Purvini pirkinių krepšeliai prekybos centruose akis bado. Ar juos valo?

„Noriu atkreipti dėmesį, kad prekybos centrai, nesvarbu į kurį užsuktum, visiškai nesirūpina pirkinių krepšelių švara. Mano pastebėjimu purviniausi, labiausiai išteplioti yra MAXIMOJE ir NORFOJE. Įdomu, ar jie kada nors valomi  ir dezinfekuojami? „, – nevartok.lt rašo Dovilė.

Ar Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT)  kontroliuoja tų krepšelių naudojimą, ar yra vykdomi patikrinimai dėl jų švaros? Juk visi žinome, kad į tuos krepšelius dedami maisto produktai.

„Teisės aktuose nėra  numatyto konkretaus įpareigojimo, kaip dažnai reikia valyti krepšelius ar vežimėlius, tačiau šie privalo būti švarūs. Tuo pasirūpinti privalo konkretus prekybos centras, nes visa atsakomybė už maisto tvarkymą, produktų saugą, kokybę, maisto tvarkymo higienos reikalavimų įgyvendinimą tenka maisto įmonei.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritorinių VMVT inspektoriai planinių patikrinimų metu įvertina, ar krepšelių ir vežimėlių švara atitinka higienos normas. Taip pat prekybos centrai tikrinami, jei sulaukiama pirkėjų skundų. 2012 m. VMVT gavo 1 skundą dėl krepšelių švaros. Be to, patikrinimų metu įvertinama, kaip prekybos centrai užtikrina pirkinių vežimėlių, krepšelių švarą.Jų priežiūros mechanizmas privalo būti aprašytas prekybos centro savikontrolės programose. Atitinkamuose žurnaluose turi būti registruojami atlikti valymo darbai.

Norime informuoti, kad VMVT specialistai su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais neseniai įvykusio susitikimo metu, aptarė šį klausimą. Didžiųjų prekybos centrų atstovų teigimu, krepšelių ir vežimėlių švara tikrinama kasdien, pastebėjus nešvarius krepšelius ar vežimėlius šie iš karto išvalomi ir grąžinami į prekybos salę“, – nevartok.lt sakė VMVT Maisto skyriaus vyriausioji veterinarijos gydytoja Aurelija Načienė.

O kaip iš tiesų krepšelius pirkiniams prižiūri prekybos centrai?

„Pirkinių krepšeliai yra prižiūrimi ir valomi pagal griežtą tvarką ir papildomai atsiradus poreikiui. Tai yra mūsų kokybės programos dalis. Valymo kompanijos nuolatos prižiūri ir valo krepšelius reguliariai, pagal poreikį. Kartą į mėnesį – „generalinis“ visų krepšelių valymas. Mažiausiuose prekybos centruose pagal tą patį grafiką valo už švarą atsakingi prekybos centro darbuotojai“, – nevartok.lt teigė RIMI viešųjų ryšių vadovė Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

„Mūsų prekybos centre krepšeliai yra valomi pagal poreikius. Tokį sprendimą priima kiekviena parduotuvė atskirai. Valymo darbus pagal sutartį atlieka valymo įmonė, kuri valo ir tvarko prekybos centrą“, – nevartok.lt aiškino IKI viešųjų ryšių vadovas Valdas Lopeta.

„NORFOJE krepšeliai pirkiniams yra valomi ir dezinfekuojami du kartus per savaitę, specialiu skysčiu. Tai padaro valymo paslaugas  teikianti įmonė. Atskirais atvejais krepšelius išvalo parduotuvės darbuotojai ,jeigu juos netikėtai kažkas ištepliojo“, – nevartok.lt sakė NORFOS atstovas ryšiams su visuomene Darius Ryliškis.

