Taurės šampanui su švinu ir kadmiu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautas pranešimas dėl nesaugių taurių šampanui ICE GOLD (Turkija), kuriose nustatyta per didelė švino ir kadmio migracija.

Šių turkiškų taurių importuotojas – UAB „Stigla“ (Elektrėnų g. 5, LT-51193, Kaunas). Europoje šias prekes išplatino tiekėjas iš Lenkijos.

Informuojame pirkėjus, įsigijusius nurodytos partijos taures šampanui (partijos Nr. 44160-IG, brūkšninis kodas 8 693357006645), kad gali grąžinti jas įsigijimo vietose.

Kadmis ir švinas įtraukti į Lietuvos higienos normą HN 16:2011 „Medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, specialieji sveikatos saugos reikalavimai“, kurioje nurodytas didžiausias leistinas migracijos (išsiskyrimo) iš gaminio, besiliečiančio su maistu (pakuotės), į maisto produktą lygis. Kadmio migracija į maistą ar modulinį tirpalą negali būti aukštesnė kaip 0,001 mg/l , o švino 0,03 mg/l.

Švinas – sunkusis metalas. Šis metalas į organizmą gali patekti ir būna kenksmingas tik jonų pavidale – kai tai yra vandenyje tirpus švino junginys. Taigi dažai su švinu, skirti dekorui, yra labai nuodingi. Patekęs į organizmą švinas kaupiasi kauluose.

Kadmis – minkštas ir tąsus sunkusis metalas, vienas plačiausiai naudojamų pramonėje. Šis metalas taip pat priskiriamas mikroelementams, kurie randami žmonių ir gyvūnų organizmų tam tikruose organuose. Šis elementas būtinas kai kuriems organizmo metaboliniams procesams, tačiau per dideli jo kiekiai gali sukelti sunkius apsinuodijimus. Gali atsirasti sveikatos sutrikimų, nes kadmis ir jo oksidai smarkiai sulėtina baltymų apykaitos procesus. Kadmis priskiriamas toksinėms medžiagoms, todėl jo kiekiai yra reglamentuojami.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , , ,

Komentarai (1)

  1. Ra:

    Reikėtų įdėti gaminio pakuotės foto, būtų daug aiškiau

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>