Rasti pavojingi kiniški vaikų drabužiai

Vaikiškas kostiumas - mod. K-1106 (dydis 98 cm)

Vaikiška striukė - mod. AR-8165 (dydis 98 cm)

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Vilniaus skyrius nustatė rinkoje esančius pavojingus vaikų tekstilės gaminius: Vaikišką kostiumą – mod. K-1106 (dydis 98 cm) ir  vaikišką striukę – mod. AR-8165 (dydis 98 cm).

Į vaikiško kostiumo mod. K-1106 kelnių juosmenį įverta guma ir virvelė, kurios laisvųjų galų ilgis yra 340 mm, t. y. daugiau nei 140 mm, kai sutraukiamoji dalis yra visiškai ištiesta, ir ne ilgesnis kaip 280 mm, kai drabužis sutrauktas iki reikiamo dydžio. Rūbas neatitinka Lietuvos standarto Vaikų drabužių saugos standarto techninių reikalavimų.

Vaikiška striukė mod. AR-8165, dėl į striukės apačią ir striukės rankovių apačią įvertų virvelių taip pat neatitinka Lietuvos standarto „Vaikų drabužių sauga. Virvelės ir įveriamosios virvelės vaikų drabužiuose. Techniniai reikalavimai“ reikalavimų – įveriamosios, dekoratyvinės ar funkcinės virvelės, įskaitant visus sprunklius apatiniuose drabužių kraštuose, esančiuose žemiau šakumo, neturi kaboti žemiau apatinio drabužio krašto; ir drabužių ilgų rankovių apatiniame krašte esančios įveriamos, funkcinės ir dekoratyvinės virvelės turi būti vidinėje drabužio pusėje, kai jis yra užsegtas.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos atstovų teigimu, abu gaminiai kelią didelę riziką, kadangi skirti vaikams iki 7 metų, kurie dėl tokiam amžiui būdingos veiklos gali įstrigti žaidimų aikštelių įrenginiuose, kas gali kelti sužeidimo pavojų.

Šiuos Kinijoje pagamintus vaikiškus drabužius platino UAB „HL09“ įsikūrusi Laisvės pr.125A, Vilniuje.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (3)

  1. gaugo:

    kuo cia neitiko?makaronai.ispekcija nieko nedaro, surado du skurlius per metus.

  2. Asta:

    Jeigu tik tokios problemos, tai jos nėra , nukerpi tas virves ir viskas, visad taip darydavau. Manau labiau aktualu kokias dažančias medžiagas naudoja audinimas ir kokia jų sudėtia iš kurių siūna vaikų rūbus.

  3. Rita:

    Tokių rūbų pilnos parduotuvės. Tik čia kažką netikėtai surado.Juokinga.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>