Latvius užvertė melamininiais vaikiškais dubenėliais

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad gautas informacinis pranešimas dėl nesaugių melamininių vaikiškų dubenėlių, išplatintų Latvijos rinkoje, kuriuose nustatyta per didelė formaldehido migracija.

Latvijos maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama valstybinę kontrolę, atrinko melamininių dubenėlių laboratoriniams tyrimams. Šie tyrimai buvo atlikti Vokietijos maisto saugos, gyvūnų sveikatos ir aplinkos institute „BIOR“. Nustatyta, kad šių indelių naudojimas gali būti pavojingas sveikatai dėl iš jų migruojančio didesnio nei leidžiamas formaldehido kiekio.

Šių kiniškų gaminių, besiliečiančių su maistu importuotojas – „Canpol Babies“ (Lenkija), platintojas – UAB „Kotryna“ (Dariaus ir Girėno g.34, Vilnius). Lietuvoje šie produktai nebuvo išplatinti.

Apie šių gaminių patekimą į Latvijos rinką per platintoją UAB „Kotryna“ Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo Valstybinę ne maisto produktų inspekciją prie Ūkio ministerijos, kuri pagal pasirašytą tarpžinybinį bendradarbiavimo susitarimą vykdo medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę Lietuvos rinkoje.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Pakomentuok. Būk pirmas!

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>