Vilniaus centre padangos išmetamos naktimis

„Gyvenu Čiurlionio gatvėje. Vieną rytą netekau žado, kai pamačiau, kad prie šiukšliadėžių sukrauta milžiniška krūva senų padangų. Jos guli daugiau nei savaitę. Niekas nesirengia jų išvežti. Baisiausia būtų jeigu benamiai naktį jas padegtų. Niekas nekontroliuoja, kaip atsikratoma senomis padangomis“, – nevartok.lt skundėsi vilnietis Albertas.

Iš tiesų pamatyti sostinės centre tokį kiekį senų padangų yra retas reiškinys. Pasak Aplinkos ministerijos, šiuo metu sudarytos visos sąlygos, kad gyventojai senų padangų ar jų atliekų nemėtytų prie garažų, pakelėse ar miškuose.

Senas padangas buvo galima atvežti ir nemokamai palikti didžiųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Prieš keletą metų jų veikė 47. Planuota įrengti 98.

Vienas Vilniaus gyventojas aikštelėje, kuri yra Gariūnų gatvėje 71, nemokamai gali palikti 4 padangas per metus. Už papildomas senas padangas imamas simbolinis mokestis, maždaug 2 Lt už vienetą. Specialioji “Ecoservice” stambiagabaričių atliekų aikštelėje yra vienintelė sostinėje.

„Išmestų padangų prie konteinerių niekas neprivalo surinkti. Žmonės turėtų nepasivarginti ir atvežti nereikalingas senas padangas į mūsų aikštelę“, – nevartok.lt sakė „Ecoservice“ vadybininkas Mindaugas Stanevičius.

Atsikratyti naudotomis padangomis vis dar bandoma jas deginant arba išmetant pakelėse ar miškuose. Sunkiai suprantama žmonių logika – tūlas pilietis sugeba kelias dešimtis kilometrų nuvažiuoti iki miško, bet nesugeba atvykti iki Gariūnų.

Degančią gumą sunku užgesinti, o degantis didelis padangų kiekis labai kenkia aplinkai ir žmonių sveikatai. Degdamos padangos išsiskiria kancerogeninės, vėžį sukeliančias medžiagas.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (3)

  1. brrr:

    reikia būti visiškai neauklėtu, kad taip išmetinėti kitiems po langais 🙁

  2. mhm:

    mėto ne gyventojai,o servisai,kuriems reikia mokėti už padangų sutvarkymą, nors tas mokestis ir labai mažas…

  3. kkml:

    išmesti prie konteinerio nėra blogai. svarbu kad ne pamiškėse išmeta. o problemos visai neliktų jeigu stambiagabaričių atliekų aikštelė ne prašytų dviejų litų, o duotų du litus.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>