Blogi gandai – nedavei kyšio – parduotuvė neveiks. Naujai atsidariusi maisto produktų parduotuvė „Aguonėlė“ žlugdoma

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko sprendimu, prekybos centrui „Aguonėlė“ („Aibės“ prekybos tinklui priklausanti UAB „Maisto prekyba“, Erfurto g. 1, Vilnius) laikinai, kol bus gauti visi būtini leidimai, uždrausta pakuoti maisto produktus, bei sustabdyta prekyba 75 pavadinimų maisto produktais, kurie nepaženklinti lietuvių kalba.

Tik keletą mėnesių veikiančiame prekybos centre patikrinimas atliktas tiriant vartotojo skundą, kad parduotuvėje „Aguonėlė“ prekiaujama maisto produktais, nepaženklintais lietuviškai. Tai buvo pretekstas „prisikabinti“ prie parduotuvės, kuri neprekiavo senais produktais ar produktais galinčiais sukelti pavojų žmonių sveikatai. Tačiau kažkas pasistengė, kad valstybinė tarnyba vartotojoms skirta naują parduotuvę „pasmaugtų“.

Patikrinimo metu Vilniaus VMVT inspektoriai nustatė, kad pirkėjas skundėsi pagrįstai – parduotuvėje buvo siūloma įsigyti net 75 pavadinimų įvairių maisto produktų, nepaženklintų lietuvių kalba (iš viso sustabdyta prekyba 228,85 kg maisto produktų).  Vargšai darbuotojai nesugebėjo laiku suklijuoti etikečių.
Be to nustatyta, kad parduotuvėje tinkamai nesilaikoma  geros higienos praktikos taisyklių nuostatų: nepildomi privalomi savikontrolės žurnalai, maisto produktai laikomi netinkamomis laikymo sąlygomis (atvėsintos mėsos vitrinoje nustatyta +70 C temperatūra, nors turėtų būti nuo 0 iki +40 C). Parduotuvėje buvo sveriami ir pakuojami maisto produktai, nors leidimo tokiai veiklai vykdyti ji neturėjo. Maisto produktų pakavimo vietose trūko tvarkos, pakavimo vietoje trūko vienkartinių nusausinimo priemonių, o parduotuvėje supakuoti produktai (sūriai, mėsos produktai, sausainiai ir kt.) paženklinti netinkamai (nenurodytas tinkamumo vartoti terminas, kilmės šalis ir kt.), sandėliavimo patalpoje nesupakuoti maisto produktai, daugiausiai šaldyti gaminiai, naudojami kepimui (bandelės, prancūziški batonai ir kt.) buvo laikomi netvarkinguose šaldikliuose, suplyšusiuose maišuose.

„Tai jau trečias vartotojų skundas, kurį gavome nuo šios parduotuvės veiklos pradžios praėjusių metų lapkritį. Pasitvirtino tik pastarasis skundas. Su parduotuvės atsakingais atstovais apsvarstėme susidariusią situaciją ir numatėme visų nustatytų trūkumų šalinimo planą. Šiuo atveju įvertinome, kad smulkiojo verslo atstovams, veikiantiems vos keletą mėnesių gali būti sudėtinga įsigilinti ir tinkamai įgyvendinti visus būtinuosius reikalavimus, todėl patirties stoką įvertinome kaip lengvinančią aplinkybę svarstydami pažeidimus.“ – komentavo Vilniaus VMVT viršininkas Virginijus Jauga.

Tačiau nevartok.lt šaltiniai teigė, kad ši parduotuvė nelabai paranki konkurentams, o VMVT vykdo tam tikrą užsakymą. „Juk žiogas prieš dramblį nepašokinės“, – liūdnai juokavo vienas iš prekybininkų.

Jeigu turėsite skundų dėl naujos parduotuvės „Aguonėlė“, praneškite nevartok.lt. Jeigu bus pažeidimų, būtinai paskelbsime mūsų skaitytojams.

Kategorija: Vartojimo paslaugos | Žymės: , , ,

Komentarai (11)

 1. blam:

  citata: (atvėsintos mėsos vitrinoje nustatyta +70 C temperatūra, nors turėtų būti nuo 0 iki +40 C)

  ATVĖSINTOS mėsos vitrinoje? tai ji jau kaip ir kepta buvo 🙂

  o kas dėl pažeidimų – stebiuos, kad visai neuždarė.

  • Anonimas:

   plius buvo isvezti nukainuoti gerimai i sale ir jais prekiavo,nors ju galiojimo terminas buvo pasibaiges…

 2. lota:

  …prasideda…

 3. jonas:

  Sveiki,gal kas galetu paaiskinti man,kur dinge visi produktu priziuretojai?Kaina viena,o musa kita,pomidorai ir agurkai supuve,maiseliu darzovems sudeti nera,turi eiti prasyti,kasininkes nemandagios(ne visos).Musa prekes kuriu nera ir dar gincyjasi kad sumoketum.Labai nemaloni su pirkejais pardaveja Vera kuri dirba Zirmunu Aguonelej.Cia pasityciojimas is gyventoju!!!

 4. Cesarius ( Vilnietis ):

  Buvau ten kelis kartus tai kainos pakankamai žemesnės nei šalia IKI, NORFA , MAXIMA , RIMI. Matyt jie bijo konkurencijos, pirkau skalbimo miltelių be fosfatų sutaupiau net 10 lt. Alus nuolatinė kaina net 2 l. soskė tik 3,69 lt. O prie namų RIMI net 4,49 Lt. nors alus ir kiekis tas pats . Aguonėlė tai aibė, nepriklauso klanui.

 5. siaubas:

  SMULKIOJO VERSLO? AIBE TURI BEGALE PARDUOTUVIU VISOJE LIETUVOJE! KIEKVIENAME KAIME YRA PO AIBE! BAISU PAGALVOT KOKIA TEN TVARKA!

 6. jo:

  tegu tie sunabageje kysininkai pavaziuoja i kaimus ir ten tegu pasiziuri, kaip kokioje rajono maximikeje ar paprastesneje parduotuveleje laikomi, sandeliuojami produktai. Cia gi aukso kasyklos inspektoriams. nenuostabu kad nesenai dirbt pradejas tarnautojas jau su nauja masina vazinejasi. Patikrinimas i maza parduotuve 200lt. Patikrinimas i didesne nuo 500.
  Taip tvarka turi buti , bet ji turi galioti visiems vienodai, nesvarbu kokia suma baudos gali susimoketi.
  ir jeigu rado pazeidimu iskart turi uzdaryti, kol nesusitvarke. tada bent tvarka bus. visi bent jau kazkokios tai higienos laikysis.
  taciau to nebus net ir svajonese, nes kas men didieji prekybos tinklai inesa solidu neoficialuji mokesti vmvi. Pokol uz kysiu emima nebus sodinama, tol turesim tokia nesamone

 7. aguonele:

  Nera ka noret, kad yra tokia betvarke. Zmonems algu pazadetu nemoka, kiek viena menesi cia zmones keiciasi, o naujiems darbuotojams mesesio kad gerai isivaziuot yra mazai, buna pasitaiko kad zmones po 2 savaites be poilsio dienu dirba, uz tat ir buna pykti ir nevisada malonus… cia ne darbuotojus reikia kaltynt, o vadovybe.

 8. zlob:

  Siaip Aibe nera mazas tinklas, jis priklauso vienam is didziuju tinklu veikianciam Lituvoje. Tad neskriauskit maziuku cia nepareis, uznugaris ohoho.

 9. jelena:

  Kaina viena,o musa kita,bardakas cia apie lazdynu aguonele

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>