Pavojinga: siūlomas „maistinis“ vandenilio peroksidas

maistinis-vandenilio-perokssidasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja vartotojus, kad Lietuvos rinkoje platinamas naujas produktas – „maistinis“ vandenilio peroksidas. Šį medikamentą pardavinėjusioms UAB „Ervyda“ Telšių ir Plungės ekologiškų produktų parduotuvėms „Ekonata“ uždrausta šiuo produktu prekiauti, įvardijant jį kaip „maistinį“.
Vartotojams buvo siūlomi dviejų rūšių produktai – 3 % ir 35 % vandenilio peroksido tirpalai, kurių ženklinimo etiketėse buvo nurodyta, kad tam tikrą laiką geriant tirpalą, galimas žymus sveikatos pagerėjimas. Be to, paminėtas vandenilio peroksido gydomasis poveikis tokioms ligoms, kaip gripas, angina, vėžiniai, grybeliniai ir kiti susirgimai.
Tyrimą atliekantys VMVT specialistai taip pat nustatė, kad „maistiniu“ vadinamo vandenilio peroksido vartotojams siūloma įsigyti ir internetinėje parduotuvėje http://vandenilioperoksidas.lt/ . Vykdomas tyrimas, siekiant nustatyti šios informacijos skleidėjus bei nedelsiant pašalinti vartotojus klaidinančią ir Reklamos įstatymų nuostatų neatitinkančią informaciją.
Pažymėtina, kad medicinoje vandenilio peroksido tirpalas (6%), kaip stiprus oksidatorius, naudojamas žaizdoms, instrumentams bei prietaisams dezinfekuoti ar nedideliam kraujavimui stabdyti. Šis medikamentas gali būti naudojamas tik išoriškai. Geriant vandenilio peroksidą, ši medžiaga gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
Informacija apie atvejį perduota Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.
Vartotojai, įsigiję šių produktų, raginami negerti šios medžiagos tirpalų. Medžiagas jie gali grąžinti platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

 

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (16)

 1. Dalia:

  Žurnale „Ji“ (ar oters savaitėje“, gerai nebepamenu) buvo straipsnis apie peroksido naudą, jį geriant. Jau tada gerokai suabejojau.Turiu įtarimą, kad visi ten patenkantys straipsniai apie sveiką gyvenseną ar naujus produktus tėra užsakomoji reklama, deja, tokių straipsnių niekas nesivargina paymėti kaip reklaminių…

  • Ramunas:

   Tai čia pas mus Lietuvėlėje viskas tik užsakomieji straipsniai.. Žurnalistų etikos ar tiriamosios žurnalistikos nė kvapo! Kad ir šis „straipsiukas“ – įsigilinkite kas tas peroksidas ir kodėl tiek daug žmonių pasaulyje jį naudoja (įskaitant ir mane) – ir gyvas ir sveikas. Išsigydžiau migreną, o prieš tai, 10 metų mynęs daktarų slenksčius buvau gavęs atsakymą, kad išgydyti neįmanoma, turėjau pirkti ir gerti brangus vaistus nuo skausmo… Tada radau Dr. Naumyvakiną siūlantį peroksidą.. Ir še tau kad nori po visų „neišgydomų“ ligų! Kažin kas užsakinėja tokius straipsnius?

   • Anonimas:

    pritariu.Tik jokio“maistinio“, o paprasciausa

   • galijotas:

    baisus dalykai vyksta vaistu pramoneje . o tau ramunai labai aciu uz tikra ir teisinga zmogu ,tu dabar supranti kad neumivakinas profesorius tai buvo puikus zmogus ,tikras daktaras jis rase kaip apsisaugoti,neapsikresti virusaisir kaip issigydyti. musu vaikucius moko 5metus ir daugiau daktarauti otie vaikuciai tik po kiek laiko supranta kad dauk kur juos moke neteisingai gydyti ,bet jau buna pervelu trauktis .tai musu daktaru tragedija ir ji jau pertoli nuejo .zmones jau dabar daromi robotais ,zemeje vyksta tikra velneva odabar dar ir suskiepins ,sucipuos ir visi cipuoti jau busim 100Įprocentu valdomi busim zmones robotai ir tai nepaistalai bet ziauri tikrove po metu ar 2ju… .

   • Linda:

    Kur galetume isigyti maistinio peroksido ?
    Ar galima vartoti 3%- tini ?

 2. Aurimas:

  Įdomu, kas būtų, jeigu žmogus patirtų rimtų sveikatos sutrikimų?

  • Anonimas:

   Del 20 lasu stiklinej vandens i visiskai tuscia skrandi?

  • galijotas:

   aurimai o kas buna kai zmogu gydo 5 ,10 ,15 ,30metu ir nepagydo o nuo tu cxeminiu vaistu atsiranda kitos ligos ir zmogus negyvena bet tik egzistuoja jis geria brangius cxeminius vaistus uz savo invalido pensija ir niekad nepagyja aurimai o ka tu valgai ,juk visur prideta nuodu o duonoje ir bulkoje jugal daugiausia .kodel tokius nuodus leidzia pardavineti .kodel leidzia nuodus deti y zmoniu maista .kodel … .

 3. Rili:

  Tai kas nors teiksis užblokuoti http://vandenilioperoksidas.lt/ ? Ar leis išnuodyti naivuolius?

  • galijotas:

   tu pats ar pati didziausia pasaulio naivuole atleisk esi geltonas visciukas nicnieko nesuprantantis kas vyksta aplink tave … .

 4. tomas:

  3%nuo 2 iki 5 lasu i stikline su vandeniu profilaktiskai,tai jau isbandyta

  • Gintaras:

   Pritariu. Neišmanėliai nekalba apie tirpalo koncentraciją. Niekas negeria 3proc. tirpalo. Domėkitės daugiau

 5. Vydmantas:

  Turiu aritmiją. Geriu food grade 35, antri metai. Gyvenimo kokybe pagerėjo ženkliai. Vaistų geriu daug mažiau. Man 67. Padėkit gaut to “nemaistinio“. Prašau. Ačiū.

  • galijotas:

   sis zmogelis pagaliau suprato kad vaistu pramonei ir daktaram jis sveikas nereikalingas jis jiems reikalingas tik ligonis … .

 6. Ilona:

  tai tiesa buvau nusipirkusi prieš kokis 5 metus sutvarke tustinimo reikalus koki 20 metu i toleta ejau kas 3-4 diena po vartojimo einu kiekviena diena ir vidurei neušketeje ačiu kur galima isigiti toki buteliuka koks yra parodytas

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>