,kokiems avinams reikia buti???juk ten belenkas ta anketa gali susikurt,ir simtas tu maciuliu gali buti anketu..biski galva mastykit,o ne subine

 5. Kas per nelegali veikla? ok gal ir nėra gražu, ir toks kiekis didokas, bet bendru atveju kas per nesamonė ? jei aš pvz nusipirkau kruvą bilietų, ir persigalvojau, nusprendžiau kurnors tuo metu išvykti ir t.t. kodėl tuos bilietus turiu išmesti ? tiketa atgal juk jų nepriims. O dėl veiklos nelegalumo – tai gal ir panaudotą televizorių per skelbimus parduodantys žmonės yra nusikaltėliai ?

 6. ispustas burbulas:

  Juokas ima paskaicius, kad pardavinejo “ dideli kieki “ bilietu. Lietuvos rinktines abonementa sudaro 18 bilietu. Tai va, nusipirko zmogelis viena abonementa ir persigalvojo, tai sugalvojo pasidaryt pinigelio. Taip, kad maziau reiketu sukauti apie “ didelius kiekius “ ir pasidometi kas per situacija.

 7. raima:

  siaip tai facebuke pas mane yra jonas valanciunas, bet tai dar nereiskia kad mes draugai.

 8. Laurynas:

  Esu teisininkas, tad man keista girdėti, kad bilietų pardavimas yra „nelegali komercinė veikla“ ir tai darančius žmones gaudo policija, bus labai įdomu sužinot, kuo viskas baigsis, prognozuoju, kad jokios kaltės neįrodys.

 9. debilai:

  jau kokie atsilupeliai. as irgi turiu ne viena krepsininka drauguose facebook’e, jei ka padaryciau gal ir juos kaltint pradetumete? 😀 jei jau kaltinat zmogu tokiais dalykais, tai turekit bent kokiu irodymu. paduociau i teisma uz toki smeizta

 10. debilai:

  tokiems zurnalistams aplamai turetu neleisti rasyti straipsniu.

 11. be bilieto:

  uzsikaskit su tais bilietais, per tokius lavonus dauguma eiliniu lietuvos pilieciu gyvai varzybu ir nepamatys, nes gi lavona pelno nori……

 12. Ilona:

  18 biietu – didziulis kiekis?! :DDDDDDDDDDDDDDD
  Na, gal kam is krepsininku nereikejo, tai va tau dar 3 zmonesx5+jis=tas DIDZIULIS kiekis 🙂
  Tik prajuokinot…Debilai.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>