Kas nulakavo RIMI bijūnus?

Marija RIMI prekybos centre nusipirkusi bijūnų visą savaitę laukė, kada jie pražys. Deja progos pasimėgauti gėlių aromatu moteris taip ir nesulaukė. Tvirti bijūnų pumpurai vazoje pūpsojo be jokių pokyčių.

Šių gėlių paslaptis išaiškėjo įdėmiai apžiūrėjusi pumpurus bei lapus. Išoriniai bijūno pumpuro lapai iki pat žaliosios koto dalies buvo padengti blizgiu neaiškios medžiagos sluoksniu, panašiu į laką. Be to pačiupinėjus gėles, pirštai lieka lipnūs.

„Rimi Lietuva importuoja minėtas gėles iš Olandijos. Patys gėlių  niekuo nepurškiame, kokias atveža tiekėjas, tokias ir parduodame. Žinoma visi dokumentai, tarp jų ir kokybės, yra būtini ir tikrinami“.

Apie trisdešimt metų gėlėmis prekiaujantis Aloyzas tik šyptelėjo išgirdęs, kad bijūnų apačios blizga. “Yra daug paslapčių, kaip padaryti, kad gėlės išsilaikytų ilgiau. Ne visada tai daroma sąžiningomis priemonėmis. Jeigu blizga pumpurų apačios, reiškia jas kažkas nupurškė specialiu standikliu, suklijuojančiu žiedlapius, kad jie tvirčiau laikytųsi. Visa bėda ta, kad nusipirkęs tokią gėlę gali ir nesulaukti kada ji išsiskleis. Tiesa, taip gudraujant leidžiama daliai pumpurų išsiskleisti natūraliai.“, – nevartok.lt konsultavo gėlių prekeivis Aloyzas.

Blizgaus purškalo pėdsakai ant pumpuro apačios ir lapų.

Ką mano apie bijūnus su blizgesiu, pasiteiravome šias gėles jau daugelį metų auginančio Kęstučio Vyšniausko. Ar gali bijūnų pumpurų apačios blizgėti? Apie tai išgirdęs patyręs gėlininkas nustebo: „bijūnus auginame daug metų, tačiau neteko matyti blizgančių bijūnų pumpurų. Keista apie tai girdėti.“

Tad tenka konstatuoti, kad pirkėjui įsigyjant RIMI parduodamus bijūnus, reikėtų atidžiai juos apžiūrėti ir tikėtis, kad nupirktas pumpuras vis dėl to išsiskleis.

Kategorija: Ne maisto produktai | Žymės: ,

Komentarai (5)

 1. K.:

  Įspudis, kad nebeturejote apie ka rasyt tad parasete apie bijunus… Labai nerimta.

 2. Rima:

  Vis del to geriau gėles pirkti gėlių turgelyje.

 3. Aciu:

  Mano nuomone- gera info. Ne visi tai zino, todel kuo daugiau info. Man, pvz.nuosidziai gaila kaktusu, kurie buna iklijuoti i spalvoto smelio vazonelius, su akytemis – vielutemis, ikistomis i kaktusa… Ir zinok- auginimui ji perki, ar dekoracijai.

 4. KL:

  Parduotuves geles ilgiau stovi nei is turgaus.Vat.

  • lina:

   sorrrrry, bet jei „stovi“ tik bijūno pumpuras, o jis taip ir neišsiskleidžia niekada, tai kame čia tas vat?……..

Rašyti komentarą

Galite naudoti šias XHTML žymes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>