Uždrausta pardavinėti vienos rūšies universalius klijus

Klijai Super GlueValstybinė ne maisto produktų inspekcija nustatė rinkoje esančius pavojingus universalius klijus “Super Glue” (3 gramai) esančius tokioje pakuotėje, kaip pateikta nuotraukoje. Ant gaminio kilmės šalis nenurodyta, vienintelė pateikta produkto kilmės informacija ant pakuotės – “Material from Osaka, Japan”.

Paimtas klijų bandinys buvo pateiktas medžiagų ir gaminių bandymų laboratorijai. Nustatyta, kad verslininkas, tiekdamas į mažmeninę prekybą klijus „Super Glue“, kurių sudėtyje yra 29,63 masės procentai chloroformo, pažeidė REACH reglamento priedo „Tam tikrų pavojingų mišinių, preparatų ir gaminių gamybos, tiekimo rinkai bei naudojimo apribojimus“ punkte nurodytus reikalavimus.

Klijai Super Glue 2Reikalavimuose nurodyta, kad chloroformas negali būti tiekiamas rinkai ar naudojamas kaip medžiaga arba preparatų sudedamoji dalis, jei jo kiekis klijuose, skirtuose parduoti plačiajai visuomenei, yra lygus arba didesnis kaip 0,1 procentas masės bei Pavojingų cheminių medžiagų ir preparatų klasifikavimo ir ženklinimo tvarkos punktų reikalavimus.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (6)

 1. Stebetojas:

  O šitie „liuks“ klijai.Teko nusipirkti viena tiubel,ir ji buvo tušcia.

 2. Beje:

  Stebetojau – reikjo i saldikli padeti ir pamatytai stebukla kaip „tusciame“ tiubelyje atsiranda klijai 🙂

  Beje jau 20 metu siais klijais LT klijuoja ir nieko niekas nenumire 🙂

 3. Ziurintis:

  Dvi is desimties pakuociu pilnos juokinga ane ?

 4. Sandra:

  O as neperseniausiai nusipirkau klijus SUPER MOMENT power gel. Klijavausi batus ir ant tiek akis griaust pradejo kad nebegalejau normalei klijuot batu. Panasus jausmas kaip pjaustant svogunus. Ar tai normalu?

  • Povilas:

   Sie klijai yra yra greitai stingstantys todel jiem stingstant issiskiria dujos turbut per arti akis laikete.

 5. Artūras Povilui:

  Jo jo, reikėjo akis išsiimti ir į kitą kambarį nunešti 🙂

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>