Kinai užvertė Lietuvą pavojingais sveikatai klijais

Vienas populiariausių ir žinomiausių kiniškų gaminių Lietuvoje – universalūs klijai „Super Glue”. Keletą kartų jau nustatyta, kad klijai kelia cheminį pavojų, tačiau Lietuvos įmonės ir toliau atkakliai mėgina šį sveikatai pavojingą gaminį pardavinėti Lietuvoje.

Šį kartą nuodingų „Super Glue” klijų platintojas rastas Tauragėje. Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos prie Ūkio ministerijos Tauragės poskyris UAB „Paslaugų idėja“ uždraudė tiekti į rinką šį pavojingą gaminį, įpareigojo pašalinti jį iš rinkos ir įspėti vartotojus apie riziką, susijusią su pavojingu produktu.

Paimtas klijų bandinys buvo pateiktas medžiagų ir gaminių bandymų laboratorijai. Nustatyta, kad klijų sudėtyje yra 35,52 masės procentai chloroformo. Jei ši medžiaga sudaro daugiau kaip 0,1 procentų gaminio masės, toks gaminys draudžiamas pagal REACH reglamentą. Šio produkto rizika didelė ir jis kelią cheminį pavojų.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (2)

  1. asta:

    Pas mus vieni kitiems rankas plauna, todėl ir betvarkė Lietuvoje.

  2. antonimas:

    a tai kaip buvo…ar kinai užvertė, ar lietuviai patys užsivertė?

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>