Kas pasakys, kad Vilniuje geras vanduo?

„Skaičiau, kad didžiuosiuose Lietuvos miestuose vandens filtrai nebūtini. Gyvenu daugiabutyje Vilniuje, tad apie filtrus niekada negalvojau. Nusipirktame bute jau buvo sumontuotas prie skaitliuko stovintis filtriukas. Keičiu jį kas du mėnesiai. Nusiperku „Senukuose“, sumoku apie 10 Lt. Keitimo metu ištinka šokas – filtras būna rudai juodas. Ką išgertų mano šeima ir ką filtruotų vidaus organai, jeigu neturėčiau elementaraus nebrangaus filtro“, – nevartok.lt klausė Saulius. Anot Sauliaus, filtro ir jo indo spalva rodo, kad vanduo yra labai blogos kokybės.

Mes nepropoguojame vandens filtrų, tačiau visada norisi žinoti, ką geria žmonės gaudami vandenį iš centralizuotų miesto tinklų ir mokėdami mokesčius.

Dėkojame Sauliui už informaciją ir nuotraukas.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: , ,

Komentarai (9)

 1. cia:

  cia rūdys man atrodo…

 2. Eimis:

  Vandens kokybė didele dalimi priklauso nuo vamzdyno namo viduje, už kurį atsakingi patys namo gyventojai. Ta pati problema su rūdimi ir pas mane namie, todėl negalima teigti, kad centralizuotai tiekiamas vanduo yra prastos kokybės.

  Nevartok.lt siūlyčiau atidžiau ir kritiškai vertinti įvairius vartotojų atsiliepimus, nes nepagrįsti straipsniai verčia abejoti puslapio kompetencija skleisti objektyvią informaciją.

  • :))):

   o kaip tas vamzdytas kur iki vamzdyno namo viduje? tipo kaip naujas? 😀 ir kalti tik patys namo gyventojai su senais vamzdynais?

 3. stasys:

  Nieko bendro neturi tie vidiniai vamzdiai. Pas mane naujas namas 3metai tik, o vandens filtras labai panasus buna po menesio ir jis stovi ant ivado, tai dar pries mano namo vamzdzius. Zodziu nereikia kaltint gyventoju.

 4. jonas:

  Vilniuje centralizuotai tiekiamas vanduo yra geros kokybės. kaip ir daugumoje Lietuvos miestų, su keliom išimtim. apskritai Lietuvoje gana geras ir pakankamai švarus požeminis vanduo, daugelyje kitų pasaulio šalių daug prastesnis, kai kur žmonės apskritai nelabai turi geriamo vandens. o dėl geležies vandenyje dar niekas nenumirė 😉

 5. jonas:

  be to, visada galite atlikti cheminę geriamo vandens analizę (aišku tai kainuoja). ir galėsit ramiai miegot bei gert vandenį iš krano 🙂

 6. Marius:

  PASISTENGSIU IŠSAMIAI ATSAKYTI !!!
  1) Taip tai rudis, bet ne dėl blogų vamzdžių. Tavo filtro 10 mikronų kasetė skirta stambiems dalelėms filtruoti, gerai, kad keiti ją dažnai (mikrobiologinės taršos prevencija… maksimaliai galima jos nekeisti 6 men., ir patikėk, nors ir tokia ruda, ji dar atliks savo filtravimo funkcija, nesumažindama stipriai vandens spaudimo čiaupose visus 6 men.). Taigi gali sutaupyti.
  2) Tokios stambios dalelės yra netirpios ir žarnyne (kaip ir smėlis) nesirezorbuoja, yra pašalinamos su fekalinėmis masėmis… tikrai žarnyno valyti nereikės! 🙂 .
  3) Pas visus pažistamus ir gimines Vilniuje (skirtingi gręžiniai) filtrai tokie pat rudi…
  4) Vilniaus vandenų gręžinių žemėlapiai ir vandens kokybė čia: http://www.vv.lt/lt/vandens_kokybe/zemelapis.php
  5) Iš kur rudis? Giluminis vanduo dažniausiai yra labai geležingas, jo pripildytas kibiriokas po valandos tampa rudai- juodas dėl geležies oksidacijos, Taip veikia ir nugeležinimo filtrai, yra oksiduojama geležis, veliau fitrojama… Vilniuje tai daroma pramoniniu būdu, išfiltruoti gelėžį 100% neįmanoma ir nereikia. Taigi dalis geležies neoksiduotos ir dalis gel. oksido neišfiltruoto patenka į vandentekį, bet neviršija 0,2mg/l (rudžių ir neoksid. bendr. geležis (įspudingai maži skaičiai, ar ne?))
  6) Geležingas vanduo nekenksmingas organizmui, jeigu ir būtų 2 mg/l, neoksid. gel. ir rudžių per pusę- tikrai tamsus vanduo, bet tau nepakenktų… organizmas pasisavins kiek reikia geležies (esant pakankamam vit. C kiekiui), o visą kitą pašalins
  7) Ar buna vandeny kenksmingi gel. junginiai… Buna organinė gelezis iš negylių grežinių tik durpingose vietovėse, sudėtingi filtravimo budai, Vilniui negręsia!
  8) kam tada Vilniui filtruoti geležį iki 0,2mg/l, duokit mumis rauduona vandenį, mes gersim!? Nes vanduo, ypatingai su neoksiduota geležim ( ištirpusia vandenyje) tai santechnikos žudikas, oksiduojasi maišytuvose, skalbiankose itp… užkemša santech. nerealiai!
  9) AR BŪTINAS TAS MECHANINIS FILTRAS NAMIE?

 7. Marius:

  10) Mano nuomone, ji galima pastatyti būtinai prieš šalto vandens skaitliuką, jo apsaugai, nes pvzd. po tinklo remonto darbų santechnikai gali paleisti kokį siuliuką, gabaliuką rudžių, kas gali sugadinti skaitliuką!
  11) Ar skalbiniai bus švaresni? Abėjuoju… norint geresnio skalbimo, reikėtų prieš skalbiankę montuoti nukalkinimo filtra ir jį prižiūrėti, tai suminkštins vandenį, mažiau miltelių, nereikės papildomo skalavimo!
  12) Nedėkite nukalkinimo filtrų ant įvado, na gerai būtų prieš vonią ir tuliką, jeigu yra galimybės, arba atskirai skalbiankei, jeigu jį virtuvėje stovi; nes gerti tokį vidutinio kietumo vandenį, kaip Vilniuje yra sveika ( dėl magnio ir kalcio jonų)
  13) CHEBRA SKAITYKIT KNYGAS IR WIKIPEDIJĄ, o tai man smegenis tuoj sprogs… visa valanda sugadinta…
  14) Su šv. Velykom… sniego iki kiaušinių… eisiu valyti…

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>