Pavojingi prietaisai net SENUKUOSE

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Panevėžio skyrius nustatė rinkoje esantį pavojingą trijų kištukinių lizdų šakotuvą su šakute ALFA M-3-6, brūkšninis kodas – 869741690712. Gaminio kilmės šalis – Turkija. Gamintojas – ALFA Elektrik Malz. San. Ve Tic. Ltd.

Inspekcijos Panevėžio skyrius, u ž d r a u d ė  R. Ališausko įmonei tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu produktu bei susigrąžinti produktą iš vartotojų.

Atlikus bandymus nustatyta, kad šakotuvas ALFA M-3-6, neatitinka:

nepažymėtas sutartinis srovės simbolis; ženklinimas turi būti atsparus ir lengvai įskaitomas, o etiketė nusitrynė 15 sek. trinant skudurėliu, sumirkytu vandeniu, po to skudurėliu, sumirkytu benzinu; konstrukcija neturi leisti prisiliesti prie įtampingųjų dalių, šiuo atveju galima paliesti kaiščius, kai šakutė dalinai įkišta į kištukinį lizdą; neturi būti galimas elektrinis sujungimas tarp šakutės kaiščių ir lizdinių kontaktų tuo metu, kai prie vieno kaiščio galima prisiliesti, šiuo atveju tai padaryti galima; lizdiniai kontaktai turi užtikrinti patikimą kontaktinį spaudimą šakutėms kaiščiams, kištukinio lizdo kontakto dalys, kurios skirtos sudaryti elektrinį kontaktą, kai šakutė pilnai įkišta, turi užtikrinti metalinį kontaktą mažiausiai iš dviejų priešingų kiekvieno kaiščio pusių – nėra spyruokliuojančių dalių; bandymo šakutė nesilaiko kištukiniame lizde, ją įkišus į šakotuvą kištukinį lizdą, kai kaiščių įkišimo angos nukreiptos žemyn; bandiklis taip pat nesilaiko kištukiniame lizde, o pagal reikalavimus neturėtų iškristi iš kontakto per 30 sek.

Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Panevėžio skyrius nustatė rinkoje esantį pavojingą kampinį šlifuoklį S1M-ZZ03-125A. Pagaminimo data – 2011 m.. Gaminių kilmės šalis – Kinija. Gamintojas – ZhejiangYongkang Xingpal Tool Co., Ltd., 56-1 West Wangchun Road, Yongkang City, Zhejiang, 321300, Kinija.

Inspekcijos Panevėžio skyrius u ž d r a u d ė UAB „Senukų prekybos centras“ (buveinės adresas Pramonės pr. 6, 51500 Kaunas, įmonės kodas – 234376520) tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu produktu bei susigrąžinti produktą iš vartotojų.

Bandymų metu nustatyta, kad kampinis šlifuoklis neatlaikė mechaninio tvirtumo bandymų. Tris kartus numetus šlifuoklį įvairiomis kryptimis iš vieno metro aukščio ant betoninių grindų, nulūžo rankenėlė ir dangtelio tvirtiklis, dėl to sumažėjo šlifuoklio mechaninio saugumo funkcijos. Taip pat šlifuoklis neatitiko Techninio Reglamento „Mašinų sauga“ 2 priedo reikalavimų: šlifuoklio EB atitikties deklaracijoje paskelbta negaliojanti direktyva, Deklaracijoje nurodyti negaliojantys standartai bei nenurodyta deklaracijos išdavimo data. Įvertinus riziką, nustatyta, kad šis gaminys kelią didelę riziką ir sužalojimo pavojų.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , , , ,

Komentarai (4)

  1. vardas:

    “Pavojingi prietaisai net SENUKUOSE“ atrodo kad senukuose tik aukštos kokybės prekės 😀 nejuokinkit , jau nuo pat atsidarymo buvo aikštu kad pardavinėja pigų šlamštą iš Kinijos.

  2. Ryčka,:

    tokių šlifuoklių kinų gamybos pilna visur, reikėtų uždrausti įvežti, kaip pavojingus sveikatai…

  3. Gediminas:

    „net senukuose“ – kaip kvaila. Ten 80 proc.prekių yra kinietškas fuflo

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>