„Tiger shop“ išplatino nesaugias keptuves Frying Pan iš Kinijos

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautas pranešimas apie nesaugių keptuvių „Frying Pan“ partiją, kurios pagamintos Kinijoje.

Pranešime teigiama, jog šių keptuvių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl vidinės dangos lupimosi. „Labai pavojinga naudoti buityje maisto produktų gaminimui keptuves su pažeistu paviršiumi, kadangi iš pažeistų keptuvių dangų cheminės medžiagos sklinda labai sparčiai. Nors ir labai patinka keptuvės, gaila sumokėtų pinigų, bet subraižytos keptuvės negalima naudoti, jas reikėtų išmesti. Taip pat į maistą gali migruoti padidintas kiekis cheminių medžiagų, kai keptuvės yra labai senos. Taigi kuo senesnė keptuvė, tuo ji pavojingesnė“, – komentavo Irena Pečiulienė, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja-valstybinė veterinarijos inspektorė.

Pirminiais tyrimo duomenimis, minėtos nesaugios keptuvės išplatintos ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Airijoje, Islandijoje, Jungtinėje Karalystėje, Škotijoje, Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje ir Portugalijoje. Į Lietuvą šias keptuves įvežė UAB „Tiger shop“, (Gerovės g. 51-10, Vilnius).

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytos partijos keptuves (partijos Nr. 65104J, brūkšninis kodas Nr. 20091744), grąžinti jas įsigijimo vietose.

Pasak Irenos Pečiulienės, šiuo metu prekybos tinkluose labai gausus keptuvių pasirinkimas, jos pagamintos iš įvairių medžiagų. Tačiau reikia žinoti, kad keptuvės neilgaamžės ir pagal gamintojo rekomendacijas reikia jas keisti naujomis. Keptuvių rūšys yra šios: tefloninės keptuvės, nerūdijančio plieno keptuvės, ketaus keptuvės, stiklo keramikos keptuvės, titano keramikos keptuvės, aliuminio keptuvės ir akmens masės keptuvės. Kiekvienos rūšies keptuvė turi būti atitinkamai prižiūrima. Apie keptuvių priežiūrą visą informaciją galima rasti ženklinimo etiketėje.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (2)

  1. enough:

    pvz maximoje panašios keptuvės galimai nesaugios yra po 19.99 atrodo parduodamos, jų danga irgi labai atsilupinėja. ir daug kur tokių keptuvių pigių yra, tai galėtų ir daugiau patyrinėti:D

  2. John:

    Kad ir brangesniu keptuviu lupinesis danga jeigu nemokesi jos valyti ir bruzinsi su irankiais…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>