Rusiški papildai Mesotel „praturtinti“ koloidiniu sidabru

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, uždraudė į Lietuvą importuoti maisto papildų siuntą iš Rusijos.

Patikrinus UAB „NPCRIZ EUROPA“ (Konstitucijos pr.15-23, Vilnius) importuojamą maisto papildų siuntą, nustatyta, kad maisto papildų „Mesotel Neo“ (800 vnt. po 120 ml)  ir „Mesotel“ (800 vnt. po 120 ml) etiketėje nurodyta, kad maisto papildų sudėtyje yra koloidinio sidabro koncentrato. „Ši medžiaga neįtraukta į vitaminų ir mineralinių medžiagų bei jų formų, kurias galima naudoti maisto papildų gamybai, sąrašus, todėl maisto papildų sudėtyje koloidinio sidabro koncentrato negali būti“, – teigia Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos maisto produktų inspektorė Raimonda Bartkevičienė.

ZAO „Farmagen“ (Rusijos Federacija) pagaminti maisto papildai „Mesotel Neo“ ir „Mesotel“ rinkoje neišplatinti. Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba  įpareigojo importuotoją UAB „NPCRIZ EUROPA“  minėtus maisto papildus saugiai sunaikinti arba išsiųsti iš Europos Bendrijos teritorijos.

Apie koloidinį sidabrą nuomonių yra įvairių. Koloidinio sidabro propaguotojai teigia, kad koloidinis sidabras naikina bakterijas ir virusus. Esą, teigiamą krūvį turinti sidabro molekulė oksiduoja patogeną, jis netenka savo neigiamo krūvio ir išnyksta, o sidabras atakuoja sekantį ligas sukeliantį organizmą. Veikdamas kaip natūralus antibiotikas, sidabras sunaikina per 650 ligas sukeliančių organizmų.

Tačiau esama ir skeptiškų nuomonių – koloidinio sidabro teigiamas poveikis yra tik mitas. Teigiamu poveikiu manipuliuoja verslininkai norėdami parduoti vieną ar kitą „stebuklingą“ poveikį darantį produktą. Teigiamas poveikis nėra moksliškai pagrįstas, todėl Europos Sąjungoje ši medžiaga nėra naudojama maisto papildų ir vitaminų gamyboje.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>