RIMI kinietiškas prekes paverčia latviškomis

Akcija skelbia apie "latviškos" sulčiaspaudės kainą...

„Kaip RIMI supranta, kas yra kilmės šalis??? Štai keli produktai, kurie visi pagaminti Kinijoje, bet RIMI nurodo kitą kilmės šalį – Latviją. Juokingiau ir būti negali. Pvz jeigu PHILIPS pagamina barzdaskutę ar plaukų feną Kinijoje, tai ir rašo – kilmės šalis KINIJA. Kodel RIMI nesilaiko reikalavimų ir klaidina žmones? Kaip Kinijoje pagaminta prekė virsta latviška?“, – nevartok.lt klausė RIMI apsilankęs Haroldas.

Vyras pastebėjo, kad Kinijoje pagaminta sulčiaspaudė RIMI pristatoma, kaip latviška prekė. Latvija, kaip kilmės šalis nurodoma ir ant vaflių keptuvės pagamintos toje pačioje Kinijoje.

Muitinės mokymo centro l.e.p. viršininko pareigas Renata Vaišvilienė sako, kad kilmės šalis, tai ekonominė prekės tautybė. „Kilmės šalis, tai vieta, kur prekė buvo pagaminta. Užrašas, kad prekė pagaminta vienoje ar kitoje šalyje dar nereiškia, kad tai yra ir jos kilmės šalis. Visada reikia žiūrėti dokumentus, kuriuose turi būti nurodyta kilmės šalis. Nuo to priklauso importo mokesčiai. Prekėms iš Kinijos taikomi ir antidempingo muitai“, – nevartok.lt paaiškino Renata Vaišvilienė.

...tačiau "latviška" sulčiaspaudė pagaminta Kinijoje

Tuo tarpu RIMI atstovai negalėjo suprantamai paaiškinti, kodėl Kinijoje pagamintos prekės virsta latviškomis.  „Šiuo klausimu turime techninių nesklandumų, kuriuos reikia spręsti koreguojant ranka kilmės šalį. Todėl, tikėtina, kad  galėjo būti klaida suvedant  šalį, apgailestaujame  ir aciū už pastebėjimus“, – nevartok.lt tvirtino RIMI viešųjų ryšių atstovas Karolis Žukauskas.

Tad vartotojams renkantis prekes RIMI vertėtų ne tik skaityti etiketes, bet ir pavartyti instrukcijas ieškant tikrosios prekių kilmės.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (4)

 1. Rymiakas:

  Rymiakas savam stiliuj, nieko naujo:(

 2. J.:

  man atrodo gali skirtis kilmes vieta ir tarkim preke kur yra surinkinejama..pavyzdziuj preke gali buti kilusi is Kinijos,o surinkinejama Latvijoje,tai ir paraso,kad pagaminta Latvijoje..gal klystu,nezinau

  • Rūta:

   Teoriškai esi teisus (-i), bet praktiškai… Na koks gi kinas veš daiktą surinkinėt Latvijon, jei būtent Kinijoje surenkama daugybė gaminių (beje, ir netgi kokybiškų ir žinomų gamintojų. Nes ten – pigiau). Nežinau, gal ir aš klystu, bet.. beje, mūsų (ar jau nebe?) „Šileliai“, yra tekę, matyt, kad pagaminti Turkijoje…

 3. Ziniukas:

  Šalia brūkšninio kodo nurodyta ne kilmės šalis, o tiekėjas, kuris šiuo atveju yra DC Latvia, kur yra pagrindiniai Rimi sandėliai. Viskas labai paprasta.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>