Pavojinga: siūlomas „maistinis“ vandenilio peroksidas

maistinis-vandenilio-perokssidasValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėja vartotojus, kad Lietuvos rinkoje platinamas naujas produktas – „maistinis“ vandenilio peroksidas. Šį medikamentą pardavinėjusioms UAB „Ervyda“ Telšių ir Plungės ekologiškų produktų parduotuvėms „Ekonata“ uždrausta šiuo produktu prekiauti, įvardijant jį kaip „maistinį“.
Vartotojams buvo siūlomi dviejų rūšių produktai – 3 % ir 35 % vandenilio peroksido tirpalai, kurių ženklinimo etiketėse buvo nurodyta, kad tam tikrą laiką geriant tirpalą, galimas žymus sveikatos pagerėjimas. Be to, paminėtas vandenilio peroksido gydomasis poveikis tokioms ligoms, kaip gripas, angina, vėžiniai, grybeliniai ir kiti susirgimai.
Tyrimą atliekantys VMVT specialistai taip pat nustatė, kad „maistiniu“ vadinamo vandenilio peroksido vartotojams siūloma įsigyti ir internetinėje parduotuvėje http://vandenilioperoksidas.lt/ . Vykdomas tyrimas, siekiant nustatyti šios informacijos skleidėjus bei nedelsiant pašalinti vartotojus klaidinančią ir Reklamos įstatymų nuostatų neatitinkančią informaciją.
Pažymėtina, kad medicinoje vandenilio peroksido tirpalas (6%), kaip stiprus oksidatorius, naudojamas žaizdoms, instrumentams bei prietaisams dezinfekuoti ar nedideliam kraujavimui stabdyti. Šis medikamentas gali būti naudojamas tik išoriškai. Geriant vandenilio peroksidą, ši medžiaga gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.
Informacija apie atvejį perduota Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai.
Vartotojai, įsigiję šių produktų, raginami negerti šios medžiagos tirpalų. Medžiagas jie gali grąžinti platintojams ir atgauti sumokėtus pinigus.

 

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (10)

 1. Dalia:

  Žurnale „Ji“ (ar oters savaitėje“, gerai nebepamenu) buvo straipsnis apie peroksido naudą, jį geriant. Jau tada gerokai suabejojau.Turiu įtarimą, kad visi ten patenkantys straipsniai apie sveiką gyvenseną ar naujus produktus tėra užsakomoji reklama, deja, tokių straipsnių niekas nesivargina paymėti kaip reklaminių…

  • Ramunas:

   Tai čia pas mus Lietuvėlėje viskas tik užsakomieji straipsniai.. Žurnalistų etikos ar tiriamosios žurnalistikos nė kvapo! Kad ir šis „straipsiukas“ – įsigilinkite kas tas peroksidas ir kodėl tiek daug žmonių pasaulyje jį naudoja (įskaitant ir mane) – ir gyvas ir sveikas. Išsigydžiau migreną, o prieš tai, 10 metų mynęs daktarų slenksčius buvau gavęs atsakymą, kad išgydyti neįmanoma, turėjau pirkti ir gerti brangus vaistus nuo skausmo… Tada radau Dr. Naumyvakiną siūlantį peroksidą.. Ir še tau kad nori po visų „neišgydomų“ ligų! Kažin kas užsakinėja tokius straipsnius?

 2. Aurimas:

  Įdomu, kas būtų, jeigu žmogus patirtų rimtų sveikatos sutrikimų?

 3. Rili:

  Tai kas nors teiksis užblokuoti http://vandenilioperoksidas.lt/ ? Ar leis išnuodyti naivuolius?

 4. tomas:

  3%nuo 2 iki 5 lasu i stikline su vandeniu profilaktiskai,tai jau isbandyta

  • Gintaras:

   Pritariu. Neišmanėliai nekalba apie tirpalo koncentraciją. Niekas negeria 3proc. tirpalo. Domėkitės daugiau

 5. Vydmantas:

  Turiu aritmiją. Geriu food grade 35, antri metai. Gyvenimo kokybe pagerėjo ženkliai. Vaistų geriu daug mažiau. Man 67. Padėkit gaut to “nemaistinio“. Prašau. Ačiū.

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>