„Visose prekybos tinklo MAXIMA parduotuvėse klientų naudojamų krepšelių švara ir tvarka užtikrinama remiantis įmonėje veikiančia, šią tvarką apibrėžiančia sistema. Klientų naudojamų krepšelių švarą ir tvarką prižiūri konkrečių parduotuvių atsakingi darbuotojai, todėl į bet kokias su tuo susijusias pastabas reaguojama operatyviai. Pagal įmonėje galiojančią tvarką krepšeliai valomi vieną kartą per pamainą. Jei krepšeliai dėl kokių nors priežasčių (oro sąlygų, klientų neatsargumo ar kt.) susitepa greičiau, tuomet yra valomi dažniau, pagal poreikį“, – nevartok.lt aiškino MAXIMA atstovė ryšiams su visuomene Olga Malaškevičienė.

Tad tik vartotojas individualiai gali įvertinti, kieno krepšeliai yra švariausi, o kieno murziniausi, prastai prižiūrimi. Nei vieno prekybos centro atstovas nepasakė, kad valymo darbai yra registruojami specialiame  žurnale, kurį mini ir nurodo VMVT. Galime tik spėti, kad tokių žurnalų neturi nei vienas prekybos centras.

Jei vartotojai pastebi, kad krepšeliai ar vežimėliai nešvarūs, jie gali atkreipti į tai atsakingų prekybos centro darbuotojų dėmesį. Be to, visuomet galima užregistruoti tokį skundą VMVT. O tarnybai vertėtų į tai atkreipti didesnį dėmesį. Juk į krepšelius dedami  įvairiausi maisto produktai, nebūtinai apsaugoti nuo išorinio poveikio ir purvinų rankų paliktų pėdsakų.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , , , , ,

Komentarai (10)

 1. Linas:

  Idomu kiek serganciu zmoniu ranku juos apciupineja.uzsienyje maciau kaip zmones uzsideda vienkartines pirstines.ant klozeto degalineje ar kitoj viesoj vietoj sedam apsisaugodami.

 2. Anonimas:

  o tada įsivaizduokit, kokie pinigai apčiupinėti :DDDDD

 3. as:

  sia savaite Siauliuose brukline esancioj norfoj buvau,pasiemiau krepseli prisidejau prekiu ir ka jus manot?nueinu prie kasos o gi dugnas buvo aliejumi nuo silkes isterliotas tai puses prekiu nebeimiau nes jos buvo sugadintos ypac drabuzeliai vaikui.Prie kasos ir palikau viska.stai kokie jie svarus…PS. jokios silkes pati nepirkau 🙂

 4. as:

  gerb. DOWILE . NUSIPIRK PERSONALINY KREPSELY IR NESIOK JY SU SAWIM WYSADA :-))))))) O TA , KUR PALIKO DRABUZELIUS DEL SILKIU , REIKEJO MILTELIU NUSIPIRKT – NESUPRANTU BOBELIU – NICHRENA NEMADO DUGNO :-))))

 5. Saulius:

  Gera tema! Šaunouolė Dovilė.

 6. Zina:

  Rasykit nerase, buvau siandien maximoj visi krepseliai apipilti, aptriuse purvini.

 7. Taip:

  Įdomu o kas turi remontuoti prekių vežimėlius? Jų beveik visų užstringa ratukai, taip galima ir į prekių lentyną įstumti. Jau kiek laiko tie patys su tais išklypusiais ratukais.

 8. nenaudoju:

  tikrai, labai aktuali tema -ir man paskutiniu metu uzkliuva tie baisus krepseliai parduotuvese. taciau kadangi perku nedaug, tai apsieinu be tu purvinu krepsiu. tiesiog pasinaudoju permatomais maiseliais. o tie pirkeju krepseliai – man bjauru net priasiliesti prie rankenos, kiek ten brudo lieka nuo purvinu ranku. jau nekalbu apie krepselio vidu/dugna – juk viena krepsi deda i kita, jie vienas su kitu lieciasi dugnu, kuris ir ant grindu buvo stumdomas, o po to keliauj i vidu kito krepselio, ant kurio dugno tures buti dedami pirkiniai… fuuu. net ir kasu transporteriai daznai buna tokie nesvarus, kad nesinori kraut prekiu,kurias po to teks namie det ant stalo ar i savo rankine nesimui.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>