Uždraustos į pyragaičius panašios vonios putos

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Marijampolės poskyris nustatė rinkoje esančias šešių tipų pavojingas kietąsias vonios putas (svoris 90 ± 5 g). GENTLEMAN, ROSE, BOTANY, GRAPEFRUIT, SPRING DANCING, AMOR AMOR pavadintos vonios putos pagamintos Latvijoje.

Inspekcijos specialistų vertinimu, kietosios vonios putos savo išvaizda, forma, kvapu, spalva, konsistencija, dydžiu panašūs į maisto produktus, konditerinius pyragėlius – morengus. Į rinką pateikti kosmetikos gaminiai neatitinka Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatyme pateikto saugaus gaminio apibūdinimo – kosmetikos gaminiai, kurie, nebūdami maisto produktais, savo išvaizda, kvapu, spalva, forma, pakuote ir dydžiu primena konditerinius gaminius taip, kad vartotojai, ypač vaikai, gali būti klaidinami ir supainioję su maisto, gali paragauti bei praryti, prarijus užspringti ir uždusti, o tai kelia didelę riziką vartotojų, ypač vaikų, sveikatai.

Putos pagamintos Latvijoje, gamintojas – „Rigas ziepju manufaktūra“ SIA. Į Lietuvą vonios putas importavo Marijampolėje įsteigta UAB „Gernora“. Įmonei uždrausta tiekti į rinką šiuos pavojingus gaminius, inspekcija importuotoją įpareigojo pašalinti šias vonios putas iš rinkos ir įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingais produktais.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. as:

    Niam niam, kaip skaniai atrodo

  2. :):

    mmmmm…pyragėliai… 😀

  3. Martynas:

    Mielai paragaučiau:)

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>